Pod logo Telakces.com można otwierać zarówno sklepy, jak i wyspy – przy czym ten drugi format jest zdecydowanie popularniejszy. Kwota inwestycji waha się od 30 do 200 tys. zł.
Wtorek
27.09.2016
Telakces.com od ubiegłego roku prawie podwoił liczbę swoich punktów sprzedaży. Największym kosztem przy otwieraniu stoiska z akcesoriami telefonicznymi jest zawsze jego zatowarowanie.
 

W połowie ubiegłego roku sieć Telakces.com liczyła około 50 punktów, teraz jest ich blisko 100. Firma otwiera je razem ze swoim strategicznym partnerem, czyli operatorem Virgin Mobile.
– Mamy placówki w każdym województwie. W branży gsm panuje wciąż bardzo dobra koniunktura. Zdarzało się, że w ciągu jednego dnia otworzyliśmy nawet sześć punktów sprzedaży. Ale nie ograniczamy się jedynie do polskiego rynku, dynamika branży sprawia, że nasze sklepy powstają również w Czechach i Norwegii, a planujemy otworzyć się na też kolejne rynki zagraniczne – zapowiada Michał Skowronek, prezes Telakces.com.

Adam Bukowski z Jeleniej Góry jeszcze niedawno nie znał kompletnie branży gsm.
– Ale widziałem, że telefonów jest coraz więcej i że można na nich zarobić – mówi franczyzobiorca Telakces.com. – Nie wiedziałem jednak, jak się za to zabrać. Szukałem informacji i trafiłem na franczyzę Telakces.com. Do tej pory otworzyłem już z nimi trzy punkty, a obecnie myślę nad czwartym.
Punkt z telefonami i akcesoriami do nich najlepiej sprawdza się oczywiście w galerii handlowej. Jednak zanim zapadnie decyzja o otwarciu, franczyzodawca ocenia każdą lokalizację, robiąc analizę rynkową i biorąc pod uwagę szereg czynników od liczby mieszkańców miasta po odwiedzalność galerii.
W barwach Telakces.com można otwierać zarówno sklepy, jak i wyspy – przy czym ten drugi format jest zdecydowanie popularniejszy. Kwota inwestycji waha się od 30 do 200 tys. zł. Zależy oczywiście od wielkości punktu, jego lokalizacji oraz wielkości oferty – bo 70 proc. kosztów pochłania zatowarowanie.
Przystąpienie do sieci to koszt od 100 zł. Miesięczne opłaty są ustalane indywidualnie. Franczyzobiorca zarabia na marżach, które wynoszą kilkadziesiąt procent. Na zwrot inwestycji, według zapewnień licencjodawcy, można liczyć już po kilku miesiącach.
Telakces.com ma własną hurtownię Global TC, w której mogą zaopatrywać się jego partnerzy. Ale oprócz tego franczyzobiorcy mogą też korzystać z innych źródeł zatowarowania.

Dzisiaj w każdej galerii handlowej klienci mają do wyboru kilka wysp z akcesoriami telefonicznymi. Do tego dochodzą salony operatorów. Co sprawia, że w sytuacji tak dużej konkurencji branża wciąż wydaje się mieć przed sobą dobre perspektywy?
– Owszem rynek jest mocno nasycony, ale wciąż ewoluuje – tłumaczy Michał Skowronek. – To znaczy, że w tej branży sprzedaż nakręca szybko zmieniająca się moda. Klienci, zwłaszcza młodzi, chcą po pierwsze zmieniać telefony na coraz nowsze. Po drugie chyba jeszcze bardziej ulegają modzie jeśli chodzi o akcesoria. Tutaj rynek wydaje się być niewyczerpany.


POPULARNE NA FORUM

Zarabiać przez telefon

Really your post is really very good and I appreciate it. It’s hard to sort the good from the bad sometimes.You definitely put a new spin on a topic thats been written about...

3 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018
FG-50E-BDL

Witam. Czy ktoś posiada FG-50E-BDL https://www.thomas-it.pl/product/fg-50e-bdl ? Mam pare pytań co do tego urządzenia Pozdrawiam

1 wypowiedzi
ostatnia 17.09.2018
Jak zwiększyć obroty bez inwestycji?

A może warto postawić na usługi z zakresu SEO i pozycjonowania?

7 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Sferis powiększa sieć

Nice post,i like your article,great way of explanation.Looking for more articles like this, Also check my website color switch Thank you!

7 wypowiedzi
ostatnia 20.08.2018
Jak zwiększyć obroty bez inwestycji?

Thanks for your post. There is a lot of information needed for me Happy Room

7 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Telekomunikacja Polska szuka partnera

Thanks for sharing the informative information through the article. and all the details are awesome and good in this post. Refer: zombs royale free to play!!

4 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Play ma plan

The article you have shared here very awesome. I really like and appreciated your work. I read deeply your article, the points you have mentioned in this article are useful vex 3

13 wypowiedzi
ostatnia 23.07.2018
Play ma plan

The article you have shared here very awesome. I really like and appreciated your work. I read deeply your article, the points you have mentioned in this article are...

13 wypowiedzi
ostatnia 23.07.2018