Marka nie chce zawieszać swojego szyldu np. w galeriach handlowych czy na dworcach, by nie kojarzyć się z lokalem serwującym jedzenie w pośpiechu. Preferuje lokalizacje przyuliczne, w średnich i dużych miastach, od 100 tys. mieszkańców.
Piątek
29.07.2016
Grill Way Bar chce otworzyć lokale we wszystkich dużych polskich miastach. Czy burgerownie to przejściowa moda, czy rynkowa nisza?
 

Zanim marka Grill Way Bar zdecydowała się na rozwój we franczyzie, przez dwa lata testowała swój pomysł na dwóch lokalach własnych.
- W czerwcu tego roku zakończyliśmy prace nad konceptem franczyzowym – mówi Jacek Święch, właściciel sieci. - Zdecydowaliśmy się na franczyzę, ponieważ według nas jest to najlepsze rozwiązanie dla firmy, która zamierza w szybkim tempie rozwinąć się globalnie. Na początku będziemy kładli duży nacisk na stworzenie rozpoznawalnej marki w Polsce. Planujemy otworzyć po jednym lokalu w każdym większym mieście. Pierwszy lokal, prowadzony przez franczyzobiorcę, ruszył właśnie w Gdyni. Po osiągnięciu pierwszego celu, firma rozpocznie poszukiwania masterfranczyzobiorców do budowy placówek zagranicznych.

Lokale Grill Way Bar to burgerownie (serwują 19 rodzajów burgerów), które hołdują filozofii slow food i przygotowują posiłki na bazie dobrych jakościowo produktów.
- Chcemy dawać spokój i pewnego rodzaju odskocznię od zgiełku dnia codziennego. Zamierzamy tworzyć lokale, w których ludzie będą mogli zjeść z dala od hałasu reklam, głośnych promocji, jazgotu telewizorów i natrętnych kelnerów. Miejsca offowe – wyjaśnia Jacek Święch.

Dlatego franczyzodawca nie chce zawieszać swojego szyldu np. w galeriach handlowych czy na dworcach, by nie kojarzyć się z lokalem serwującymi jedzenie w pośpiechu. Preferuje lokalizacje przyuliczne, w średnich i dużych miastach, od 100 tys. mieszkańców.

Kwota potrzebna na inwestycję to 120 tys. zł. Opłata wstępna wynosi 10 tys. zł. Opłaty miesięczne to w sumie 8 proc. od obrotu: 5 proc. z przeznaczeniem na opłatę franczyzową i 3 proc. na marketingową.
- Franczyzobiorca otrzymuje od nas wszelkie wytyczne co do charakteru lokalu, jego wyglądu i warunków jakie musi spełniać. W czasie poszukiwania lokalu do prowadzenia restauracji franczyzobiorca może liczyć na pomoc przy podejmowaniu decyzji – wylicza Jacek Święch. - Pomagamy w rekrutacji pracowników. Szkolimy personel i kadrę zarządzającą. Szkolenia odbywają się nie tylko na początku, ale też w trakcie trwania współpracy. Uczymy przedsiębiorców prowadzenia restauracji zgodnie z etyką biznesu i normami HACCP.

Franczyzobiorcy otrzymują też od licencjodawcy listę produktów, z których powinni korzystać, wraz z listą ich dystrybutorów i dostawców. To ma zapewnić jednakową jakość menu we wszystkich lokalach. Według szacunków franczyzodawcy, inwestycja w Grill Way Bar powinna się zwrócić w dwa lata.
- W segmencie street food brakowało dobrych burgerowni. Dlatego zaczęły powstawać takie lokale, serwujące burgery w lepszej jakości od proponowanych przez duże sieci globalne. Wiele z nich zaczęło dobrze prosperować i się rozwijać, nawet otworzyło własne sieci. I jak to w życiu bywa, wiele zapomniało o podstawowej idei służenia, gościnności i karmienia ludzi – ocenia Jacek Święch. - Grill Way Bar swoją filozofię biznesu opiera na myśleniu projakościowym. Cały nasz wysiłek będziemy wkładać w utrzymanie najwyższych standardów, związanych z wysoką jakością produktów, fachową obsługą i dostępnością. Ludzie wciąż pragną pożywnej kanapki za niską cenę, ale w dobrej jakości. To, co obserwujemy dzisiaj na rynku, nie jest wcale chwilową modą na burgery, ale rynkową niszą, którą my wypełniamy.


ZOBACZ W KATALOGU

7 Street – Bar & Grill
Bafra Kebab
Berlin Döner Kebap
Biesiadowo
Bike Café
Bistro Krówka i Połówka
Bobby Burger
BoBoQ
Burgerownie, Pizzerie, Trattorie, Kawiarnie
Carte d’Or Cafe
Chilli Mili
Chop Chop Lody Tajskie
Cleopatra
Coffeeloffee
Coffeeshop Company
Crazy Bubble
Crazy Piramid Pizza
Da Grasso
Dolce Lato, Gelato...The Italian way
Domino’s Pizza
Easy Beer
Easy Wine
Erbil Doner Kebab
Express Oriental
Express Pizza – Ta prostokątna!
Fabryka Pizzy
Felix Chicken
Fornetti
Fresh Gelato
Frytki Belgijskie w Krakowie
Gloria Jean’s Coffees
Gruby Benek
Jack’s Bar & Restaurant
Kebab King
Koku Sushi
Kołacz na okrągło
Kreweta Tempura Bar
Krowarzywa
Kuchnia Marche
Lepione
Little Caesars Pizza
Lodolandia
Lodostrefa
Lody Bonano
Lody Mangatto
Lody Marsjano
Lody Przygoda & Lavazza
Lody Smaki Natury
Makarun Spaghetti and Salad
McDonald’s
Meet & Fit – Slow Food
Mihiderka
Mini Melts
Ministerstwo Śledzia i Wódki
MOJITO LEMON
Mr Hamburger
Mr. Kebab
Naleśnikarnia Gramofon
New York Hot Dog
New York Pizza Department
Olimp
Organic Coffee & more
Pan Naleśnik
Papa John’s Pizza
Pierogarnia Stary Młyn
Pijalnia Wódki i Piwa
Pijalnie Czekolady E.Wedel
Pizzeria Stopiątka
Przystanek Pierogarnia
Red Hot Chicken
Restauracje Sphinx
Rybkodajnia
Sbarro
Seta Disco, Seta Bistro
Setka Bar
Sevi Kebab
Shrimp House
So! Coffee
Stara Pączkarnia
Stava - niezawodne dowozy
Subway
Telepizza
Tutti Santi
U Lodziarzy Wytwórnia Lodów Polskich
Western Chicken
Western Tortilla
Willisch
Yogo Factory
Zdrowa Krowa Slow Food Fast
Zdrowa Micha bistro piekarnia
Z ogórem czy bez?

POPULARNE NA FORUM

Zdrowo i Zielono

kontynuując wątek zapraszam również na ciekawy blog o zdrowej żywności gdzie znajdziecie wiele fit przepisów

9 wypowiedzi
ostatnia 12.10.2018
Zdrowo i Zielono

W ostatnim czasie bardzo popularne zrobiły się zdrowe przekąski oraz lunch który można bez problemów zabrać np. do pracy. Wymieniono już tu kilka stron a ja dorzucam...

9 wypowiedzi
ostatnia 12.10.2018
Franczyza 7Street - jakie opinie?

watches for men -- mens watches -- womens watches

4 wypowiedzi
ostatnia 11.10.2018
Piec do pizzy - jaki wybrać ?

jeżeli poszukujesz naprawdę dobrego pieca do pizzy zapraszam do kontaktu z zespołem gastrro.pl doradzą i przygotują ciekawą ofertę. Pieców jest tak dużo, że trzeba...

56 wypowiedzi
ostatnia 10.10.2018
Dobre miejsce na pizzerię

A jak uważacie są w okolicy jakieś dobre firmy które wykonują cięcie stali (https://gomar.org.pl/) ?

2 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018
Franczyza 7Street - jakie opinie?

Nie wiem czy to na tyle znana marka, że warto. Osobiście nie słyszałem. Widzę, w mapach Google https://maps.google.com, że głównie są w Warszawie. Ja szukałem tutaj...

4 wypowiedzi
ostatnia 08.10.2018
Catering dietetyczny Na Zdrowie - opłacalna inwestycja?

Temat opłacalny jak najbardziej, coraz więcej ludzi jednocześnie chce dobrze wyglądać i jednocześnie dużo pracuje, przez co niema czasu na robienie posiłków w domu....

53 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2018
Lodziarnie Lody Przygoda - ktoś współpracuje?

Nie polecam współpracy z Lody Przygoda. Jeśli nie chcesz stracić kasy, to uważaj na tych byznesmenuf.

9 wypowiedzi
ostatnia 02.10.2018