27.10.2016

Rośnie sieć DDD

W październiku ruszył kolejny franczyzowy sklep DDD Dobre Dla Domu. Spółka podejmuje współpracę zarówno z przedsiębiorcami z branży, jak i spoza niej.

Nowy salon o powierzchni 150 m2 powstał w Toruniu, w sąsiedztwie innych sklepów z wyposażeniem wnętrz. Jest to 44 salon sieci, w tym 41 franczyzowy. DDD ceni sobie współpracę z przedsiębiorcami doświadczonymi w branży wyposażenia wnętrz, jak i spoza niej. Ostatnio otwarte sklepy należą do franczyzobiorców spoza branży i – jak twierdzi Rafał Kurasiak, szef działu ekspansji firmy DDD Dobre Dla Domu – radzą sobie znakomicie.

Klienci w sklepie DDD Dobre Dla Domu Fot. DDD Dobre Dla Domu

Należy dysponować kwotą min. 50 tys. zł, aby zostać franczyzobiorcą sieci DDD Dobre Dla Domu.

Każda z tych grup wymaga innego podejścia, zwłaszcza na początku współpracy – mówi Kurasiak. – Przedsiębiorcy z doświadczeniem branżowym znają asortyment, czują ten biznes i szybciej wchodzą w lokalny rynek, choć muszą nieco uważać na rutynę. Franczyzobiorcy spoza branży wymagają nieco więcej uwagi i wsparcia, ale bardzo skrupulatnie przestrzegają procedur i stosują się do zaleceń franczyzodawcy.

DDD Dobre Dla Domu to jedna z najbardziej doświadczonych sieci z podłogami, drzwiami oraz akcesoriami. Jest też jedną z bardziej stabilnych franczyz w branży. W swoim modelu biznesowym firma postawiła na specjalizację oraz ofertę ze średniej i wyższej półki. Jednym ze sposobów dotarcia do takiego klienta jest współpraca z architektami wnętrz. Firma oczekuje, że każdy sklep będzie współpracował ze sprawdzonymi ekipami montażowymi. To o tyle ważne, że 80. proc asortymentu DDD sprzedawana jest z usługą montażu. Firma dopuszcza też możliwość łączenia salonu DDD ze sklepami z branż pokrewnych, np. z wyposażeniem łazienek czy meblami.

Łączenie specjalistycznych formatów jest odpowiedzią na potrzebę klienta, który coraz częściej kompleksowo traktuje temat wykończenia wnętrza lub remontu domu czy mieszkania. Dotychczas taką możliwość oferowały tylko markety budowlane, teraz również specjalistyczne sklepy łączą siły – mówi Rafał Kurasiak.

Aby zostać franczyzobiorcą sieci DDD Dobre Dla Domu należy dysponować kwotą min. 50 tys. zł.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Łukasz Michalak

dziennikarz
Napisz do autora