Forum: Jak nie przepłacić za lokalizacje? 1482

Yesyes 13.12.2005 *.smallnet-masq.media4.pl

Witam! Planuję otworzenie własnej działalności. Jednym z wiekszych problemów jest dla mnie cena wynajmu lokalu. Wiem że lokalizacja to podstawa do udanego interesu, jedna nie chciałbym przepłacać za lokal, który nie jest wart takich pieniędzy. Jak określić czy cena podawana przz najemcę jest dobra? Proszę o pomoc

MK 13.12.2005 *.bhv168.neoplus.adsl.tpnet.pl

1. Policz ruch konsumentów w pobliżu lokalu (najlepiej posiedz nad tym parę dniu bo jeden dzień może być znakomity akurat ten co liczysz a pozostałe do bani).
2. Obserwuj okolicznie przedsiębiorstwa (możesz też trochę popytać ludzi co tam parcują jak idzie interes w tym miejscu)
3. czy w okolicy jest pożądny parking, bezpieczny (znam przykłady kiedy okoliczne sklepy i punkty ledwie zipią a jeden idzie świetnie bo własnie jest dobry parking)

ToG 22.12.2005 *.80.51.251.170

Czasem warto za lokal przepłacić i mieć dobrą lokalizację niż zapłacić mniej za marne miejsce. Jeśli będziesz prowadził jakiś handel to dobrym kryterium byłyby przewidywane obroty. Jeśli cana za lokal będzie wynosiła ok. 5% obrotów to warto.
Sam jednak weż pod uwagę wszystkie czynniki oczywiście na własną odpowiedzialność. Zresztą to co Ci napisałem słyszałęm bodaj w jednym z programów tvn firma dostępnych w całości w internecie.
Pozdrawiam.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.