Forum o artykule: Płatnik upadł 1478

Jarek_R 07.11.2005 *.gp2.eranet.pl

53
Taki mały paradoks To są właśnie efekty kiedy kasy prowadzą firmy-spółki z o.o. Taka firma odpowiada za ewentualne starty majątkiem spółki a więc może to być zaledwie minimum wymagane do rejestracji. Kiedy taką firmę prowadzi osoba fizyczna odpowiedzialność spada ewidetnie na nią. Choćby sprzeniewierzyła pieniądze to odpowiada swoim prywatnym majątkiem, domem autem itp. Cokolwiek w życiu zarobi komornik przynajmniej odzyska A od spólki ??

j.m. 07.11.2005 *.227-177.81-161.gts.tkb.net.pl

No wlasnie, a w tym wypadku odpowiedza wlasnym majatkiem czlonkowie Zarzadu. Niema znaczenia spolka z o.o., czy tez akcyjna SA, czy tez przedsiebiorstwo panstwowe PP. Zawsze jest winna osoba fizyczna -zarzadzajacy, dyrektor, prezes, naczelnik. Chyba, ze nikt nic nie ukradl ani nie sprzeniewierzyl, czy nie zdefraudowal tzn pieniadze sie zdematerializowaly (jakos tak same z siebie).

Yahagi 08.11.2005 *.bie217.neoplus.adsl.tpnet.pl

Płatnik upadł, ale jest ciekawa sytuacja na rynku. Jeszcze niedawno należał do Izby, a więc miał nazwijmy to w skrócie 'gwarancje'. Krótko przed upadkiem Płatnika Izba podobno go wykluczyła. I z tym 'podobno' może być duży problem, bo Izba nie wydała wcześniej oświadczenia w tej sprawie (o skreśleniu-ja nie znalazłem go nigdzie, na stronach Izby również)... no i ma poważny problem.
W jednym z wywiadów rzeczniczka Izby powiedziała:
"Chcemy jednak pomóc poszkodowanym klientom i najprawdopodobniej uregulujemy te rachunki. Na razie zbieram reklamacje. Jesteśmy w kontakcie z toruńską prokuraturą"...

.. no i sytuacja jest bardzo ciekawa, bo obawiam się, że owe rachunki kwotowo mogą przekroczyć możliwości funduszu Izby. I teraz zastanawiające co owa Izba zrobi ? Umyje ręce ? (to nie oni.. to Płatnik....) czy jednak poczuje się do tego ? Bardzo ciekawa rozgrywka.

Jarek_R 08.11.2005 *.gp2.eranet.pl

53
no i w ten banalnie prosty sposób wyjdą prawdziwe intencje Izby. Okaże się czy honorowo spłacą długi swojego członka, który kiedyś uiścił wcale niemałe wpisowe (dane na stronie izby) wiec powini solidarnie zapłacić ale takich pieniedzy nie mają.
A może w końcu okaże się że Izbie chodziło i owszem o uregulowanie rynku z tym tylko że owa regulacja polegać ma na sukcesywnym przejmowaniu za grosze innych małych firm. Bo coś tak mi to wygląda

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.