06.09.2016

Lokal to podstawa

Sukces sklepu odzieżowego zależy od jego lokalizacji. Pomagamy franczyzobiorcom wybrać najlepsze miejsce – mówi Aleksander Dubowski z Moodo.

Co stanowi klucz do sukcesu franczyzowego sklepu odzieżowego?
Kluczem do sukcesu jest właściwe zlokalizowanie sklepu, dlatego zapewniamy doradztwo w tym zakresie. Wymagamy jednak pełnego zaangażowanie franczyzobiorcy w proces przygotowywania salonu. W trakcie działalności sklepu wymagamy wdrażania wymagań franczyzodawcy w związku z obsługą klienta, bieżącą sprzedażą i zasadami visual merchandising. Moodo przykłada wielką wagę do współpracy z franczyzobiorcami, wierząc, że ten model biznesowy jest korzystny dla obu stron. Zapewniamy pełną opiekę i wsparcie dla naszych kontrahentów na każdym etapie współpracy, począwszy od wyposażenia lokalu, wsparcia merytorycznego skończywszy na pomocy w sferze sprzedaży i marketingu.

Wnętrze sklepu Moodo Fot. Moodo

Wynagrodzenie franczyzobiorcy stanowi prowizja procentowa, stała bez względu na akcje promocyjne. Jej wysokość jest uzależniona od szacowanych obrotów oraz lokalizacji sklepu i, co za tym idzie, kosztów stałych jego prowadzenia.
Aleksander Dubowski, dyrektor ds. rozwoju sieci Moodo

Co można powiedzieć o zyskowności sklepu odzieżowego Moodo? Jakiej inwestycji wymaga ten biznes i na jakie zyski może liczyć franczyzobiorca?
Zyskowność sklepu jest uzależniona oczywiście od obrotów i kosztów prowadzenia danego sklepu. Przed podjęciem decyzji o współpracy wraz z franczyzobiorcą dokładnie analizujemy te koszty i na tej podstawie podejmujemy ostateczną decyzję. Wynagrodzenie franczyzobiorcy stanowi prowizja procentowa, stała bez względu na akcje promocyjne. Jej wysokość jest uzależniona od szacowanych obrotów oraz lokalizacji sklepu i, co za tym idzie, kosztów stałych jego prowadzenia. Koszty związane z przygotowaniem sklepu to ok. 800 zł za metr kwadratowy. Każdy franczyzobiorca otrzymuje stałe wsparcie koordynatora regionalnego i może liczyć na pomoc z jego strony we wdrażaniu wszystkich działań zleconych przez centralę.

Rozmawiał Grzegorz Morawski

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0