Forum: już tylko elixir i mieszko 1475

relod 09.11.2005 *.xdsl-2442.jgora.dialog.net.pl

wygląda na to że z uczciwych firm pozostała na rynku tylko dwójka graczy elixir i mieszko czy zgadzacie się ze mną.Chetnie pogadam z osobami z dolnedgo śląska prowadzącymi bądż chcącymi rozpocząć taką działalność- sam prowadzę elixira
pozdrawiam
artur.firma@op.pl

Jarek_R 09.11.2005 *.gp2.eranet.pl

53
Mylisz się i to bardzo !! Uczciwych firm jest bardzo wiele ale nieobnoszą sie ze soba po mediach tak jak te dwie które ty przedstawiłes Co do Elixira nie bede się wypowiadał bo nie znam ale Mieszko znam lepiej niż bardzo dobrze i uwierz mi powidzieć mógłbym wiele rzeczy na ich temat I wcale a wcale nie była by to reklama a wręcz odwrotnie Zreszta ja nie musze wiele mówic Wystarczy fakt że odchodza od nich długoletni franczyzobiorcy posiadający po kilka kas O czymś to chyba świadczy
A wracając do meritum jak powidam jest ogromna ilośc małych ale solidnych firm zajmujących się płatnościami z tym tylko że nie ma ich w tym katalogu, ale bycie w nim to przecież żadna miara solidności czy uczciwości. W końcu i Grosik i Eurokasa (obecnie płatnik) też w nim były i co ?

relod 10.11.2005 *.xdsl-2442.jgora.dialog.net.pl

pisałem o mieszku dlatego że nic złego o nim nie słyszałem , jeśli chodzi o elixir to szkoda że nie zauwarzyłeś ale też ich nie ma w katalogu,i wątpię czy kiedykolwiek będą, życzę każdej z firm tej branży aby działały tak jak elixir,przelewy od początku szły u nich elektronicznie podczas gdy agenci np śp.Grosika latali na pocztę i wysyłali je priorytetem, nie mówie o firmach małych nikomu nie znanych dlatego że może i działają uczciwie ale zaufanie do nich ciągle spada, pozatym czy nie uważasz że pan prezes firmy x mający dosłownie kilka agencji w danym mieście lub powiecie nie skusi sie kiedyś na utarg np. z całego miesiąca, juz wydawałoby sie więksi i soliodniejsi to robili- grosik, eurokasa, płatnik......

Magik 10.11.2005 *.bop199.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Mam bardzo dobre zdanie o ELIXIRZE, poznałem firmę i ludzi, mogę polecić.
Magik
PS. ale sam wybrałem BPH

j.m. 10.11.2005 *.212.244.57.36

Zgadzam się, na tym portalu wypisują się zawsze te same osoby - przedstawiciele firm, których już nie jest stać na inną reklamę. Bądźcie czujni!

jasiek 10.11.2005 *.NAT-13.vlan.euronet.net.pl

Nie chce podchodzic do tego temau zbyt sceptycznie, ale uwazam, ze wszystkie sieci dzialajace na zasadzie centrali (a dla niedoinformowanych sa rowniez takie, gdzie na kazdy punkt przoddzielne konto bankowe, dzieki czemu przelewy sa bezpieczniejesze i zaleza wylacznie od wlascicieli poszczegolnych punktow, a nie od centrali) predzej czy pozniej upadna. Z glosniejszych afer mielismy doczynienia juz z Grosikiem, Elixirem czy Platnikiem. Firmy te do ostatniej chwili informowaly, ze wszystko jest ok i probowaly zachecic nowych biorcow do zakupu licencji. Z moich informacji wynikia, ze podobnie zaczyna dziac sie z Mieszkiem (osoby z Mieszka na pewno beda twierdzic ze tak nie jest, ale pisze to na podstawie informacji docierajacych z calego kraju). Licencjobiorcy zaczynaja lawinowo zamykac ich punkty, przelewy sa coraz bardzie opoznione.
Zwrocmy uwage na jedno - w Mieszku przelew idzie 4 dni robocze. Biorcy musza codziennie wplacac pieniadze na konto centrali. Przelew taki idzie 1 dzien roboczy. Aby centrala przelala pieniadze na konta odbiorcow - potrzebny jest kolejny dzien roboczy. Mam wiec pytanie - co sie dzieje z pieniedzmi przez pozostale 2 dni robocze?

Magik 10.11.2005 *.bop199.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Czesc Jasiu,
"Mam wiec pytanie - co sie dzieje z pieniedzmi przez pozostale 2 dni robocze?" - to juz wie moj 12 letni syn.
jeszcze nie slyszalem o aferze z udzialem ELIXIRU moze masz jakies informacje?
Magik

jasiek 10.11.2005 *.NAT-13.vlan.euronet.net.pl

Witaj Magik.
Prosze o sprostowanie - tak abysmy sie mogli zrozumiec (najpierw z mojej strony - chodzilo mi o Eurokase - moj blad).,
Jesli chodzi o twojego syna - czy to znaczy ze klopoty Mieszka sa juz znane nawet twojemu synowi ( u mnie w miescie dziala jeden - ja osobiscie w nim nie oplacam - ale na razie sie jakos trzyma). Napisz cos wiecej jesli mozesz

Magik 10.11.2005 *.bob34.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witaj,
Nie, nie to była przenośnia właśnie uczę mojego syna inwestowania pieniędzy na szczęście nie musi on jeszcze poznawać takiego sposobu zarabiania jak tzn. upadłość punktów kasowych, ale już wie, co zrobić z 3 000 000 zł przez tydzień, w co i jak za inwestować, aby zarobić.
Oczywiście to wszystko odbywa się teoretycznie, a kasa jest wirtualna, bo ja takiej niestety nie mam :)
Pozdrawia Magik

Magik 10.11.2005 *.bob34.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witaj,
Nie, nie to była przenośnia właśnie uczę mojego syna inwestowania pieniędzy na szczęście nie musi on jeszcze poznawać takiego sposobu zarabiania jak tzn. upadłość punktów kasowych, ale już wie, co zrobić z 3 000 000 zł przez tydzień, w co i jak za inwestować, aby zarobić.
Oczywiście to wszystko odbywa się teoretycznie, a kasa jest wirtualna, bo ja takiej niestety nie mam :)
Pozdrawia Magik

CT449 10.11.2005 *.bib144.neoplus.adsl.tpnet.pl

Obawiam się, że Jasiek ma rację. Wygląda na to, że nadchodzi zmierzch struktur znanych jako Sieci Opłat. Wg mnie szansę przetrwać ma tylko jedna - ELIXIR, ale tylko pod warunkiem, że się nieco uelastyczni.
Ostatnie wpadki wykazały jak bardzo aferogenne są centrale rozliczeniowe w takich sieciach. Coś się zaczyna psuć... szef całego zamieszania zagarnia to, co jeszcze zostało i znika. A agenci zostają z nieuregulowanymi zleceniami, za które świecą oczami przed klientem, a coraz częściej również ręczą głową.
Zapowiada się masowy exodus z takich struktur. Agenci zorientowali się, że te centrale tylko dublują ich pracę udając, że księgują to, co i tak zostało zaksięgowane. A na dodatek pobierają za to mnóstwo kasy. Dlatego zamieniają sieci na autonomię. W takim systemie pracy, rzeczywiście ponoszą pełną odpowiedzialność za powierzone płatności klienta.. i to rzeczywiście daje im komfort pracy. Nie obawiają się bankructwa centrali, bo taka centrala po prostu nie istnieje.

A instytucje oferujące na rynku ten model funkcjonowania - już dawno są obecne, i mają się coraz lepiej, oferując jednocześnie coraz lepsze narzędzia. Wg mnie to do nich należy przyszłość tej branży. Sieci - są tworem schyłkowym, a te pseudo-bankructwa - są tego dowodem.

Magik 11.11.2005 *.boq243.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witaj,
Ale zawsze zostaje ryzyko związane z tym, iż kasjer przywłaszczy sobie pieniądze z dziennego utargu. Nie znam systemu informatycznego dla osób indywidualnych, który monitorował by dyspozycje kasjera, a np. w systemie ELIXIR-u ty na drugi dzień wiesz co kombinował twój kasjer i czy na pewno wszystkie pieniądze zostały odprowadzone. Oczywiście prowadząc jeden lub dwa punkty możesz prowadzić nad utargami kontrole, ale powyżej pięciu punktów i to rozproszonych np. w różnych miejscowościach nie ma takiej fizycznej możliwości. Znam co prawda bankowe systemy rozproszone ale tam nie ma informacji o wycofanych lub nie zrealizowanych transakcjach, a to jest podstawą kontroli kasjera (czy nie pożyczył sobie kasy klienta).
Magik
PS.
Współpracowałem z ELIXIREM, a na dziś dzień nie prowadzę żadnego ich punktu.

jasiek 11.11.2005 *.NAT-3.vlan.euronet.net.pl

Chcialbym zaznaczyc, ze oprocz Elixiru sa rowniez inne firmy dzialajace na zasadzie bez centali (grupa inkaso oraz accadia), a pomimo wielu negatywnych wypowiedzi na temat tych firm uwazam, ze to wlasnie do nich nalezy przyszlosc.

Magik 11.11.2005 *.bpe59.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Jasiu,
ELIXIR działa na zasadzie „centrali”, a rozwijanie własnej sieci poprzez grupy inkaso oraz accadia nie zmniejsza ryzyka kradzieży ze strony kasjera.
A po za tym, dlaczego ja mam płacić prowizje takim firmom jak inkaso oraz accadia skoro mogę to robić sam i ich prowizje zostawiać sobie?
Magik
PS. Prowizje tym firmom płaci bank z moich utargów, co by było jasne.



adam 11.11.2005 *.195.116.81.139

38
witam
jesli padnie mieszko , elixir , paf lub inna wielka siec to juz nikt nam nie zaufa. to będzie prawdziwy koniec tej pręznie rozwijającej się branzy.
zostaną firmy typu unkikasa lub via.
wpełni zgadzam się z moimi przedmowcami odnosnie central.
jesli chodzi o nieuczciwosc kasjera to najlepsze programy nie pomoga jka bedzie chcial "pozyczyc" kase to nic go nie powstrzyma, bo przecierz wcale nie musi rejstrowac transakcji w programie, a potem ja usunąc.
dziłam sam i dobrze mi z tym.

Yahagi 11.11.2005 *.bhh28.neoplus.adsl.tpnet.pl

Niewątpliwie atutem Elixiru jest to, że stworzyli go fachowcy, świadomi, że aby pieniądze nie ginęły – muszą być zachowane podstawowe zasady bezpieczeństwa w ich przyjmowaniu i przekazywaniu gotówki. Stąd bardzo trafiony pomysł – obowiązkowe wydruki potwierdzające.
Akurat ja nie znam zbyt szczegółowo systemu Elixiru, ale to co ma ACCADIA – też było tworzone przez fachowców z bankowym doświadczeniem. Stąd również opcja obowiązkowego wydruku. Jeśli ten wydruk się pojawia (drukarka zwykła, chociaż zdecydowanie lepiej sprawdza się paragonowa i tą polecamy) i klient go otrzymuje – jest to jednoznaczny dowód, że przelew został zaksięgowany. A jeżeli jest już zaksięgowany – nie ma możliwości go usunąć z systemu bez pozostawienia po nim śladu, a już z całą pewnością nie zrobi tego kasjer. Aby usunąć ślad z bazy – trzeba być programistą na co najmniej średnio-wyższym poziomie. Kasjer jest przez ‘właściciela’ rozliczany z przyjętych wpłat gdy przejmuje gotówkę i zlecenia... więc gdzie kasjer może dokonać machlojek ? Jest dokładnie tak jak w banku. I to działa.

Magik: zapomniałeś zwrócić uwagę na jeden ważny fakt: Grosik, Prodex, Płatnik padły, bo zawiedli ludzie w CENTRALACH, a nie kasjerzy ... Ci ostatni są w tych aferach nie mniej pokrzywdzeni (uważam, że nawet bardziej), niż klienci, którzy pozostali z niezrealizowanymi płatnościami.

A za co płacisz ? sprawdź ile płacisz takiej ACCADII w porównaniu z innymi rozwiązaniami...a co w zamian dostajesz.

Yahagi 11.11.2005 *.bhh28.neoplus.adsl.tpnet.pl

Aha...Możesz mieć kontrolę, bo takie sieci na naszym sofcie funkcjonują. Największa ma ponad 30 placówek. A informacja o przelewach 'anulowanych' lub niezrealizowanych - jaknajbardziej jest...
Ale to już naprawdę szczegóły o których nie będę się rozpisywał.

Magik 11.11.2005 *.bpe59.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
To proste Yahagi,
Jeśli prowadzę sam osobiście punkt kasowy to po co mi inkaso oraz accadia i o tym piszę (chyba, że jestem zielony w temacie:) owszem jeśli będę rozwijał sieć to będę się zastanawiał nad innymi rozwiązaniami, ale przychylam się do zdania Adama tak jak na dziś to jest temat schyłkowy, a każdy, który popracuje w punkcie kasowym ponad rok będzie się zastanawiał nad poszerzeniem oferty aby zdobywać nowych klientów bo jeszcze parę wpadek i temat się zamknie, a o godziwym zarobku trzeba będzie zapomnieć.
Nikt w prasie nie pisze o pojedynczym punkcie, który zwinął kasę klientów tylko o sieciach i o tym pamiętaj.
Magik

Jarek_R 11.11.2005 *.gp2.eranet.pl

53
tak naprawdę Mieszko ma to wszystko w d..ie Po pierwsze od stycznia Mieszko jako dotychczasowe już nie będzie istniało bo wszytsko przejmuje PIRF - ot takie zamieszanie ludziom w głowach - A po drugie i najważnieszje Panowie U i M cieszą się z odbytych rozmów z Anglikami którzy zainteresowani sa nabyciem sieci i to za niemałe pieniądze Szkoda tylko że firma tak naprawde powstała za pieniądze - czasami ostatnie - franczyzobiorców. A teraz bez pytania ich o cokolwiek sprzeda się ich z ich kasami jak zwykły towar Bóg jeden raczy wiedzieć co się z nimi stanie po tej transakcji.

relod 12.11.2005 *.xdsl-2442.jgora.dialog.net.pl

sory, ale wygląda na to że pochwaliłem mieszko zupełnie bez podstawnie, a co do sprzedaży anglikom to z tego co wiem na elixira też miały chrapkę polskie banki jednym słowem byłby to dla nich niezły kąsek- sieć jest naprawdę dobrze zorganizowana, aczkolwiek w d..pie mają np. agentów którzy ledwo przędą....zero pomocy z ich strony

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.