Korzystając z dotychczasowych doświadczeń chcemy zwiększyć naszą aktywność w kanale weterynaryjnym. W tym celu przygotowaliśmy dedykowane lekarzom weterynarii narzędzia sprzedażowe dla naszych dystrybutorów.
Piotr Cieślik, dyrektor zarządzający sieci Husse Polska
Niedziela
25.09.2016
Polacy coraz chętniej podają swoim pupilom karmę premium. Jak na tym zarobić? Opowiada Piotr Cieślik, dyrektor zarządzający sieci Husse Polska.
 

Jaka była pierwsza połowa 2016 roku w kontekście koniunktury w branży?
W pierwszej połowie roku zanotowaliśmy ok. 25 proc. wzrost sprzedaży we wszystkich kategoriach produktowych. Przed wakacjami wprowadziliśmy dwa produkty w nowej dla nas kategorii karm bezzbożowych, które spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem naszych klientów. Start wsparliśmy atrakcyjną promocją produktową. W przyszłości planujemy rozwijać tą kategorię suchych karm.

Jakie są plany rozwoju sieci na pozostałą część 2016 roku?
Oczywiście cały czas kontynuujemy rozbudowę sieci dystrybucyjnej i rekrutację franczyzobiorców i dystrybutorów. Korzystając z dotychczasowych doświadczeń, chcemy zwiększyć naszą aktywność w kanale weterynaryjnym. W tym celu przygotowaliśmy dedykowane lekarzom weterynarii narzędzia sprzedażowe dla naszych dystrybutorów. Jednocześnie na jesieni ruszamy z kampanią promocyjną z mediach branżowych skierowanych do weterynarzy. Wśród lekarzy weterynarii widać wyraźnie zniechęcenie wojną cenową tradycyjnych marek i chęć poszukiwania nowych, niezależnych marek super premium. Z naszą ofertą idealnie wpasowujemy się w tą potrzebę.

Co można powiedzieć o rentowności biznesu na licencji Husse? Po jakim czasie zwykle franczyzobiorca zaczyna osiągać zyski?
Biznes na licencji Husse, m.in. ze względu na brak konieczności wynajmowania powierzchni handlowej, charakteryzuje się niskimi kosztami stałymi. Zdarzają się sytuację, że franczyzobiorca osiąga rentowność operacyjną już w pierwszym miesiącu działalności. Tak było na przykład w przypadku naszego franczyzobiorcy z Warszawy. Dla bezpieczeństwa kandydatów zakładamy jednak, że pierwsze zyski pojawiają się po kilku miesiącach działalności. Całkowity zwrot z inwestycji zależy od wielu czynników ale przy poprawnie prowadzonej franczycie nie powinno to zająć dłużej niż 12-18 miesięcy.

Rozmawiał Grzegorz Morawski


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.