Forum: Grosik

19.01.2004
radOO
*.69.77.253

Witam. Jestem bliski podpisania umowy z Polską Agencją Finansową "GROSIK". Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tej sieci, może w niej jest lub był. Z góry dziękujue za opinie.

08.02.2004
abc
*.czestochowa.sdi.tpnet.pl

własciwie to ja interesuje sie mieszkiem ale jesli chodzi o grosik to uważam ze z tych dwóch bardzo podobnych firm właśnie on jest lepszy. Mieszko trochę kręci. Napisz jak rozmowy i czy warto.

08.02.2004
ler
*.siedlce.sdi.tpnet.pl

Bardzo prosze o dokladny opis rozmow i ich wynik.Z gory dziekuje

08.02.2004
PoPkorny
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

ABC,napisz który lepszy Twoim zdaniem bo nie zrozumiałem:GROSIK czy MIESZKO?
I dlaczego?

10.02.2004
PF Mieszko
*.stnet.pl

Jestem przedstawicielem firmy PF Mieszko. Jesteśmy poważnym i wiarygodnym przedsiębiorstwem. Dlatego tez wypowiedzi pod tytułem "coś kręcą" mogą być pisane jedynie przez podmioty konkurencyjne lub osoby złośliwe (np. nie wyraziliśmy zgody na współpracę z nimi). W dobie internetu i związaną z tym anonimowość tego typu wypowiedzi są mało wiarygodne i jednocześnie nie sposób jest na nie odpowiedzieć. Jeżeli poważne osoby mają jakieś pytania na każde z nich odpowiemy. Z poważaniem Artur Piotrowski
tel. biurowy 085/869 18 17 lub 508 243 063

11.02.2004
Aga
*.stnet.pl

Czuję, że "czarna lista" franchising info powiększy się jeszcze o jeden podmiot. Faktycznie oferty, które nam rozsyła Mieszko zawierają zdjęcia fotomontaż -przyjżyjcie się uważnie. Dzięki za ostrzeżenie.

11.02.2004
Krzysiek
*.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl

Jestem współpracownikiem PF Mieszko w województwie Łódzkim. Dziwią mnie te anonimowe wypowiedzi osób które zabierają głos w dyskusji. Myśle, że powinniśmy zachowywać się jak dorośli i odpowiedzialni ludzie. Jeśli chcecie się czegoś dowiedzieć możecie do mnie zadzwonić. Tel. 602-35-44-62.

12.02.2004
Marek S.
*.stnet.pl

abc, masz nosa.

12.02.2004
abc
*.realestate.net.pl

nie mam pojecia co ma na mysli przedstawiciel mieszka pisząc ze mi cos odmówili... Proszę o wyjasnienie ludzi z firmy mieszko kartki na zdjęciu punktu z kartką na której pisze "grosik" przy odpowiednim powiekszeniu.

12.02.2004
Zainteresowany
*.rodlo.sdi.tpnet.pl

Z tego co widzę, była kiedyś jedna sieć, a teraz są dwie. Tak sie zdarza. Tylko dlaczego Grosika nie ma w katalogu firm? Czyżby nie szukali nowych partnerów?

12.02.2004
Dariusz Wiśniewski- zainteresowany i bardzo ciekawy
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Gołym okiem widać, że była jedna firma są dwie. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze:)Po prostu wspólnicy się pokłócili i tyle.
Nie o tym chcę napisac.Mam do wszystkich pytanie a w szczególności do licencjobiorców.
Jaki jest na prawdę zysk netto miesięczny z takiego jednego punktu? Dlaczego pytam? Otóż tak z kartką i długopisem zastanawiam się nad kosztami tej działalności i potencjalnymi wpływami do kasy.
Zatrudniony pracownik to około 2000 miesięcznie po ubruttowieniu, czynsz to jakieś 400 złotych (licząc po 100 zł za metr w miarę dobrym miejscu)ubezpieczenie i prąd to jakieś 100 zł miesięcznie delikatnie licząc. Występują pewnie jakieś jeszcze inne koszty których się nie domyślam w tej chwili.
Dla podsumowania mamy 2500 miesięcznie kosztów ( nie policzyłem zusu za siebie)
Hmmmm....
Trzeba by zarobić z 5000 zł aby po odjęciu kosztów i comiesięcznego haraczu dla "dawcy"
wyjść na swoje. 5000:25 dni w miesiącu daje 200 zł dziennie wpływu do kasy.Licząc, że jeden klient przynosi nam 3 zł to trzeba codziennie 67 klientów.Mało prawdopodobne (moim skromnym zdaniem oczywiście)
Więc może jest to tylko biznes dobry dla emeryta który nie płaci zusu i chce dorobić kilkaset zł miesięcznie?
Trochę inaczej już sprawa wygląda gdy sam zdecyduję się siedzieć w tym kantorku cały dzień i nie zatrudniam nikogo. Wtedy: zus 650 +czynsz 400+ 100 ubezpieczenie i prąd= 1150
Czyli 5000 - 1150 = 3850 zł. Z tego trzeba odprowadzić haracz dla "dawcy" i podatek (również haracz) dla państwa. No całkiem nieżle netto zostaje w kieszeni jak dla bezrobotnego, który kupił sobie miejsce pracy.
Ale nie cieszmy się za wcześnie. Co stanie się w przypadku kiedy nie będzie 200zł dziennie wpływu do kasy? Tylko np. 20 klientów po 3 zł?
60 zł dzennie zysku..........przez 25 dni w miesiącu daje 1500 zł. Więc na pokrycie kosztów. Aby zarobić w miarę przyzwoitą pensję potrzeba jakieś drugie tyle wpływów czyli 120 zł dziennie.120x25 dni=3000zł.
Aby tyle wpłynęło potrzeba 40 klientów każdego dnia.
A jak jest tak wogóle liczony comiesięczny haracz dla dawcy? Kiedyś słyszałem od znajomego który się z nimi kontaktował, ze jest to aż 30% wpływów.Więc jeżeli miesięcznie wpłynie do kasy 3000 i od razu oddam z tego 1000 zł to już robi się totalna kicha niestety. Cały potencjalny zysk dla którego człowiek inwestuje swoją kasę zabiera kto inny.
A może nie mam racji i moje wyliczenia są błędne? Czy może ktoś mi przesłać zestawienie finansowe takiego punktu? Z całego roku najlepiej miesiąc po miesiącu? Liczby powiedzą prawdę.
Jeśli się mylę to bardzo proszę o zamieszczenie faktycznego stanu rzeczy przez licencjobiorców. Licencjobiorcy po pół roku działalności wiedzą najlepiej jak to jest.

12.02.2004
Dariusz Wiśniewski
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jak dokładnie wygląda opłata za licencję w przypadku tych dwóch firm Grosik i Mieszko?

12.02.2004
Marcin
*.stnet.pl

Darek opłata licencyjna jest podobna. Grosik ofruje lepszy podział prowizji.

13.02.2004
kris
*.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl

A jak wyglada sprawa "techniczna" obsługi klientów. Tzn. co robi z pieniążkami od klientów i blankietami ich wpłat - czy moze przelewamy na konto Grosika a oni się zajmują resztą?? Czy tez sami musimy wykonywać przelewy na konkretne konta - jesli tak to kto ponosi koszty prowizji bankowych?

13.02.2004
mateusz28
*.internetdsl.tpnet.pl

Interesowałem się takim projektem półroku temu.Moim zdaniem to wszystko jest nierentowne.
Każdy ma konto w banku ma polecenia zapłaty, przelewy za grosze, agencje pko przyjmują nie które wpłaty za free inne za niewielką opłatą.
Taki punkt kasowy należy ubezpieczyć z wiadomych względów.
Uważam że taki punkt ma szanse powodzenia tylko w małych miejscowościach gdzie ludzie nie mają mozliwosci korzystać z banków.
pozdrowienia dla przedsiębiorczych

16.02.2004
mateusz28
*.czestochowa.sdi.tpnet.pl

polecam wszystkim zainteresowanym aby zapoznali się z ofertami unikasy w swoim miescie. wszystkie przelewy 0,99pln.
pozdro

18.02.2004
iwo
*.8.179.146

Grosz do grosza i zbierze się ......

18.02.2004
stef
*.8.179.146

jestem za

03.03.2004
Grzegorz
*.wygoda.sdi.tpnet.pl

Czy ktoś potrafi mi wyjaśnić dlaczego w informacjach i zdjęciach zawartych na stronach przedstawiających Agencję Finansową Grosik w logo przedstawiającym monetę 1 grosz można dostrzec różne napisy. Na jednym widać słowo "Grosz" a na innym "Grasik", to jak to w końcu ma być. Sądzę że poważna firma powinna mieć jakiś standard i stałość uczuć co do tego jak mająją postrzegać ją potencjalni klienci. Mało tego raz jest to "Agencja Finansowa Grosik" a raz "Polska Agencja Finansowa", co tu jest grane , to kto jest kto. Proszę o info jeżeli coś wiecie.

03.03.2004
mikres
*.ostroleka.sdi.tpnet.pl

własnie zaczynam z Mieszko.Te obawy o których własnie przeczytałem na tym forum znam doskonale bo sam je miałem-teraz już wiem wszystko i jedyne co mnie matwi to czy dotrę do wszystkich potencjalnych klientów w możliwie krótkim czasie.jestem optymistą więc myslę że będzie dobrze.Dobra rada dla wszystkich wątpiących-pytajcie a będzie wam dane(oczywiście mam na myśli odpowiedzi)A propo symulacji kosztów i przychodów-sam takie robiłem na początku-teraz robię nieco inne.

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.