Kapitał niezbędny do uruchomienia wyspy handlowej to około 35-40 tys zł. Większość tej kwoty przeznaczona jest na towar (akcesoria i telefony).
Czwartek
03.11.2016
Teletorium chce otwierać stoiska z akcesoriami GSM również w mniejszych miastach.
 

Teletorium to najliczniejsza sieć franczyzowa w branży GSM. Jest na rynku od 2004 roku, we franczyzie rozwija się od 2009. Dzisiaj z logo tej firmy funkcjonują wyłącznie punkty franczyzowe, których jest ponad 230. Ich działalność obejmuje sprzedaż akcesoriów GSM oraz sprzedaż i serwis telefonów komórkowych.
Każdego roku notujemy wzrost liczby stoisk od 30 do nawet 50 – mówi Piotr Andrzejewski, dyrektor zarządzający Teletorium. Nasze punkty są w zdecydowanej większości galerii handlowych. W największych miastach Polski posiadamy po kilkanaście stoisk. Będziemy się starali dotrzeć również do klientów z mniejszych miast, a także na bieżąco monitorować nowo powstające centra i galerie handlowe, które są dla nas potencjalnymi lokalizacjami do otwarcia kolejnego punktu.

Kapitał niezbędny do uruchomienia wyspy handlowej to około 35-40 tys zł. Większość tej kwoty przeznaczona jest na towar (akcesoria i telefony). Między 5 a 10 tys. zł trzeba przeznaczyć na pierwsze czynsze i kaucję dla galerii handlowej (zależy od lokalizacji). Kilka tysięcy złotych trzeba wydać na komputer, kasę fiskalną i podstawowe wyposażenia stoiska. Natomiast jego umeblowanie i przygotowanie całej wyspy leży w gestii franczyzodawcy – franczyzobiorca otrzymuje stoisko w dzierżawę. Jego powierzchnia to zazwyczaj 6-10 m2. Sieć ma spójną identyfikację wizualną, którą stosuje we wszystkich punktach.
Nie pobieramy opłaty wstępnej. Opłaty franczyzowe są negocjowane indywidualnie, zależnie od lokalizacji. Nie ma jednej reguły np. procentowej – dodaje Piotr Andrzejewski. – Zapewniamy pomoc w przeprowadzeniu wszystkich formalności, zawarciu umów oraz prowadzeniu dokumentacji. Nasi partnerzy mają dostęp do największych w Polsce magazynów GSM.


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Zarabiać przez telefon

Rzeczywiście. Praca na słuchawkach jest bardzo ciężka! __________________________ Prace licencjackie z Kosmetologii

13 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
AVANS

Ten Avans to jeszcze istnieje? ________________________ Pisanie prac licencjackich z kosmetologii

6 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Play rośnie w oczach

Faktycznie wygląda to nie najgorzej - [url]https://www.spidersweb.pl/2018/02/play-wyniki-2017.html[/url]. Ja jestem zadowolony z ich oferty

5 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
AVANS

Avans to fajne sklepy. Warto je sprawdzić. _________________ Tematy prac z Turystyki i Rekreacji

6 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Sferis powiększa sieć

To jest bardzo ryzykowny biznes. Obecnie wszystko ludzie kupują w internecie. _____________________ Tematy prac licencjackich z Turystyki i Rekreacji

6 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Salon Play - oplacalność, doświadczenia

There are some nuances of this business, which you have to examine yourself and experience so that the employee does not do you a trumpet or overeat work. happy wheels

12 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Sferis powiększa sieć

Cześć, mam konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z uwagi na niepewność na rynku Bitcoin,...

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Sferis powiększa sieć

Cześć, mam konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z uwagi na niepewność na rynku Bitcoin,...

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018