Do zadań franczyzobiorców Freevolt należeć będzie sprzedaż i montaż instalacji fotowoltaicznych.
Środa
19.10.2016
Nowa ustawa o odnawialnych źródłach energii może dać impuls do rozwoju fotowoltaiki. Na instalacji paneli słonecznych można zarabiać we franczyzie.
 

Obowiązująca od lipca 2016 roku nowa Ustawa o odnawialnych źródeł energii może spowodować, że na rynku fotowoltaiki będziemy w najbliższych latach obserwować znaczne wzrosty. Nowe zasady rozliczania energii z mikroinstalacji fotowoltaicznych przewidują, że właściciele takich jednostek będą mogli sprzedawać wytworzoną, a nie wykorzystaną przez siebie energię (co ma promować jej oszczędzanie). Eksperci spodziewają się, że liczba instalacji służących do produkcji energii słonecznej może rosnąć w tempie nawet 50 proc. rocznie. Ale koniunktura w branży fotowoltaiki panuje nie od dziś. Jak wynika z danych Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV, 2015 roku moc skumulowana w instalacjach fotowoltaicznych w Polsce przekroczyła 95 MWp (Mega Watt peak, jednostka, w której wyraża się moc paneli fotowoltaicznych). Aż 98 proc. z tych instalacji zostało przyłączone do sieci w latach 2014-2015.

Rozwój fotowoltaiki oznacza również wzrost liczby firm zajmujących się produkcją i montażem urządzeń do pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł. Freevolt jest w tej branży jednym z pierwszych graczy, który zdecydował się na budowę sieci franczyzowej. W ofercie firmy znajdują się elektrownie słoneczne, systemy podgrzewania wody, oświetlenia solarne i hybrydowe. Wszystkie produkty są przeznaczone dla klienta indywidualnego, przedsiębiorstw i instytucji użyteczności publicznej.

Do zadań franczyzobiorców Freevolt należeć będzie sprzedaż i montaż instalacji fotowoltaicznych. Obsługiwać będą zarówno klientów przekazanych przez centralę, jak i tych pozyskanych we własnym zakresie.
– Franczyzobiorca przyjmuje od organizatora wszystkie produkty w depozyt. Przechowuje je we własnym magazynie w celach sprzedażowych oraz w ramach ekspozycji demonstracyjnej. Franczyzobiorca nie ponosi żadnych kosztów zakupu towarów, jednak w chwili otrzymania produktów ponosi pełną odpowiedzialność za przekazany towar – tłumaczy Łukasz Nowiński, dyrektor zarządzający FreeVolt.

Franczyzobiorca musi jednak zainwestować w zakup wyposażenia dla ekipy montażowej składającej się z minimum dwóch osób (z których jedna musi mieć uprawnienia elektryczne). Jego szacunkowy koszt wynosi ok. 55 tys. zł.
– Franczyzobiorca wykonuje usługi sprzedaży i montażu, za co przyznane jest mu wynagrodzenie. Dochodowość można już określić na podstawie rosnących rachunków za energię elektryczną. Wszyscy zauważamy i przede wszystkim odczuwamy po swoich portfelach rosnące stawki za prąd, zatem zainteresowanie produktami rynku odnawialnych źródeł energii jest coraz większe. Nawet przy negatywnych założeniach sprzedaży na poziomie minimum 18 instalacji o nominalnej mocy 3 kWp, zainwestowana kwota zwróci się już w pierwszym roku. Nawet jeżeli franczyzobiorca nie angażuje swoich sił w poszukiwaniu klienta, to marketing centralny zapewnia przekazywanie już zainteresowanych klientów – twierdzi Łukasz Nowiński.

W Polsce działa 13 salonów firmowych FreeVolt. Centrala sieci współpracuje z partnerami handlowymi w postaci ponad 1 tys. oddziałów marketów budowlanych, projektantów, sklepów rolniczych.
– Właśnie przez współpracę z partnerami handlowymi zapewniamy franczyzobiorcom bazę klientów – tłumaczy Łukasz Nowiński. – Plany rozwojowe zakładają utworzenie około 40 salonów firmowych FreeVolt. W ciągu pół roku udało się podpisać około 10 umów franczyzowych, zatem spodziewamy się otwarcia placówek w każdym województwie do połowy 2017 roku.

Marka Freevolt rozwija się również na rynku amerykańskim, gdzie powstają kolejne biura sprzedaży.


Grzegorz Morawski
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

sklepy spożywcze

Pozycjonowanie lokalne to kluczowa strategia dla firm pragnących zwiększyć swoją widoczność wśród lokalnej społeczności. Proces ten skupia się na optymalizacji...

7 wypowiedzi
ostatnia 25.03.2024
Franczyzodawca otwarty na osoby z niepełnosprawnościami

Jestem osobą niepełnosprawną ostatnio umiarkowanym czy jest szansa żebym mogła wejść we franczyznę i jako osoba niepełnosprawna

1 wypowiedzi
ostatnia 24.03.2024
Franczyza Odido w nowym wydaniu: Odido Elevator

Witam, Czy ktoś może zdecydował się na współpracę z zOdido w ramach Odido Elevator i może podzielić się doświadczeniami? Chodzi o twardszą franczyzę / wyposażenie...

1 wypowiedzi
ostatnia 30.09.2023
Nagrodzeni franczyzobiorcy

Należałoby zostawić sobie te nagrodę na spłatę powstających lawinowo długów franczyzobiorców, którzy przez kanibalizacje lokalizacji padają po kilku miesiącach....

1 wypowiedzi
ostatnia 03.02.2023
sklepy spożywcze

Polecam Franczyzę sklepów Cortez szybko rozwijająca się marka.

7 wypowiedzi
ostatnia 29.03.2022
Jubileuszowy sklep

Pani Julito proszę uciekać z sieci póki jeszcze dług nie urósł do niebotycznych rozmiarów

1 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Nowe warunki współpracy dla franczyzobiorców

Widzę ,że przestępczość zorganizowana od nowego roku w natarciu na Franchising.pl:)

1 wypowiedzi
ostatnia 27.01.2022
Franczyza, która daje niezależność

No no i tutaj polecę jutrzejszy program Anity Gargas. Redakcjo opamiętajcie się i przestańcie promować reklama i tekstami natywnymi przestępczość zorganizowana....

1 wypowiedzi
ostatnia 26.01.2022