Forum: ARF i inne źródła finansowania działalności

12.11.2005
wypowiedzi: 17
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Witam wszystkich forumowiczów.
Do założenia tego forum zainspirowała mnie dyskusja Magika i Redakcji na temacie "BPH".
Myślę, że każdy zastanawiający się na rozpoczęciem lub kontynuowaniem działalności zastanawia się nad źródłami finansowania. Chciałbym aby ten wątek służył wymianie swoich doświadczeń i informacji na ten temat.
Pozdrawiam wszystkich

12.11.2005
wypowiedzi: 156
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

witam.
Dobry pomysł sam szukam czegośc sensownego i mozliwości finansowanie gdyż wszystkie banki nie zabardzo są zainteresowane udzieleniem jakiegokolwiek kredytu małej firmie a jak juz to tyle zabezpieczeń ze to jest bezsensu a na dzięń dzisiejszy działalnośc agencji BPH jest niezbyt dla mnie zadawalająca

12.11.2005
*.lublin.sdi.tpnet.pl

Jeżeli nie masz możliwości ustanowienia zabezpieczeń, to żaden bank nie będzie chciał z Tobą rozmawiać (chyba, że o pożyczce gotówkowej oprocentowanej na zbójecki procent). W takiej sytuacji zostają Ci fundusze pożyczkowe, ewentualnie fundusze venture capital, ale te drugie są zainteresowane raczej dużymi projektami.

12.11.2005
wypowiedzi: 17
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

No właśnie.
Chciałbym zapytać czy ktoś korzystał już np. z funduszy pozyczkowych.

12.11.2005
wypowiedzi: 156
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Gdzie można się czegość dowiedzieć na temat funduszy pożyczkowych i jak działają, czy jest na forum ktoś kto z nich korzystał

12.11.2005
wypowiedzi: 48
*.internetdsl.tpnet.pl

A PARP,Phare , a fundusze unijne ? To bardzo realne i wcale nie takie trudne.Nie zawsze termiy skladania projektow dzialan pokrywaja sie z mozliwosciami spelnienia wymogow, ale mozna starac sie dopasowac.No i problem-ja naprzyklad jestem woj. pomorskie-gdy koncza sie srodki i wstrzymuja przyjmowanie projektow.Tak,jak w moim wojewodztwie.Wiecej dowiecie sie na stronie http://www.parp.gov.pl/dotphare3fdi.html

13.11.2005
wypowiedzi: 374
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Witajcie, szczególnie droga Redakcjo.
Poproszono mnie o przeniesienie tematu ARF na ten wątek, więc jestem i podzielę się z wami moimi najnowszymi informacjami co do możliwości pomocy ze strony tej firmy.
Przedstawiam pełną treść informacji, którą od ARF otrzymałem i bardzo smutno mi z tego powodu, iż moje przypuszczenia się sprawdziły. Innowacje, które miała wnieść ze sobą ta nowa firma zostawiam bez komentarza.
Magik
Oto treść:
Witam,
rozumiem, że prowadzi Pan już placówkę partnerską BPH i chce Pan znaleźć
pieniądze na otwarcie następnej.Ze zrozumiałych względów inny niż BPH bank
nie będzie zainteresowany udzieleniem Panu kredytu na taki cel. To, na
jakich warunkach można w BPH uzyskać kredyt na taki cel, wie Pan dobrze,
jako partner tego banku. Jako partner BPH może Pan napewno liczyć na
indywidualne potraktowanie swoich potrzeb kedytowych, . My, jako ARF nie
dysponujemy własnym funduszem pożyczkowym, pomagamy jedynie w skojarzeniu
potrzeb przyszłych kredytobiorców i odpowiadających im produktów bankowych
lub środków z Europejskich Funduszy Strukturalnych.
Pozdrawiam
Kazimiera Krawczyk
Agencja Rozwoju Franczyzy

13.11.2005
MK
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Magiku kochany kto ciebie prosił?
Ten list ktory cytujesz z jakiej okazj otrzymałes (bo chyba nie na 70 urodziny :))?

13.11.2005
wypowiedzi: 374
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

MK,
Wysłałem zapytanie i taką otrzymałem odpowiedz na co mogę liczyć, znaczy na siebie mogę liczyć.
A prosili mnie znajomi co bym wątku o BPH nie zaśmiecał.
Pozdrowionka Magik

13.11.2005
*.lublin.sdi.tpnet.pl

Magik myślał, że jakiś inny bank da mu pieniądze na otwarcie placówki BPH, czyli, że będzie pomagał rozwijać się konkurencji. A gdyby ARF prowadził fundusz pożyczkowy, to Magik, wieczny malkontent, byłby niezadowolony, że musi zapłacić prowizję i procent za korzystanie z kapitału. Ma się za fachowca a w rzeczywistości jest ignorantem, w dodatku agresywnym. Magik, nie zaśmiecaj tego wątku, bo wszyscy czekają tu na wypowiedzi merytoryczne a nie na Twoją grafomanię.

13.11.2005
ŻWIREK
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Magik, skoro cytujesz imienną odpowiedź ARF na twoje pytanie, to zacytuj też, dla kompletności informacji dla uczestników Forum, Twoje imienne zapytanie, na które udzielono tej odpowiedzi.

13.11.2005
wypowiedzi: 374
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Witam cię Żwirku
Było to zapytanie ze strony franchising.info.pl, formatka do wypełnienia. Zapytałem w niej o możliwości pozyskanie dodatkowych funduszy na otwarcie następnej placówki BPH, i do informacji „czytelnika” nie było to pytanie o kredyt tylko sposób sfinansowania przyszłej inwestycji, na co otrzymałem taką, a nie inną odpowiedz, która potwierdza moje zdanie w tej kwestii. Szanowna „redakcja” była tak uprzejma i zacytowała fragment mojego postu o BPH, a teraz ja podeprę się cytatem:
„Będzie zajmować się (ARF) promocją franchisingu, organizowaniem szkoleń, konferencji i programów edukacyjnych, a także będzie współpracować z organizacjami międzynarodowymi, administracją rządową i samorządową przy tworzeniu programów zachęcających do inwestowania we własny biznes.”
A gdzie choćby zachęta ze strony ARF do skorzystania z ich dworactwa np. z funduszy UE lub z poręczeń kredytowych itp.
Może się czepiam albo jestem upierdliwy, ale to „redakcja” wywołała tą dyskusje, a teraz proszę o rzeczowe opinie na ten temat, a nie głupie uwagi i wycieczki osobiste nie podparte argumentami na temat tej polemiki.
Magik

14.11.2005
*.lublin.sdi.tpnet.pl

Rzeczywiście - czepiasz się i jesteś upierdliwy, a Twojej polemiki z redakcją, która litościwie milczy nie sposób zrozumieć. Czy to takie trudne żeby zrozumieć, że skoro bank, którego agencje z takimi sukcesami podobno prowadzisz nie chce Ci pożyczyć pieniędzy na otwarcie kolejnej agencji, to nikt inny, będący przy zdrowych zmysłach, też nie będzie chciał z Tobą o tym rozmawiać? Zamiast pleść androny opowiedz lepiej dlaczego BPH nie chce kredytować Twojej tak prężnie się rozwijającej działalności.

14.11.2005
wypowiedzi: 374
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Treścią mojej rozmowy z redakcją nie była chęć uzyskani prze zemnie kredytu tylko zasadność reklamy firmy ARF w moim poście i twoje idiotyczne wywody są po prostu nie na temat, czytaj „czytelniku” posty i myśl przy tym, a może twoje wypowiedzi będą w końcu na temat. Pomimo twoich sugestii doskonale wiem jak pozyskać odpowiednie fundusze na rozwój mojej firmy i to bez dodatkowych kosztów, które musiałbym zapłacić pośrednikowi.
Przeglądnąłem forum i nie znalazłem żadnej konstruktywnej wypowiedzi z twojej strony, a raczej twoje wypowiedzi polegają na dyskredytowaniu innych widocznie brak ci praktycznej wiedzy i argumentów.
Magik

14.11.2005
ŻWIREK
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Magik,
nie denerwuj się na cały świat a zwłaszcza na Czytelnika, który ma akurat rację.Jeśli szukasz pieniędzy na otwarcie następnej placówki BPH, to każdy, kto mógłby Ci pożyczyć na to pieniędzy, najpierw zapyta dlaczego nie pożyczysz ich w BPH, skoro już z nimi współpracujesz i chyba masz dobre wyniki, skoro chcesz otworzyć następną placówkę? I nie ma tu znaczenia, czy będzie to fundusz pożyczkowy, czy któreś z działań EFS. Każdy udzielający pożyczki czy kredytu prędzej czy później bada wiarygodność i wypłacalność tego, kto pieniędzy potrzebuje. A co Ty byś odpowiedział na swoje zgłoszenie wysłane do ARF, gdybyś reprezentował ARF?

14.11.2005
wypowiedzi: 374
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Oki, masz rację jeśli bym chciał kredyt, zamykam temat z mojej strony.
Magik

14.11.2005
wypowiedzi: 374
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Oki, masz rację jeśli bym chciał kredyt, zamykam temat z mojej strony.
Magik

14.11.2005
*.lublin.sdi.tpnet.pl

Ufff..., co za ulga dowiedzieć się, że liczyłeś na mannę z nieba.
Wracając do wątku głównego: czy ktoś z forumowiczów korzystał może z pożyczki z Funduszu Mikro?

16.11.2005
relod
*.jgora.dialog.net.pl

ja korzystałem i polecam wszystkim którzy nie są wiarygodni dla banków jedyny warunek nie możesz zalegać z zusem!zapraszam do dyskusji na maila (szczególnie osoby z byłego jeleniogórskiego) artur.firma@op.pl

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.