Do zadań franczyzobiorców Freevolt należeć będzie sprzedaż i montaż instalacji fotowoltaicznych.
Środa
19.10.2016
Nowa ustawa o odnawialnych źródłach energii może dać impuls do rozwoju fotowoltaiki. Na instalacji paneli słonecznych można zarabiać we franczyzie.
 

Obowiązująca od lipca 2016 roku nowa Ustawa o odnawialnych źródeł energii może spowodować, że na rynku fotowoltaiki będziemy w najbliższych latach obserwować znaczne wzrosty. Nowe zasady rozliczania energii z mikroinstalacji fotowoltaicznych przewidują, że właściciele takich jednostek będą mogli sprzedawać wytworzoną, a nie wykorzystaną przez siebie energię (co ma promować jej oszczędzanie). Eksperci spodziewają się, że liczba instalacji służących do produkcji energii słonecznej może rosnąć w tempie nawet 50 proc. rocznie. Ale koniunktura w branży fotowoltaiki panuje nie od dziś. Jak wynika z danych Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV, 2015 roku moc skumulowana w instalacjach fotowoltaicznych w Polsce przekroczyła 95 MWp (Mega Watt peak, jednostka, w której wyraża się moc paneli fotowoltaicznych). Aż 98 proc. z tych instalacji zostało przyłączone do sieci w latach 2014-2015.

Rozwój fotowoltaiki oznacza również wzrost liczby firm zajmujących się produkcją i montażem urządzeń do pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł. Freevolt jest w tej branży jednym z pierwszych graczy, który zdecydował się na budowę sieci franczyzowej. W ofercie firmy znajdują się elektrownie słoneczne, systemy podgrzewania wody, oświetlenia solarne i hybrydowe. Wszystkie produkty są przeznaczone dla klienta indywidualnego, przedsiębiorstw i instytucji użyteczności publicznej.

Do zadań franczyzobiorców Freevolt należeć będzie sprzedaż i montaż instalacji fotowoltaicznych. Obsługiwać będą zarówno klientów przekazanych przez centralę, jak i tych pozyskanych we własnym zakresie.
– Franczyzobiorca przyjmuje od organizatora wszystkie produkty w depozyt. Przechowuje je we własnym magazynie w celach sprzedażowych oraz w ramach ekspozycji demonstracyjnej. Franczyzobiorca nie ponosi żadnych kosztów zakupu towarów, jednak w chwili otrzymania produktów ponosi pełną odpowiedzialność za przekazany towar – tłumaczy Łukasz Nowiński, dyrektor zarządzający FreeVolt.

Franczyzobiorca musi jednak zainwestować w zakup wyposażenia dla ekipy montażowej składającej się z minimum dwóch osób (z których jedna musi mieć uprawnienia elektryczne). Jego szacunkowy koszt wynosi ok. 55 tys. zł.
– Franczyzobiorca wykonuje usługi sprzedaży i montażu, za co przyznane jest mu wynagrodzenie. Dochodowość można już określić na podstawie rosnących rachunków za energię elektryczną. Wszyscy zauważamy i przede wszystkim odczuwamy po swoich portfelach rosnące stawki za prąd, zatem zainteresowanie produktami rynku odnawialnych źródeł energii jest coraz większe. Nawet przy negatywnych założeniach sprzedaży na poziomie minimum 18 instalacji o nominalnej mocy 3 kWp, zainwestowana kwota zwróci się już w pierwszym roku. Nawet jeżeli franczyzobiorca nie angażuje swoich sił w poszukiwaniu klienta, to marketing centralny zapewnia przekazywanie już zainteresowanych klientów – twierdzi Łukasz Nowiński.

W Polsce działa 13 salonów firmowych FreeVolt. Centrala sieci współpracuje z partnerami handlowymi w postaci ponad 1 tys. oddziałów marketów budowlanych, projektantów, sklepów rolniczych.
– Właśnie przez współpracę z partnerami handlowymi zapewniamy franczyzobiorcom bazę klientów – tłumaczy Łukasz Nowiński. – Plany rozwojowe zakładają utworzenie około 40 salonów firmowych FreeVolt. W ciągu pół roku udało się podpisać około 10 umów franczyzowych, zatem spodziewamy się otwarcia placówek w każdym województwie do połowy 2017 roku.

Marka Freevolt rozwija się również na rynku amerykańskim, gdzie powstają kolejne biura sprzedaży.


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.