28.10.2016

Tax Care skonsoliduje rynek biur księgowych?

Do 2020 roku Tax Care chce mieć tysiąc biur księgowych. W każdą placówkę franczyzową firma zainwestuje ponad 30 tys. zł.

Franczyza jest dla nas sposobem na bezpieczny i dynamiczny wzrost. W zamian za zaangażowanie dajemy franczyzobiorcom wsparcie rozpoznawalnej marki, dostęp do produktów finansowych oraz narzędzia niedostępne z poziomu indywidualnego przedsiębiorcy – mówi Leszek Czarnecki, przewodniczący Rady Nadzorczej Getin Holding i Getin Noble Bank.

Adam Głos, prezes zarządu Tax Care i Grzegorz Grodek, wiceprezes Tax Care Fot. PROFIT system/Marek Relich

Franczyzodawca Tax Care szacuje koszty adaptacji lokalu na ok. 7 tys. zł. Cały koszt wyposażenia biura ponosi centrala. Wartość wsparcia Tax Care w inwestycję franczyzobiorcy firma szacuje na 34 tys. zł.

Według danych GUS na rozdrobnionym rynku usług księgowych funkcjonuje ok. 70 tys. biur rachunkowych. Przeciętne biuro księgowe w Polsce obsługuje ok. 80 klientów. Tax Care, obsługuje łącznie 18 tys. klientów i jest pod tym względem liderem w skali kraju, z udziałem w rynku na poziomie ok. 1 proc. Firma planuje zwiększyć udział w rynku rozwijając sieć partnerską i franczyzową. Obecnie pod marką Tax Care funkcjonuje 270 punktów partnerskich i 53 placówki własne. Do 2020 roku spółka chce mieć ok. tysiąca biur rachunkowych, z czego 95 proc. ma działać w formacie partnerskim i franczyzowym.

Przyświeca nam idea konsolidacji rynku oraz rozwój w regionach, w których nas nie ma – mówi Grzegorz Grodek, wiceprezes zarządu Tax Care. – Nie chcemy przykładać ręki do dalszego rozdrobnienia, dlatego najbardziej interesuje nas potencjał już funkcjonujących biur.

Tax Care interesuje się dwoma typami franczyzobiorców. Pierwszy i kluczowy dla spółki to właściciele średniej wielkości biur księgowych. Drugi typ to samodzielni księgowi albo przedsiębiorcy, którzy chcieliby rozwinąć skrzydła pod marką Tax Care. W obu przypadkach niezbędna jest fachowa wiedza, uprawnienia i niekaralność. Warunkiem niezbędnym jest również zaangażowanie w pracę biura. Firma nie chce bowiem nawiązywać współpracy z biernymi inwestorami.

Jeśli kandydat na franczyzobiorcę Tax Care prowadzi już własne biuro księgowe, ma szansę nabyć jedną z najtańszych franczyz w Polsce. Koszty adaptacji lokalu centrala szacuje na ok. 7 tys. zł. Cały koszt wyposażenia biura ponosi centrala (wizualizacja, meble, sprzęt IT, wdrożenie systemu księgowego, etc.). Wartość wsparcia Tax Care w inwestycję franczyzobiorcy firma szacuje na 34 tys. zł.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Łukasz Michalak

dziennikarz
Napisz do autora