11.08.2016

E-biznes w powiecie

Właściciel platformy Cogdziekiedy.info chce uruchamiać franczyzowe regionalne portale informacyjne.

Platforma Codziekiedy.info to grupa regionalnych portali informacyjnych w miastach powiatowych, na których zamieszczane są informacje, w formie kalendarza, o tym, co, gdzie i kiedy się wydarzy. Jej właściciel od 2,5 roku prowadzi portal informacyjny w Białej Podlaskiej. Na początku tego roku postanowił, że będzie rozwijał swój biznes we franczyzie. Kto nadaje się na franczyzobiorcę marki?

Zrzut strony portalu Cogdziekiedy.info z Białej Podlaskiej Fot. Cogdziekiedy.info

Franczyzdawca Cogdziekiedy.info od 2,5 roku prowadzi portal informacyjny w Białej Podlaskiej.

Nasza franczyza skierowana jest  do kreatywnych osób prowadzących lub rozpoczynających działalność gospodarczą, które lubią mieć wpływ na wysokość swoich zarobków. Przekazujemy im niezbędną wiedza na temat prowadzenia regionalnego portalu i sposobu pozyskiwania klientów. Prowadzenie tego biznesu, według naszych wskazówek,  jest bardzo proste i nie wymaga wiedzy technicznej. Nie potrzeba też zatrudniać handlowców, dziennikarzy, reporterów, informatyka czy grafika – mówi  Marek Głowniak, franczyzodawca Cogdziekiedy.pl.

Czym w takim razie na co dzień będzie zajmował się franczyzobiorca marki? Jego głównym zadaniem będzie sprzedaż reklam. Franczyzodawca zapewnia, że nie partycypuje w przychodach związanych ze sprzedażą reklam przez franczyzobiorców. – To wyłącznie im należne pieniądze – zapewnia Marek Głowniak, franczyzodawca Cogdziekiedy.pl.

Franczyzobiorca marki nie musi mieć dużych nakładów finansowych na start. Wystarczy komputer z dostępem do internetu i telefon oraz 3,5 tys. zł na opłatę licencyjną. Nie trzeba też wynajmować lokalu. Biznes też można prowadzić w domu, bo reklamy można sprzedawać przez telefon a na ewentualne spotkania z klientami umawiać w siedzibach ich firm. Jeżeli franczyzobiorca nie posiada wymaganej kwoty inwestycji, franczyzodawca pomaga w uzyskaniu dotacji unijnej na uruchomienie biznesu.

W ramach opłaty licencyjnej franczyzobiorca ma zapewnione m.in. wsparcie merytoryczne i techniczne w prowadzeniu biznesu, dostęp do studia graficznego, subdomenę na Cogdziekiedy.info.pl oraz szkolenia z obsługi strony WWW, projektowania i sprzedażowe. Otrzymuje też wyłączność terytorialną obejmującą jeden powiat.

W trakcie współpracy franczyzobiorca zobowiązany jest uiszczać na rzecz franczyzodawcy opłatę bieżącą w wysokości około 350 zł miesięcznie. Franczyzodawca twierdzi, że biznes ten zaczyna być rentowny zazwyczaj po trzech miesiącach.