Dzieci się bawią, sklep zarabia

Uruchomienie sklepu Toy Planet zajmuje zwykle 1-1,5 miesiąca. Najlepszy start mają te placówki, które ruszają w okresie przedświątecznym – wtedy sprzedaje się najwięcej zabawek.
Środa
21.09.2016
Toy Planet otworzył w tym roku cztery nowe sklepy. Na inwestycję franczyzobiorca potrzebuje minimum 150 tys. zł.
 

Franczyzodawca sklepów z zabawkami Toy Planet nastawia się na otwarcia w galeriach handlowych.
– Powstało wiele nowych galerii, w związku z tym jest też sporo wolnych powierzchni. Dzięki temu można negocjować ceny najmu w centrach handlowych – mówi Robert Momocki, prezes Toy Planet. – Staramy się to wykorzystywać.
Otwarcie sklepu w galerii oznacza też jednak zwykle sąsiedztwo dużej konkurencji, jak np. Smyk.
– Sąsiadujemy ze sklepami tej sieci i muszę powiedzieć, że nie jest to dla nas wcale sąsiedztwo niekorzystne – podkreśla prezes Toy Planet. – Po pierwsze my mamy szerszą ofertę marek i produktów, po drugie konkurujemy też ze Smykiem cenami. Poza tym klienci lubią mieć wybór sklepów tej samej branży w jednym miejscu. Mogą wtedy porównać asortyment, ceny.

Inwestycja w sklep z zabawkami to wydatek minimum 150 tys. zł. Taka suma powinna wystarczyć na otwarcie placówki o wielkości 50 m2. W tym zawiera się przystosowanie lokalu do standardów sieci oraz pierwsze zatowarowanie, którego skompletowanie i przygotowanie bierze na siebie franczyzodawca. Licencjodawca pomaga w otwarciu sklepu, szkoleniach personelu, udostępnia know-how. Koszt zakupu licencji na przystąpienie do sieci Toy Planet to 15 tys. zł. Miesięcznie franczyzobiorca płaci 3 proc. od obrotu na rzecz centrali. Większe sklepy Toy Planet, oprócz zabawek, mają w ofercie też inne akcesoria dla dzieci, np. butelki, smoczki, wyprawki dla niemowlaków.
Uruchomienie sklepu zajmuje zwykle 1-1,5 miesiąca. Najlepszy start mają te placówki, które ruszają w okresie przedświątecznym – wtedy sprzedaje się najwięcej zabawek.
– Wówczas sklepy są rentowne od pierwszego miesiąca – zapewnia Robert Momocki. – Jednak generalnie na tę rentowność nie trzeba czekać zbyt długo, zwykle kilka miesięcy.


POPULARNE NA FORUM

Dzień dziecka - prezenty

The Department of Labor is the sole government office that screens youngster work and authorizes kid work laws. The most clearing government law that confines the business and...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Pieluszki typu pampers

Mam dostęp do pieluszek dada w ilościach tir. Wszystko legalnie bo na rynkach wschodnich są juz podróbki. Zapraszam do współpracy :)

10 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Centra handlowe na celowniku

Jak dla mnie to wszystko padnie. Teraz wszystko Polacy kupują w necie! Drogie ciuchy u nas nie mają racji bytu. ____________________ http://szkolaglownahandlowawwarszawie.edu.pl

5 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Pieluszki typu pampers

Pieluchy Dada sa chybacałkiem niezłe. Za moich czasów ich nie było, albo miały kiepską renomę. Teraz widzę, że używa ich sporo dzieciaków, więc chyba dają radę?...

10 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

U nas na dzień dziecka są tylko słodycze i to tak w niewielkiej ilości. Dzieci jakoś nie mają wielkich oczekiwań w kwestii prezentów na ten dzień.

4 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Place zabaw we franczyzie

Te place zabaw są świetne. ____________________ Pisanie prac z Logistyki

9 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Dzięki za podpowiedzi. _____________________ Pisanie prac licencjackich z Logistyki

4 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Witam wszystkich! Macie już pomysł na prezent dla dzieciaków? Ja się zastanawiam nad takimi balonikami...

4 wypowiedzi
ostatnia 08.05.2018