Nasza sieć cały czas ulega rozbudowie, a nowe placówki zastępują stare. Działające salony zmieniają lokalizacje. Podyktowane jest to zmianą szlaków zakupowych klientów lub powstawaniem nowych galerii handlowych - mówi Ewa Matuszak, dyrektor sprzedaży spółki CDRL, właściciela marki Coccodrillo.
Poniedziałek
08.08.2016
Coccodrillo postanowiło mocniej zaatakować w sezonie urlopowym. Na lato sieć uruchomiła sezonowe punkty sprzedaży.
 

Punkty sezonowe to sposób na wykorzystanie potencjału turystycznych miejscowości, które latem przeżywają oblężenie. Tam mogą spotkać się klienci, którzy markę już znają, jak i ci, którzy dotąd się z nią nie zetknęli.
- W czerwcu powstało 14 naszych sezonowych punktów sprzedaży – informuje Ewa Matuszak, dyrektor sprzedaży
spółki CDRL, właściciela marki Coccodrillo. - Uruchomiliśmy je głównie nad morzem, między innymi w Dźwirzynie, Ustce, Jarosławcu, Krynicy Morskiej, ale także w innych regionach kraju: w Solinie, Mikołajkach i wielkopolskim Skorzęcinie. Już możemy powiedzieć, że ten model się sprawdził. Będziemy kontynuować tę działalność w przyszłym roku.

W Polsce działają obecnie 92 salony własne marki oraz 145 franczyzowych. Nowe sklepy powstały w tym roku m.in. w Starogardzie Gdańskim, Kaliszu, Strzelcach Opolskich. Otwarty został też kolejny salon w Krakowie oraz sklepy outletowe w Warszawie i Rzgowie. Poza tym Coccodrillo ma też placówki za granicą: 132 na terenie Unii Europejskiej i 94 poza nią.
- Nasza sieć cały czas ulega rozbudowie, a nowe placówki zastępują stare. Działające salony zmieniają lokalizacje – mówi Ewa Matuszak. - Podyktowane jest to zmianą szlaków zakupowych klientów lub powstawaniem nowych galerii handlowych. Przykładamy dużą wagę do rewitalizacji działających placówek, aby nasze salony wychodziły naprzeciw oczekiwaniom klientów. Dodatkowo powiększamy ofertę butów, w związku z tym aranżacja salonów musi zostać do nich dostosowana.

Do końca roku sieć planuje otwarcie salonów m.in. w Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze, Galeria Posnania w Poznaniu, Galerii Riviera w Gdyni, Galerii Krupówki w Zakopanym oraz w Gorlicach. Pożądane przez markę lokalizacje to nie tylko centra handlowe dużych miast. Poszukiwane są także lokale w miejscowościach od 20 tys. mieszkańców, w atrakcyjnych punktach przestrzeni miejskiej oraz w galeriach handlowych. Sklep powinien mieć powierzchnię od 50 do 70 m2. Nie ma opłaty wstępnej. Rozpoczęcie współpracy z Coccodrillo wiąże się natomiast z koniecznością wpłaty kaucji zwrotnej, która stanowi zabezpieczenie towaru, otrzymanego przez partnera w depozyt.

Agent zobowiązany jest także kupić licencję na oprogramowanie, dostarczone przez franczyzodawcę. Dodatkowo do prowadzenia działalności niezbędny jest dostęp do internetu, komputer oraz drukarka fiskalna. Franczyzodawca pomaga w wyborze lokalizacji, opiekun regionalny wspiera franczyzobiorcę podczas otwarcia sklepu i w trakcie prowadzenia działalności. Nie ma opłat na fundusz marketingowy. Materiały promocyjne przekazywane są partnerom bezpłatnie.
- Jesteśmy już obecni w większości miast w Polsce. Zawęża to listę miejscowości, w których możliwe jest otwarcie nowej placówki – nie ukrywa Ewa Matuszak. - Pomimo tego cały czas planujemy otwarcia w nowych, dobrze rokujących miastach.


POPULARNE NA FORUM

Centra handlowe na celowniku

Sklepy online teraz przezywają prawdziwy rozkwit.

7 wypowiedzi
ostatnia 27.08.2018
Centra handlowe na celowniku

Thanks for sharing.I found a lot of interesting information here. A really good post, very thankful and hopeful that you will write many more posts like this one. - happy...

7 wypowiedzi
ostatnia 25.08.2018
Wydawanie książek dla dzieci – bajeczny interes

Ja polecam Wam książeczki Wydawnictwa MD Monika Duda https://www.wydawnictwomd.pl/ W swojej ofercie mają piękne bajeczki, kolorowanki, książki edukacyjne w rozsądnych cenach

61 wypowiedzi
ostatnia 31.07.2018
Dzień dziecka - prezenty

The Department of Labor is the sole government office that screens youngster work and authorizes kid work laws. The most clearing government law that confines the business and...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Pieluszki typu pampers

Mam dostęp do pieluszek dada w ilościach tir. Wszystko legalnie bo na rynkach wschodnich są juz podróbki. Zapraszam do współpracy :)

10 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Centra handlowe na celowniku

Jak dla mnie to wszystko padnie. Teraz wszystko Polacy kupują w necie! Drogie ciuchy u nas nie mają racji bytu. ____________________ http://szkolaglownahandlowawwarszawie.edu.pl

7 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Pieluszki typu pampers

Pieluchy Dada sa chybacałkiem niezłe. Za moich czasów ich nie było, albo miały kiepską renomę. Teraz widzę, że używa ich sporo dzieciaków, więc chyba dają radę?...

10 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

U nas na dzień dziecka są tylko słodycze i to tak w niewielkiej ilości. Dzieci jakoś nie mają wielkich oczekiwań w kwestii prezentów na ten dzień.

4 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018