Każdy franczyzobiorca Monument9 w ciągu kilku dni po podpisaniu umowy otrzymuje od centrali wizualizację wyspy czy sklepu, skrojoną na miarę jego wymagań i upodobań.
Poniedziałek
24.10.2016
Monument9 otwiera punkty w lokalizacjach, które jeszcze 2-3 lata temu w ogóle nie wydawały się atrakcyjne. Dziś przynoszą zyski.
 

Sieć z szyldem Monument9, sprzedająca akcesoria GSM, ma obecnie 18 punktów własnych oraz 9 franczyzowych.
W najbliższych miesiącach otworzymy jeszcze minimum pięć sklepów. Cały czas podpisujemy nowe umowy najmu i planujemy otwarcia już na lata 2017-2018 – mówi Kamil Wiśniewski, właściciel marki Monument9.
Minimalna kwota inwestycji we franczyzę Monument9 to około 25-30 tys zł. Jest to suma wystarczająca na otwarcie stoiska handlowego. W wypadku sklepu koszty są nieco wyższe, jednak franczyzodawca może partycypować w urządzeniu lokalu, np. poprzez wykonanie mebli, oklejenia reklamą oraz udostępnienia kasetonu reklamowego. Każdy franczyzobiorca w ciągu kilku dni po podpisaniu umowy otrzymuje od centrali wizualizację wyspy czy sklepu, skrojoną na miarę jego wymagań i upodobań.
Mamy własną ekipę, która projektuje oraz wykonuje meble i reklamę. Nie korzystamy z usług firm zewnętrznych – podkreśla Kamil Wiśniewski. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest fakt, iż znacznie przyspiesza to wykonanie poszczególnych zadań – dzięki tak dużej „samodzielności” ostatnio otworzyliśmy nowe stoisko w niecałe dwa tygodnie od podpisania umowy franczyzowej.
Opłaty, pobierane przez sieć, są ustalane indywidualnie. Przy otwieraniu stoiska doświadczenie w branży GSM jest przydatne, ale nie jest warunkiem koniecznym. Franczyzodawca zapewnia bowiem partnerom kompleksowe szkolenia, które pozwalają poznać ten segment rynku. Czas zwrotu z inwestycji licencjodawca szacuje na od 4 do 6 miesięcy.

Branża GSM zarabia dzięki wciąż pojawiającym się na rynku coraz nowszym modelom telefonów i związanych z nimi akcesoriów. Według szacunków firmy Deloitte, w 2016 roku użytkownicy na całym świecie sprzedadzą lub wymienią na nowe 120 mln używanych przez siebie wcześniej smartfonów, generując tym samym ponad 17 mld dolarów obrotu.
Branża aktualnie rozwija się w oszałamiającym tempie. Mogłoby się wydawać, że nastąpiło już nasycenie rynku, ale uważam, że wcale tak nie jest – ocenia Kamil Wiśniewski. Klienci coraz chętniej nie tylko kupują u nas akcesoria i telefony, ale też je wymieniają na coraz nowsze modele. Branża będzie się więc rozwijać w kierunku ciągłego poszerzania oferty produktowej. Owszem, duża konkurencja oraz brak miejsca w danej galerii handlowej może okazać się problemem, jednak nieustannie wyszukujemy nowe lokalizacje dla naszych partnerów. Aktualnie opłaca się otworzyć punkt w lokalizacji, która jeszcze 2-3 lata temu w ogóle nie była atrakcyjna, ze względu na poziom odwiedzalności, który wtedy uznawaliśmy za zbyt niski. Dziś w takich miejscach i tak mamy wystarczająco dużo klientów.


POPULARNE NA FORUM

Sferis powiększa sieć

Nice post,i like your article,great way of explanation.Looking for more articles like this, Also check my website color switch Thank you!

7 wypowiedzi
ostatnia 20.08.2018
Jak zwiększyć obroty bez inwestycji?

Thanks for your post. There is a lot of information needed for me Happy Room

6 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Telekomunikacja Polska szuka partnera

Thanks for sharing the informative information through the article. and all the details are awesome and good in this post. Refer: zombs royale free to play!!

4 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Play ma plan

The article you have shared here very awesome. I really like and appreciated your work. I read deeply your article, the points you have mentioned in this article are useful vex 3

13 wypowiedzi
ostatnia 23.07.2018
Play ma plan

The article you have shared here very awesome. I really like and appreciated your work. I read deeply your article, the points you have mentioned in this article are...

13 wypowiedzi
ostatnia 23.07.2018
Telefon z wyspy

Hello, You are doing great job. Do you guys have any idea how to take franchise of Penn Station. Penn Station Menu is just awesome i am having great business opportunity please...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2018
Zarabiać przez telefon

Praca w callcenter nie jest łatwa. Trafiają się różni ludzie, z którymi trzeba spokojnie rozmawiać.

2 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Play ma plan

https://needforspeedmostwantedapk.info get the new version

13 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018