Forum: Grosik 1475

Jarek_R 19.11.2005 *.gp2.eranet.pl

53
Magik ja tylko liczyłem czarny scenariusz (czarny dla nich oczywiście) który i tak jest jak kolorowy sen jeśli idzie o ekonomiczne założenie tego zdarzenia. To że wyjdą dużo wczesniej to ja wiem i to bardzo dobrze a co za tym idzie moje wyliczenia zmienia się tylko że będą jeszcze bardziej korzystne dla nich I właśnie dlatego szlag mnie trafia.

Jeśli tak się stanie - a stanie się napewno - to i inni prezesi zrobią to samo Zreszta juz teraz nie jest kolorowo u niektórych "wielkich" tego biznesu którzy mienią się największymi ale naprawde tracą z każdym dniem franczyzobiorców.

piotrek_111 06.12.2005 *.bil138.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Cytuję za www.poranny.pl (tam jest cały artykuł)

"Małe szanse na odszkodowanie
Czy w związku z tym pokrzywdzenie przez Grosik białostoczanie mają szanse na odzyskanie swoich pieniędzy? Mało prawdopodobne. Przynajmniej na razie. Po pierwsze, sprawa o upadłość Grosika nie została jeszcze prawomocnie rozstrzygnięta. A po drugie, choć firma kierowana przez Mariusza B. była ubezpieczona w Warcie na milion złotych (a poszczególne jej agencje na około trzydzieści tysięcy), to odzyskanie odszkodowań z tego tytułu stoi pod wielkim znakiem zapytania. Przynajmniej do czasu zakończenia sprawy karnej Mariusza B. i Magdaleny G.
Bo jeśli okaże się, że pieniądze z Grosika wyparowały z powodu ich przestępczej działalności – jak twierdzi białostocka prokuratura i policja – to Warta będzie zwolniona z wypłaty odszkodowań pokrzywdzonym."

Chodzi mi o to, że inne duże sieci też intensywnie reklamują posiadane przez siebie polisy ubezpieczeniowe. Tylko nie dodają, że jak prezesik jeden czy drugi ukradnie kasę to żadna ubezpieczalnia tej kasy nie wypłaci! W przypadku udowodnionej defraudacji następuje wyłączenie ubezpieczyciela od odpowiedzialności!
Więc zapewnienia o wiarygodności i bezpieczeństwie pieniędzy klientów można sobie wsadzić....między bajki:)


gregor 07.12.2005 *.212.244.57.36

16
To nie jest do konca tak z ubezpieczeniem. Punkty kasowe które miały takie ubezpieczenie one wywiązały się ze swoich powierzonych zadań i bez warunkowo muszą otrzymać że tylko w tym przypadku klienci z takiego ubezpieczenia. Co do ubezpieczenia Grosika to myślę że jest tak jak z pijanym kierowcą samochodu za którego również towarzystwo ubezpieczeniowe niby nie odpowiada ale musi wypłacić odszkodowanie osobie poszkodowanej a następnie dochodzić regresem od takie delikwenta. W przypadku tej firmy to napewno musiałby się jakiś specjalista zająć a najlepiej zlecić kancelarim prawnym które zajmują się takimi przypadkami, TYLKO czy komuś się będzie chciało tym zajmować. KLient który został oszukany na 50 lub 200zł czy będzie robił sobie tyle zachodu, myślę że ty powinni pomóc również punkty kasowe, Izby Gospodarcze przecież mamy dwie, to w ich interesie jest również aby edukować klientów o zaistniałej sytuacji. Natomiast myślę że jeżeli będzie ktoś chciał oszukać to i tak oszuka. Polisy są zawierane na firmę a nie na prezesa, i to firma ma wykazać że nie sprzeniewierzyła pieniądze.
pozdro

obserwator 13 07.12.2005 *.83.9.209.106

ty gregor może nie zprawiaj tutaj o tych ubezpieczniech wszyscy wiedza że te ubezpieczenia, i te izby są g.... warte. wiemy że jesteś z PAF- u i wszystkie takie firmy czeka los podobny do grosika. zycze powodzenia.

Jacek007 07.12.2005 *.bdw160.neoplus.adsl.tpnet.pl

86
Widzę, że Obserwator 13. prowadzi swoją własna krucjatę przeciw wszystkim sieciom i izbom gospodarczym Za pomniał dodać, że wg. niego przetrwa Elixir i Skarbonka.
Obserwatorze 13. już raz Cię wysłałem do lekarza.
Skorzystaj z dobrej rady i się do niego udaj, a jeżeli chcesz napisać coś to napisz ale najlepiej do Przyjaciółki.

Pozdrawiam

j.m. 07.12.2005 *.212.244.57.36

Słuchaj Gregor, o ile jesteś poważny i szanujesz siebie i to co robisz to daj sobie spokój z tym "forum". To jest miejsce dla nieudaczników pokroju OBSERWATOR 13. Co byś mądrego nie powiedział, zawsze znajdzie się taki ktoś, kto narobi Ci gnoju, ma wtedy erekcję.

46adams 07.12.2005 *.bjo106.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Witam.
Prowadziłem punkty kasowe pod punktem Grosik i narobiłem sobie kupe długów i kłopotów.Więć uważam ze najlepszym rozwiązaniem dla tzw, punktów kasowych jest prowadzenie ich na własną rekę bez tzw, czapki i nie ma wtym żadnego problemu na. wvbank oferuje bezpłatne konta firmowe i przelewy z nich więc można to robić samemu a jak wiem z mojego doświadczenia jedna osoba jest wstanie zrobic ok 60 przelewów na godzine czyli ok 400 dziennie więć dla większości nawet mających kilka punków nie sprawi to problemu

gregor 07.12.2005 *.f150.osiedle.net.pl

16
zapomniałem że jeszcze obserwator jest na forum który wie wszystko o wszystkich, może powinieneś zostać wróżką, tylko na tym to ty bnapewno nie zarobisz

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.