Forum: Grosik 1475

AntyFinansowy 22.09.2005 *.cia224.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przestrzegam wszystkich ponownie przed agencjami. Dowody: jeden z założycieli i członek władz ich izby wyprowadzał pieniądze klientów grosika. Spytajcie się któregokolwiek biorcę grosika. A napewno inni szacowni "operatorzy" też jak by mogli to by swoje ukradli. Dlatego powtarzam: Tylko BPH!!!

Magik 22.09.2005 *.bpc43.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Popieram, właśnie zamknąłem swój punkt kasowy.
Magik

piotrek_111 22.09.2005 *.bii100.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Myślę,że firmy tworzące IGPF powinny zainteresować się poczynaniami okienka kasowego i pana E - prezesa. Przez okienko kasowe oraz grosik została (na podstawie pism kierowanych do biorców)utworzona spółka centrum obsługi płatności która zajmowała się przelewaniem pieniędzy grosika i okienka. Wszystkie przelewy upadłego grosika szły przez COP sp. z o.o. którego prezesem był pan E natomiast wiceprezesem pan B. Może prezesi firm tworzących izbę poproszą wreszcie o wyjaśnienia jednego ze swoich członków? Na pewno o takie wyjaśnienia poprosi prędzej czy później prokurator.

j.m. 22.09.2005 *.212.244.57.36

Wątpię, Izba to klaka wokół Mieszka i 3 innych. Wiążą ich układy.

piotrek_111 23.09.2005 *.bhn175.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
A czy wiadomo kiedy ewentualnie prowadzący sprawę prokurator z prokuratury Białystok - północ postawi jakieś zarzuty? Potencjalnym oskarżonym grozi do 10 lat więzienia. Może ktoś ma wiadomości na temat innych wyroków w podobnych sprawach agencji finansowych? Jaka kara spotkała np. właścicieli Futura Capital z Legnicy? Być może kara jest niska i dlatego kolejnym aferzystom zwyczajnie się opłaca powielać te schematy?

Jarek_R 01.10.2005 *.gp2.eranet.pl

53
kiedy zdarzy się że prywatna firma zajmująca się wpłatami upada lub jej właściciel znika z kasą konkurencje nieposiada się ze szczęścia Szczególnie widać wtedy w mediach czarny PR kolegów z poczty polskiej a tu proszę:

Kraj PAP, MFi /19:57
Listonosz zdefraudował pocztowe pieniądze
Przez ponad półtora miesiąca 36-letni listonosz z Sosnowca używał życia za pieniądze, które powinien był dostarczyć klientom poczty.
54 tysiące zł przeznaczone na renty, emerytury i przekazy pocztowe, mężczyzna roztrwonił w agencjach towarzyskich i pubach. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.
O zatrzymaniu listonosza, który 11 sierpnia zniknął z pieniędzmi, poinformował w sobotę PAP rzecznik sosnowieckiej policji, podkom. Grzegorz Wierzbicki Prowadzący śledztwo od początku przypuszczali, że mężczyzna przywłaszczył sobie pieniądze, ale brali też pod uwagę, że mógł paść ofiarą przestępstwa. Poszukiwaniem zaginionego zajął się specjalny zespół. W końcu policjanci odszukali listonosza w ekskluzywnym sosnowieckim lokalu. Wszystkie pieniądze roztrwonił wcześniej na rozrywki. Przedstawiono mu zarzut przywłaszczenia pieniędzy, za co grozi mu do pięciu lat więzienia. Policja przygotowała już wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Nikt nie jest poza podejrzeniem Założe się jednak że tego tematu nie podchwycą żadne media a napewno nie TVN Uwaga który z takim zapałem mówił i odstraszał klientó prywatnych firm jednoczesnie między zdaniami chwaląc poczte.

Jinn 02.10.2005 *.deb210.neoplus.adsl.tpnet.pl

3
Oglądałam tylko reportaż Polsatu ale wychodziło na to, że wszystkie agencje tego typu to oszuści, nie mają żadnych zabezpieczeń i tym podobne.
Jestem ciekawa jak to wpłynie na klientów i oczywiście firmy.
Jak ktoś prowadzi taką działalność, niech się wypowie!

piotrek_111 03.10.2005 *.bie127.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Na pewno w miastach w których był grosik i klienci zostali poszkodowani nie ma sensu prowadzić agencji opłat. Robiąc to w sposób niezmiernie uczciwy nie przyciągniesz już tych ludzi niestety. Lokalny rynek jest spalony. Punkty innych firm tracą klientów na skalę masową więc jak tu się utrzymać z takiej działalności?
W moim mieście był przypadek defraudacji pieniędzy klientów przez inkasentów zakładu energetycznego. No cóż oczywiście sprawa się szybko wydała. Nie mogę pojąć na co panowie inkasenci liczyli. Takie przypadki nigdy nie budzą szczególnego zainteresowania mediów. Przyczyna jest prosta, to wewnętrzna sprawa zakładu energetycznego lub poczty kogo zatrudniają. Klienci w takich przypadkach nie są poszkodowani ponieważ zakład energetyczny czy poczta biorą odpowiedzialność za swoich pracowników i nikt rachunków nie musi płacić podwójnie!
Natomiast na obecnym rynku tanich opłat panuje dziki zachód. Firmy ubezpieczeniowe nie chcą brać na siebie ryzyka i współpracować w zakresie obowiązkowych ubezpieczeń OC z agencjami. Dlatego jest jak jest i jeszcze długo się nic nie zmieni.
Jestem ciekawy jak zachowają się właściciele innych firm tzw. "operatorskich" po smrodzie zostawionym przez grosika. Na skutek tego co się stało wielu z nich stanie na skraju rentowności i co dalej? Zamkną działalność z klasą przelewając wszystkie zobowiązania na konta wystawców rachunków czy zrobią jak pan B. z grosika? Strach pomyśleć co się jeszcze może stać.

Magik 03.10.2005 *.bvv72.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witam,
są takie firmy operatorskie, które otwarły własne agencje Banku BPH.
Każdemu chętnemu z małopolski lub podkarpackiego mogę zaproponować pomoc i współpracę.
Pozdrawiam Magik.

Yahagi 03.10.2005 *.agb165.neoplus.adsl.tpnet.pl

Cóż... Przykro mi, że niektórych rozczaruje, ale powiem tak ... działam dla jednej z Sieci Opłat i akurat nie widzę w ilościach realizowanych przelewów takiej paniki, o jakiej tu piszecie. Owszem, w ubiegłym tygodniu mieliśmy spadek na poziomie 13% (zazwyczaj ten tydzień zgodnie z rytmem każdego miesiąca miał dołek na poziomie 7-8%), ale ten tydzień zapowiada się całkiem normalnie. Nikt nie robi larum, nikt nie planuje zamykać działalności i uciekać z rynku. Dużo zależy od tego jaką się ma opinię.

Wystraszeni - owszem, są, ale ci, którzy zamierzali oferować podobną usługę... teraz czekają, co się wydarzy...

piotrek_111 04.10.2005 *.bib180.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Ale pewnie nie miałeś w pobliżu grosika np. na tym samym osiedlu gdzie prowadzisz punkt?
Albo w Twoim mieście nie było wcale grosika i prasa lokalna się specjalnie nie rozpisywała?
Jeżeli jednak na terenie miasta w którym prowadzisz punkt kasowy działały ze trzy grosiki i jest kilkaset/kilka tysięcy osób pokrzywdzonych a twój biznes dalej normalnie się kręci to pozostaje pogratulować.

Yahagi 07.10.2005 *.aim55.neoplus.adsl.tpnet.pl

To się akurat zgadza; w miejscach, gdzie Grosik był spadek jest nawet do 50%. Pozostałe placówki minimalnie do przodu... bilans wychodzi na całości prawie na zero.. dokładnie 1% do przodu. Nie będzie tragedii, jeśli TVN nie wykąpie w 'Grosikowym morzu rozpaczy' pozostałych pośredników. No ale z całą pewnością i tak przystopuje to nieco branżę. Może to i lepiej ? Troche sie oczyści...

axio1 09.10.2005 *.143-moc-6.acn.waw.pl

8
Jestem zainteresowany przejęciem lub współpracą z działającymi punktami kasowymi. Proszę o propozycje mailem (radziwill@axio.pl)

Jarek_R 18.11.2005 *.gp2.eranet.pl

53
1,2 mln zł należących do klientów przywłaszczył sobie prezes i współwłaściciel agencji finansowej Grosik w Białymstoku. Prokuratura postawiał mu zarzuty w tej sprawie. Tymczasem punkty kasowe agencji są zamknięte, a firma złożyła wniosek o upadłość.
Podejrzany Mariusz B. nie przyznał się do zarzutu, ale złożył wyjaśnienia. Prokuratura nie ujawnia na razie szczegółów. Skierowała jednak do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Decyzja ma być znana jeszcze dziś.

W zarzucie postawionym Mariuszowi B. wymienionych jest ponad 2,6 tys. osób i firm pokrzywdzonych, które przez tę agencję, regulowały swoje rachunki. Atutem agencji były niskie prowizje, jednak należności wielu klientów m.in. za prąd, gaz czy rachunki telefoniczne nie zostały uregulowane. Część z tych osób złożyła zawiadomienia do prokuratury, innych dane zostały ustalone w śledztwie.

46adams 19.11.2005 *.bkr230.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
witam.
nic mu nie zrobią jak ogłosił upadłośc to wejdzie syndyk i w pierwszej kolejności spłaci należności swoje skarbu państwa a jak znam zycie więcej nic nie zostanie a tych klientów musi byc więcej niz 2.6 tys raczej jakieśc 2 500 000 i kwota jest trochę większa bo 2.5 tysiąca to kliencji jednej lub dwóch agencji a było i sporo a zarzuty mogą stawiać jak ma kase to wyjdzie z tego najwyzej dostanie w zawieszeniu

piotrek_111 19.11.2005 *.bhz194.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Moim zdaniem Mariusz B. oraz Magdalena T. jako prezesi zarządu nie rozpoczęli odpowiednio wcześnie postępowania układowego z wierzycielami oraz za późno zgłosili upadłość. W związku z tym jako zarząd odpowiadają całym swoim majątkiem za zobowiązania spółki!!! Dziwię się, że pani wiceprezes nie ma jeszcze przedstawionych zarzutów. A posiedzieć musi parę lat za to co zrobił. Kasy się pewnie nie odzyska ale niech wierzyciele mają choć trochę satysfakcji z faktu, ze kanalia siedzi!!!

piotrek_111 19.11.2005 *.bhz194.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Wiadomości na onecie właśnie podały, że Madzia T. również idzie do pierdla. Wreszcie !!!

Magik 19.11.2005 *.bov66.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
I za tą kase posiedzi aż do pierwszej wokandy.
Magik :)

Jarek_R 19.11.2005 *.gp2.eranet.pl

53
na potrzeby tej odpowiedzi pokusiłem się o małe śledztwo Mianowicie wszelkimi możliwyi sposobami postarałem się dowiedzieć o wynikach różnych afer finansowych. Cóż się okazało Zdecydowana większośc skazanych nie dostała wyroku większego niż 4 lata a i tak w zasadzie normą było wczsniejsze opuszczenie zakładu karnego za dobre sprawowanie bowiem uznawano ich za mało groźnych przestępców.
Jak te dane maja się do Mariusza B. ano policzmy:
1,2 mln zł to kowta o jakiej już oficjalnie wiadomo że znikła
4 lata to 1459 dni
Po podzieleniu kwoty przez ilośc dni wychodzi nam średnia dniówka w wysokości 822 zł
Myślę że to kwota jak na polskie realia całkiem przyzwoita Dla niektórych jest to więcej niż ich całomiesięczna pensja.
Skradzione pieniądze gdzieś napewno są albo na jakimś koncie i punktują procentami lub jeszcze lepiej gdyby zostały ulokowane w obligacjach bo tezarabiają lepiej niż jakakolwiek lokata.
Cóż dzieje się zatem za jakiś czas ??
Mariusz B i Magdalena T opuszczają swoje cele wyjeżdzają z Polski i rozpoczynają nowe życie z niemałym kapitałem i ogromnym uśmiechem na ustach. Przykry więzienny epizod zapewne rekompensują im uroki życia w luksusie za cudze pieniądze.
Taka sobie może fantastyczna historyjka ale jak na mój gust bardzo prawdopodobna
Szkoda tylko że całość doprawiona łzami wielu oszukanych a mało zamożnych osób w kraju

Magik 19.11.2005 *.bpi218.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Jarku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pomyliłeś się w obliczeniach i to bardzo bo wyjdą po 6-8 miesiącach od wyroku :):):)

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.