Pod szyldem Salveo działa obecnie jedna placówka własna w Bytomiu. Dwie kolejne powstaną w nadchodzących miesiącach w Warszawie i Częstochowie.
Środa
24.08.2016
Żeby otworzyć własne centrum rehabilitacyjne pod szyldem Salveo, nie trzeba być fizjoterapeutą.
 

Procesy demograficzne są bezlitosne. Na koniec 2014 roku w Polsce żyło 7,3 mln osób w wieku poprodukcyjnym – czyli 19 proc. wszystkich Polaków. Do połowy stulecia odsetek ten ma wzrosnąć do 33 proc. Wśród różnych konsekwencji społecznych i ekonomicznych tych zmian są również te, które dotyczą rynku usług związanych z medycyną i rehabilitacją. Działalność specjalistów z tych branż będzie cieszyć się coraz większym popytem.

Rehabilitacja na licencji

Jednym ze sposobów, by wykorzystać trend demograficzny, jest otwarcie franczyzowego centrum usług rehabilitacyjnych. Swój koncept z tej dziedziny przygotowała firma Salveo Medical Devices, która od trzech dekad zajmuje się nadzorowaniem i doradztwem w zakresie tworzenia centrów rehabilitacyjnych. Teraz debiutuje również jako franczyzodawca.

– Nasze centrum rehabilitacyjne w Bytomiu działa od 2006 roku. Nie stawiamy sobie celów dotyczących otwarć, choć już teraz przygotowujemy dwie kolejne placówki – w Warszawie oraz Częstochowie. Chcemy sprawdzić, jaki jest potencjał rozwoju naszego biznesu we franczyzie – zapowiada Arkadiusz Stępniewski, współwłaściciel Salveo Medical Devices.

W rozwoju sieci franczyzodawcy ma pomóc doświadczenie zdobyte przez lata obecności na rynku. Spółka Salveo to polska firma, która w Polsce jest jedynym dystrybutorem urządzeń medycznych cenionych na świecie producentów, w tym marki Indiba. Narzędzia tej firmy pozwalają na dopełnienie terapii manualnej o tzw. biostymulację i waskularyzację – zabiegi oddziałujące na tkanki i komórki, które przyspieszają ich regenerację.

Franczyza w dwóch formatach

Na licencji Salveo można uruchomić centrum rehabilitacji w dwóch formatach. Pierwszy wymaga lokalu o powierzchni 50-100 m2 i wiąże się z inwestycją od 75 do 150 tys. zł. Większy z formatów przeznaczony jest dla lokali wielkości 200-500 m2 i wymaga inwestycji rzędu 300-600 tys. zł.
Nie oznacza to jednak, że franczyzobiorca musi dysponować całą kwotą. Współpracujemy z instytucją finansową, która zapewnia finansowanie poprzez kredyty i leasingi – tłumaczy Arkadiusz Stępniewski. – Na centrum rehabilitacji w mniejszej wersji wystarczy wkład własny w wysokości 20-30 tys. zł, w większej – 60-80 tys. zł.

Franczyzodawca zapewnia, że prowadzenie centrum rehabilitacyjnego nie wymaga branżowego doświadczenia ani umiejętności czy wykształcenia związanego z fizjoterapią. Nimi muszą legitymować się pracownicy, których zatrudni franczyzobiorca. Tak czy inaczej, zostaną oni dodatkowo przeszkoleni.
– Oferujemy nielimitowane czasowo wstępne szkolenie medyczne dla pracowników, które odbywa się w naszej siedzibie. Po jego zakończeniu każdy uczestnik powinien zdać egzamin, a po pozytywnym zaliczeniu egzaminu dostaje od nas uprawnienia do wykonywania pracy – mówi Arkadiusz Stępniewski. Franczyzodawca zobowiązuje się też do prowadzania szkoleń okresowych.

O ile rehabilitacja stanowi trzon usług centrum Salveo, o tyle nie będzie ona jedyną dostępną w ofercie usługą. W przyszłości franczyzodawca chce postawić również na medycynę estetyczną, a także uroginekologię – dziedzinę coraz popularniejszą w zachodnich krajach.

W sieci Salveo nie ma opłaty wstępnej. Partnerzy odprowadzają natomiast miesięczną opłatę franczyzową w wysokości 3 proc. od obrotu, a także 450 zł składki na fundusz marketingowy.
– W biznesplanie warto uwzględnić dodatkowe środki finansowe, by spokojnie przetrwać pierwsze sześć miesięcy na rynku. Po upływie tego czasu centrum rehabilitacji powinno już zarabiać na pokrycie bieżących kosztów – radzi franczyzodawca.


POPULARNE NA FORUM

Optyk ma różowe okulary

To może być bardzo ciekawy artykuł. ______________ Magisterskie prace z anglistyki

18 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018
Optyk ma różowe okulary

my całą rodziną uczęszczamy do http://perfektvision.pl/. Porównując inne salony to naprawdę wyróżniają się ceną i jakością okularów

18 wypowiedzi
ostatnia 11.04.2018
Firma w zgodzie z naturą

Warto też zadbać o artykuły bhp które są w zgodzie z naturą, np polecam zajrzeć tutaj: http://www.bhpnawigator.com.pl/ , mają naprawdę świetną ofertę.

7 wypowiedzi
ostatnia 29.03.2018
Salon optyczny: Biznes, który wpada w oko

Thanks to you! happy wheels full game online. moto x3m 2 online.

4 wypowiedzi
ostatnia 28.03.2018
Własny biznes w Anglii

Załatwianie spraw za granicą jest czasami bardzo ciężkie, bo nie wszystko rozumiemy, ale jeśli chodzi o Anglię, to nie powinno być z tym większehgo kłopotu. Jest...

27 wypowiedzi
ostatnia 21.03.2018
Własny biznes w Anglii

Z tego co ja sie orientuje to warto aktualnie tam zalozyc biznes. Wszystko od strony przepisow jest o wiele latwiejsze. Mam znajomego ktory tam prowadzi od dluzszego czasu...

27 wypowiedzi
ostatnia 18.03.2018
Preparaty odchudzające

Zależy od zainteresowań warto robić to co się lubi. Mój znajomy niedawno otworzył własną znajomość jako trener personalny, ale od dawna się tym interesował i...

30 wypowiedzi
ostatnia 18.03.2018
Apteka, wykończenie lokalu

Teraz weszła jakaś Apteka dla Aptekarza i biznes aptekarski się pogorszy.__________________________________politechnikapoznan.eu

18 wypowiedzi
ostatnia 16.03.2018
zobacz więcej na forum