Coincasa chce się rozwijać w miejscowościach liczących powyżej 30 tys. mieszkańców. Możliwe lokalizacje to zarówno handlowe ulice w centrach miast, jak i galerie handlowe.
Środa
07.09.2016
Włoska marka wnętrzarska szuka polskich franczyzobiorców. Czy pokona silnych konkurentów w walce o klienta?
 

Coincasa to wywodząca sie z Włoch marka wnętrzarska, funkcjonująca na rynku od 1962 toku. Ma 44 sklepy własne oraz 63 placówki franczyzowe na całym świecie.
– Zamierzamy nadal rozbudowywać naszą sieć na całym świecie, zarówno poprzez sklepy własne, jak i przez system franczyzowy – mówi Patrizia Niocodemo, odpowiedzialna za rozwój sieci sklepów Coincasa. – Franczyza to model win-win, w którym dzięki współpracy wygrywają obie strony. Nasza firma, jako franczyzodawca, oferuje silną markę, która jest liderem sprzedaży we Włoszech i za granicą. Z kolei franczyzobiorcy wnoszą do partnerstwa znajomość lokalnego rynku i mocne nastawienie na sukces.

Coincasa chce się rozwijać w miejscowościach liczących powyżej 30 tys. mieszkańców. Możliwe lokalizacje to zarówno handlowe ulice w centrach miast, jak i galerie handlowe. Można otwierać samodzielne sklepy lub wybrac model corner shop-in-shop, czyli wzbogacenie oferty funkcjonującego już sklepu o podobnym asortymencie produktami Coincasa. W pierwszym przypadku potrzebny jest lokal o powierzchni 150-200 m2, w drugim modelu współpracy należy wygospodarować powierzchnię 50-170 m2.
Franczyzodawca preferuje partnerów z doświadczeniem w handlu lub znajomością branży wnętrzarskiej. Koszty inwestycji to około 350 euro za metr kwadratowy. Do tego trzeba doliczyć pierwsze zatowarowanie, czyli około 400 euro za m2.
– Franczyzobiorca może liczyć na stałe wsparcie handlowe z centrali, unikalny projekt aranżacji sklepu, pełną dostępność towaru w magazynie, sześć sezonowych kolekcji rocznie – wylicza Patrizia Niocodemo. – Zapewniamy też silne wsparcie marketingowe.

Na polskim rynku Coincasa ma sporo konkurentów, m.in. szwedzką Ikeę, duńskiego Jyska, Zara Home, czy rozwijającą się także we franczyzie Dukę. Według Raportu o franczyzie w Polsce 2016, przygotowanego przez ekspertów firmy PROFIT system, w branży dom i ogród działa obecnie 61 firm, sprzedających licencję na biznes.


POPULARNE NA FORUM

Biznes na wsi

Z tą agroturystyką to trzeba dobrze trafić, mieć ciekawą miejscówkę z jakimiś lasami, jeziorami, może trasy rowerowe, nie wszędzie da się z tym wystartować.

7 wypowiedzi
ostatnia 17.11.2018
Jaki sklep meblowy?

Moje ostatnie zakupy robiłam w https://solpol-meble.com.pl mają ładne meblościanki i narożniki

206 wypowiedzi
ostatnia 17.11.2018
Branża metalowa- co i jak ?

[url]http://franchising.pl/forum/3109/branza-metalowa-co-jak/[/url]

46 wypowiedzi
ostatnia 17.11.2018
Branża metalowa- co i jak ?

http://franchising.pl/forum/3109/branza-metalowa-co-jak/

46 wypowiedzi
ostatnia 17.11.2018
Okna dla domu

Jeśli czeka Was wymiana okien to warto postawić na jakość - żeby mieć spokój na lata :D Moja rodzina od pokoleń kupuje okna pcv piotrków trybunalski tutaj...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2018
Nawadnianie ogrodów

There is some superb information here. If more people were aware of this, our world would be a much happier place! I can obviously see that you’ve invested a lot of effort...

5 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2018
Dach - jak dbać

Such a very useful article. Very interesting to read this article.I would like to thank you for the efforts you had made for writing this awesome article. cheapest smm panel ...

4 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2018
Jaki sklep z meblami kuchennymi

Ja kocham skandynawskie dekoracje - dlatego znalazłam ostatnio mega skandynawski sklep internetowy NordStore - meble też tam mają, ale najlepsze są dodatki styl...

7 wypowiedzi
ostatnia 13.11.2018