Forum: Agencje finansowe - rozliczanie sie 1482

Obserwator 26.11.2005 *.chello084010226053.chello.pl

20
Jak sie rozlicza z takich punktow? Chodzi o ksiegowosc? Czy stosouje sie kpir? Czy wystarczy wydruk bankowy? Co z prowizjami ktore ja narzucam?

piotrek_111 26.11.2005 *.bhy244.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Musisz prowadzić zeszyt sprzedaży nieudokumentowanej(kupujesz go w sklepie z akcydensami). Do zeszytu wpisujesz dzień po dniu wartość uzyskanej prowizji. Zliczasz na koniec miesiąca i uzyskujesz miesięczną wartość przychodu, którą wpisujesz do kpir.Z wyciągu bankowego wpisujesz prowizje które zapłaciłeś bankowi ( to twoje koszty). Wpisujesz w koszty oczywiście również inne faktury. Przychód minus koszty daje zysk od którego płacisz podatek. Od podatku odliczasz oczywiście składkę zdrowotną. Mniej więcej tak to wygląda ale zapytaj/wynajmij księgowego.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.