Franczyzobiorcy mogą otworzyć dwustanowiskową myjnie na przysklepowym parkingu, która będzie usytuowana pod specjalnymi namiotami. Zarządcy hipermarketów zapewniają dostęp do niezbędnych mediów, natomiast franczyzodawca przygotowuje gotową myjnię.
Czwartek
27.10.2016
Franczyzodawca Ecomyjni umożliwia otwarcie stacjonarnej myjni przy jednym z 500 supermarketów.
 

Nasi franczyzobiorcy mają możliwość skorzystania z gotowych lokalizacji pod kilkoma sieciami hiper- i supermarketów – mówi Michał Borkowski z Ecomyjni. Franczyzobiorcy mogą otworzyć dwustanowiskową myjnie na przysklepowym parkingu, która będzie usytuowana pod specjalnymi namiotami. Zarządcy hipermarketów zapewniają dostęp do niezbędnych mediów, natomiast franczyzodawca przygotowuje gotową myjnię, z kompletnym wyposażeniem we wszystkie potrzebne urządzenia, jak maszyny parowe czy odkurzacze. Średnia wielkość takiej myjni to 40-50 m2. Koszt inwestycji, który musi ponieść franczyzobiorca to 50 tys. zł.

Franczyzodawca nadal rozwija też sieć mobilnych myjni. Przewaga nad myjnią stacjonarną polega na tym, że franczyzobiorca może przewieźć sprzęt w dowolne miejsce i nie musi ograniczać się tylko do czyszczenia samochodów. – Stosowane w naszej sieci urządzenia parowe można wykorzystać do sprzątania domów, mieszkań, biur, usuwania graffiti, dezynfekcji powierzchni przemysłowych, czyszczenia elewacji, kostki brukowej, ogrodzeń, dachów. To około połowa zleceń wykonywanych przez naszych franczyzobiorców – wylicza Michał Borkowski.

Minimum, konieczne na start w tym biznesie, to 3-4 urządzenia, których koszt zamyka się w granicach 25-40 tys. zł. Do funkcjonowania myjni mobilnej franczyzobiorca potrzebuje też samochodu dostawczego. Franczyzodawca może pomóc w jego zakupie, udostępniając swoje kontakty z salonami nowych i używanych pojazdów. Nie ma opłat za przystąpienie do sieci. Miesięcznie franczyzobiorca mobilnej myjni płaci 100 zł opłaty stałej i 500 zł w przypadku stacjonarnej. Franczyzodawca uczy nowych partnerów, jak korzystać ze sprzętu, przeprowadza szkolenia z kosmetyki samochodowej, prania, odplamiania. Jego zdaniem na zwrot pieniędzy wyłożonych na inwestycję w mobilną myjnię trzeba czekać maksimum rok.

Sieć Ecomyjnia liczy obecnie 150 myjni.