REKLAMA - OGŁOSZENIE

Biznes o smaku kiełbasek

Gorące kiełbaski serwowane na różne sposoby to specjalność nowej franczyzy - Kiełbaskowo.

Kiełbaskowo to koncept nowy, ale wymyślony i prowadzony przez doświadczonych franczyzodawców - właścicieli znanej sieci Lodostrefa.
- Nasza lodowa marka to biznes typowo sezonowy – mówi Joanna Misiakowska, właścicielka Lodostrefy. - Franczyzobiorcy, zadowoleni ze współpracy z nami, wielokrotnie pytali, czy nie zamierzamy otworzyć jakiejś całorocznej działalności. Długo szukaliśmy pomysłu, bo nie chcieliśmy powielać wszechobecnych punktów z kebabami i hamburgerami. Tak narodziło się Kiełbaskowo.
Jak sama nazwa wskazuje, menu punktów opiera się na serwowanych w różnej postaci kiełbaskach, przygotowanych według receptury, opracowanej przez właścicieli konceptu. Serwuje się je na ciepło, w 17 różnych wersjach. Mogą być podawane w bułkach (także wypiekanych specjalnie dla sieci) lub serwowane na tackach, z dodatkami (np. zasmażaną kapustą), frytkami belgijskimi.

Pawilon gastronomiczny Kiełbaskowa Fot. Kiełbaskowo

Wszystkie punkty działają w pawilonach gastronomicznych. Franczyzodawca przygotowuje takie pawilony„pod klucz: są kompleksowo wyposażone, gotowe do pracy, zaakceptowane przez Sanepid.

Pierwszy punkt z logo Kiełbaskowo otwarto pod koniec lipca w Łodzi.
- Został świetnie przyjęty, odwiedza go bardzo wielu klientów, niektórzy już nawet regularnie – zapewnia Joanna Misiakowska. - Kolejne punkty własne uruchomiliśmy w Oleśnicy i Legnicy. A na początku października w Chełmie rozpoczął działalność nasz pierwszy franczyzobiorca.
Wszystkie punkty działają w pawilonach gastronomicznych. Franczyzodawca przygotowuje takie pawilony „pod klucz”: są kompleksowo wyposażone, gotowe do pracy, zaakceptowane przez Sanepid. Firma dowozi je we wskazane przez franczyzobiorcę miejsce. Koszt pawilonu to 94 tys. zł netto. W każdym jest zabudowa meblowa i wszelkie niezbędne do pracy urządzenia (m.in. frytownica, gillownica, wydzielona część sanitarna). Ale to nie jedyny format, w jakim można będzie otworzyć punkt Kiełbaskowa.
- Kończymy właśnie produkcję profesjonalnie przygotowanego food trucka, który także znajdzie się w naszej ofercie franczyzowej. Istnieje również możliwość prowadzenia Kiełbaskowa w punktach stacjonarnych – dodaje Joanna Misiakowska.
Marka oferuje też franczyzobiorcom gotowe lokalizacje.
- Zawarliśmy porozumienie z siecią Kaufland. Franczyzobiorcy Kiełbaskowa, podobnie jak franczyzobiorcy Lodostrefy, mogą ustawiać swoje pawilony na parkingach przy marketach tej sieci – mówi franczyzodawczyni. - Oczywiście, jeżeli ktoś znajdzie inną atrakcyjną lokalizację, to także może ją wykorzystać. Ważne, by była tam możliwość podłączenia prądu do pawilonu.

Jak podkreśla właścicielka nowej marki, koncept nie jest przeznaczony wyłącznie dla dużych miast.
- Na podstawie dotychczasowych doświadczeń z Lodostrefą wiemy, że średnie, a nawet mniejsze miasta mogą być doskonałym rynkiem dla sprzedaży – zauważa Joanna Misiakowska.
Nie ma opłaty za przystąpienie do sieci. Miesięczna opłata franczyzowa wynosi 1 tys. zł.

Dane kandydata
Imię i nazwisko *
Miejscowość (lokalizacja placówki) *
Telefon kontaktowy *
Email *
Dodatkowe informacje
Ewentualne uwagi lub pytania
If you see this, leave this form field blank

Udostępnij artykuł