Coincasa chce się rozwijać w miejscowościach liczących powyżej 30 tys. mieszkańców. Możliwe lokalizacje to zarówno handlowe ulice w centrach miast, jak i galerie handlowe.
Środa
07.09.2016
Włoska marka wnętrzarska szuka polskich franczyzobiorców. Czy pokona silnych konkurentów w walce o klienta?
 

Coincasa to wywodząca sie z Włoch marka wnętrzarska, funkcjonująca na rynku od 1962 toku. Ma 44 sklepy własne oraz 63 placówki franczyzowe na całym świecie.
– Zamierzamy nadal rozbudowywać naszą sieć na całym świecie, zarówno poprzez sklepy własne, jak i przez system franczyzowy – mówi Patrizia Niocodemo, odpowiedzialna za rozwój sieci sklepów Coincasa. – Franczyza to model win-win, w którym dzięki współpracy wygrywają obie strony. Nasza firma, jako franczyzodawca, oferuje silną markę, która jest liderem sprzedaży we Włoszech i za granicą. Z kolei franczyzobiorcy wnoszą do partnerstwa znajomość lokalnego rynku i mocne nastawienie na sukces.

Coincasa chce się rozwijać w miejscowościach liczących powyżej 30 tys. mieszkańców. Możliwe lokalizacje to zarówno handlowe ulice w centrach miast, jak i galerie handlowe. Można otwierać samodzielne sklepy lub wybrac model corner shop-in-shop, czyli wzbogacenie oferty funkcjonującego już sklepu o podobnym asortymencie produktami Coincasa. W pierwszym przypadku potrzebny jest lokal o powierzchni 150-200 m2, w drugim modelu współpracy należy wygospodarować powierzchnię 50-170 m2.
Franczyzodawca preferuje partnerów z doświadczeniem w handlu lub znajomością branży wnętrzarskiej. Koszty inwestycji to około 350 euro za metr kwadratowy. Do tego trzeba doliczyć pierwsze zatowarowanie, czyli około 400 euro za m2.
– Franczyzobiorca może liczyć na stałe wsparcie handlowe z centrali, unikalny projekt aranżacji sklepu, pełną dostępność towaru w magazynie, sześć sezonowych kolekcji rocznie – wylicza Patrizia Niocodemo. – Zapewniamy też silne wsparcie marketingowe.

Na polskim rynku Coincasa ma sporo konkurentów, m.in. szwedzką Ikeę, duńskiego Jyska, Zara Home, czy rozwijającą się także we franczyzie Dukę. Według Raportu o franczyzie w Polsce 2016, przygotowanego przez ekspertów firmy PROFIT system, w branży dom i ogród działa obecnie 61 firm, sprzedających licencję na biznes.


POPULARNE NA FORUM

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

na wynajem to w miastach albo miejscowościach turystycznych. można zarabiać dobowo nawet tytuł zachęcający

314 wypowiedzi
ostatnia 18.08.2018
Jaki sklep z meblami kuchennymi

Kupując meble należy zawsze zwracać uwagę czy nasza lodówka do zabudowy będzie idealnie pasować w komplet mebli który został przez nas zamówiony. Jak wiadomo nie...

3 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2018
Porady na temat budowy i wykończenia domu.

A czy ktoś z was rozważał wybór domu przyjaznego środowisku? Drewniany, bezsmogowy - dla mnie to bardzo ważny temat, jestem świadoma tego jaką krzywdę robimy naszej...

10 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
Nawadnianie ogrodów

Polecam w tym temacie zlecenia takiej usługi specjalistom! Dla klientów z mazowieckiego całkiem dobrą oferta ma ta firma http://www.zakogrody.pl/ Korzystając z ich...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

myślę, że pod wynajme fajną okolicą jest Krowodrza albo Zabłocie, bo jest fajny dojazd do centrum i dużo nowych osiedlii.. ja w zeszłym roku kupiłam mieszkanie na...

314 wypowiedzi
ostatnia 11.08.2018
Porady na temat budowy i wykończenia domu.

Urządzając dom nie można zapomnieć o odpowiednim oświetleniu, na https://klusdesign.pl/ można znaleźź profile LED oraz inspiracje jak można je zamontować.

10 wypowiedzi
ostatnia 10.08.2018
Porady na temat budowy i wykończenia domu.

Możliwości jest mnówstwo i osobiście w wykończeniach najbardziej odpowiadają arnacje świetlne a mianowicie profile z taśmami led jak tu np w podłodze...

10 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2018
Donica domowa

Amazing article thanks or sharing. fireboy and watergirl

2 wypowiedzi
ostatnia 07.08.2018