Dzieci się bawią, sklep zarabia

Uruchomienie sklepu Toy Planet zajmuje zwykle 1-1,5 miesiąca. Najlepszy start mają te placówki, które ruszają w okresie przedświątecznym – wtedy sprzedaje się najwięcej zabawek.
Środa
21.09.2016
Toy Planet otworzył w tym roku cztery nowe sklepy. Na inwestycję franczyzobiorca potrzebuje minimum 150 tys. zł.
 

Franczyzodawca sklepów z zabawkami Toy Planet nastawia się na otwarcia w galeriach handlowych.
– Powstało wiele nowych galerii, w związku z tym jest też sporo wolnych powierzchni. Dzięki temu można negocjować ceny najmu w centrach handlowych – mówi Robert Momocki, prezes Toy Planet. – Staramy się to wykorzystywać.
Otwarcie sklepu w galerii oznacza też jednak zwykle sąsiedztwo dużej konkurencji, jak np. Smyk.
– Sąsiadujemy ze sklepami tej sieci i muszę powiedzieć, że nie jest to dla nas wcale sąsiedztwo niekorzystne – podkreśla prezes Toy Planet. – Po pierwsze my mamy szerszą ofertę marek i produktów, po drugie konkurujemy też ze Smykiem cenami. Poza tym klienci lubią mieć wybór sklepów tej samej branży w jednym miejscu. Mogą wtedy porównać asortyment, ceny.

Inwestycja w sklep z zabawkami to wydatek minimum 150 tys. zł. Taka suma powinna wystarczyć na otwarcie placówki o wielkości 50 m2. W tym zawiera się przystosowanie lokalu do standardów sieci oraz pierwsze zatowarowanie, którego skompletowanie i przygotowanie bierze na siebie franczyzodawca. Licencjodawca pomaga w otwarciu sklepu, szkoleniach personelu, udostępnia know-how. Koszt zakupu licencji na przystąpienie do sieci Toy Planet to 15 tys. zł. Miesięcznie franczyzobiorca płaci 3 proc. od obrotu na rzecz centrali. Większe sklepy Toy Planet, oprócz zabawek, mają w ofercie też inne akcesoria dla dzieci, np. butelki, smoczki, wyprawki dla niemowlaków.
Uruchomienie sklepu zajmuje zwykle 1-1,5 miesiąca. Najlepszy start mają te placówki, które ruszają w okresie przedświątecznym – wtedy sprzedaje się najwięcej zabawek.
– Wówczas sklepy są rentowne od pierwszego miesiąca – zapewnia Robert Momocki. – Jednak generalnie na tę rentowność nie trzeba czekać zbyt długo, zwykle kilka miesięcy.


POPULARNE NA FORUM

5 -10- 15 wypowiedziała wszystkie umowy

Witam chodzi mi o sklepy 51015 ponieważ chciałam otworzyć ten sklep u siebie w mieście i pan z którym rozmawiałam nic nie wspominał o kłopotach a dowiadywalam się we...

10 wypowiedzi
ostatnia 19.10.2018
Place zabaw we franczyzie

hej, tutaj macie link w http://www.otwarteprzedszkola.pl/fajne-rozwiazania-stosowane-na-placu-zabaw/ dobre sposoby na urządzenie ciekawego i bezpiecznego placu zabaw :D polecam!!

10 wypowiedzi
ostatnia 10.10.2018
rynek odzieży dziecięcej

I’m really impressed with your article, such great & usefull knowledge you mentioned here Plumber Northampton

18 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
rynek odzieży dziecięcej

I recently found many useful information in your website especially this blog page. Among the lots of comments on your articles. Thanks for sharing. Puzzle Games

18 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
rynek odzieży dziecięcej

Thanks for your sharing. Hope you can contribute more quality posts to this page.Thank you! Arcade Games

18 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
Centra handlowe na celowniku

Sklepy online teraz przezywają prawdziwy rozkwit.

7 wypowiedzi
ostatnia 27.08.2018
Centra handlowe na celowniku

Thanks for sharing.I found a lot of interesting information here. A really good post, very thankful and hopeful that you will write many more posts like this one. - happy...

7 wypowiedzi
ostatnia 25.08.2018
Wydawanie książek dla dzieci – bajeczny interes

Ja polecam Wam książeczki Wydawnictwa MD Monika Duda https://www.wydawnictwomd.pl/ W swojej ofercie mają piękne bajeczki, kolorowanki, książki edukacyjne w rozsądnych cenach

61 wypowiedzi
ostatnia 31.07.2018