Forum: Big Star 1475

Martinez 02.07.2003 *.host-62-141-226-39.kalisz.mm.pl

Uważam, ze Big Star jest najlepszą firmą dżinsową w tym kraju. Nie są frajerami i zdziercami jak gogusie z wielkich amerykanskich gównianych firm kowbojskich. Tym frajerom wydaje się,że w Polsce mieszka głupi naród ,który moze płacić za zwykłe spodnie więcej niż przeciętny amerykanin. Koleś z New Yorku jak ma wydać wiecej niz 10 USD za spodnie to się mocno zastanawia. Niestety w naszym kraju żyje wielu tumanów, którzy płacą za sen o prerii 300 zł ??????

FUCK Cowboys - Big Star Forever

worq 17.07.2003 *.pg158.gliwice.sdi.tpnet.pl

Americanos tez jest ok

Czelo 20.02.2004 *.bg58.internetdsl.tpnet.pl

Interesuje mnie ta marka, kiedyś słynęli tylko z dżinów no i koszul, później było cicho tak jakby firma się zwijała (a propos może wiecie dlaczego w owym czasie big star podupadł), a teraz od kiedy stosują strategię podobną do reserved znowu coś się chyba ruszyło, no chyba, że mam jakieś złudzenia i to tylko reklama?? Ok, więc jeśli macie jakieś info na ten temat to dajcie znac, ząłatwiam lokal w 60 tys mieście w b dobrym punkcie ale na stronach big stara ani tu na temat franczyzy cicho sza...

Kuba 01.06.2004 *.ip-62-148-80-13.netia.com.pl

Powiadają, że Big Star to pierwsza marka odzieżowa, a Reserved jest daleko w tyle (Polityka, Wprost, BusinessWeek)Big Star ma 30% rynku jeansów. Skąd info, że podupada? Czytałem, że mają 260 sklepów w Polsce, no i szyją porządne rzeczy w kraju, a nie badziewie w Chinach.

Adam 01.06.2004 *.82.177.74.112

Czelo, big star to bardzo dobry biznes dla biorców licencji. Znam ich obroty w kilku centrach handlowych, polecam!!! Podobno prezes jest "luzak" (chdzi w T-shircie, farbowane włosy itd.) ale bardzo dobry fachowiec od handlu i zbudował sensowny model, bardzo konsekwentnie. Jakie są dokładie zasady to nie wiem, ale wydajnośc w sklepach bardzo dobra, oczywiście salony maksymalnie 100 m2.

studenciak 01.06.2004 *.slupsk-Telbank-1.slp.vectranet.pl

Ciekawe od kiedy w Polsce robi sie ubrania dzinsowe??? Dobry zart:-)

Anonim 01.06.2004 *.aat79.neoplus.adsl.tpnet.pl

ciekawe ciekawe a ja mieszkam wlasnie w miescie w ktorym miesci sie fabryka big stara a znajomi w niej nawet pracuja.

Czelo 03.06.2004 *.bg58.internetdsl.tpnet.pl

Jakim cudem Big Star jest 1 marką odzieżową w Polsce, chyba sami dla siebie.
o ile wiem, to ich koncepcja tak jak patrze na salony nie jest najlepsza, wystarczy pogadać ze sprzedawcami a wszystko ci powiedza. Obroty to też już względna sprawa, nie sadzę aby były rewelacyjne. Poza tym jakość, no tak, miałem styczność z tą odzieża no i w zasadzie nie jest to super jakość, chodzi głównie o materiał, wg mnie materiał jaki stosują jest badziewiasty, cio do krojów ok, nie mam zastrzeżeń. Tylko tak sę zastanawiam, jak oni funkcjonują z tak archaicznymi sklepami. Przeciez ceny mają wysokie, a s,.a jeszce sklepy Levisa, Lee i Wranglera no i dallasa i parę jeszcze innych, no powiedzmy americanos już się nie liczy

Qba 03.06.2004 *.ip-62-148-80-13.netia.com.pl

jeśli chodzi o pierwszą markę odzieżową poczytaj - http://www.businessweek.pl/?show=detail&art=36 lub http://www.wprost.pl/ar/?O=59385, Wg mnie właśnie rodzaj tkaniny jest spoko, dużo porządniejsza niż produkty z szeroko rozumianej Azji. Nie wiedziałem że Dallas żyje, a Levis ok, ale tam właśnie zdaża się fatalna obsługa. A Americanos chyba się troche podnosi i wraca z tego co widać?

Czelo 03.06.2004 *.bg58.internetdsl.tpnet.pl

Zdaje się ze to są jakieś archamiczne badania, bo z jakiej Paki Americanos jest wyżej od Reserved i to znacznie
Jeśli badania marek odziezowych wykazują zupełnie coś innego, Nie ma siły, żeby Americanos tak wysoko był, jeśli wogóle go nie widać. Przeciez wiesz dobrze kolego że potentatem na polskim rynku jet LPP i jego reserved, z kolei Big star był pierwszy, co nie znaczy, że teraz jeszce jest. Mówienie o tym, ze big star jest czołowa marką, jest moim zdaniem troche pzesadzonoe i w stylu "jesteśmy liderem w branży...". Na pewno ma istotną pozycję na rynku, ale bez przesady. Z reszta wiesz narazie wokół tych sklepów jest cisza, jakieś tam akcje w stylu reserved na wiosne były robione, ale teraz cicho sza. o zobacz sobie na diverse, który zdywersyfikował swoją ofertę i od razu mu się ruszyło. ciekawy oprzypadek, też tak jakoś zanikał jak obecnie americanos

qba 03.06.2004 *.ip-62-148-80-13.netia.com.pl

no jasne, z całym szacunkiem, wyniki badań (oba linki pochodzą z ostatniego półtora miesiąca - sprawdź) zdecydowanie bardziej do mnie przemawiają niż "przecież wiesz kolego". Zgodzę się, Reserved ma fajną strategie marketingową, spore sklepy, ale jakość materiałów za tym nie podąża. No i kolekcja w tym roku jakoś się zepsuła. W zeszłych latach była zdecydowanie lepsza.

Dyrektor 03.06.2004 *.proxy236.net.pulawy.pl

Czelo, nie bardzo kumam o co Ci chodzi. Czy chcesz sobie "pojeździć" na Big Starze, czy chcesz sie czegoś dowiedzieć? To jedna z czołowych firm odzieżowych w Polsce, świadczą o tym obroty ich sklepów, wiem bo zarządzałem kiklkoma centrami handlowymi i miałem dostęp do danych. Tyle, jak chcesz barać od nich franczyzę to moja rada - bierz, na pewno zarobisz.

Anonim 03.06.2004 *.aax30.neoplus.adsl.tpnet.pl

dyrektor w pelni sie z toba zgadzam big star to fajna firma no i ich sklepy sa good

Czelo 03.06.2004 *.bg58.internetdsl.tpnet.pl

Dyrektorku chyba mnie nie rozumiesz, oczywiście, że się zgadzam, że jest to jedna z czołowych firm odzieżowych w Polsce, ale jedna z wielu. a co do obrotów to nie weim o jakie centra Ci chodzi i o jaki poziom obrotó, tak jak dobrze wiesz jest to rzecz względna bardzo. można mieć obroty gigantyczne, ale zarobek kiepski i na odwrót, kwiestia w tym, żeby dobrze to wszystko wycelować. Jeśli taki big star robi średnio miesięcznie więcej niż 100.000zł w cenach detalicznych u ciebie to się z toba zgodzę że obroty sa ok, ale jeśli mniej to nie sądze, żeby to był taki super dobry biznes. Z resztą efektem tego była niedawna czkwaka big stara, no i na szczęście jak widac wyszedł z tego, ale miał problemy i tutaj musisz przysznać racyję.

czelo 03.06.2004 *.bg58.internetdsl.tpnet.pl

Swoją drogą nie wierzę abyś miał doste p do ich obrotów, chyba że pracujesz w którymś ze sklepó lub w samym big starze ;-)

Czelo 03.06.2004 *.bg58.internetdsl.tpnet.pl

Poza tym kiedyś był w profitowskim katalogu firm, ale bez info nt systemu, ciekawe dlaczego już nie ma. czyżby rynek się już zapełnił...

oko 03.06.2004 *.ov103.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ich sklpy są chyba we wszystkich większych , średnich i mniejszych miastach
ciekawe ile mają razem sklepów ale pewnie dużo

Czelo 04.06.2004 *.bg58.internetdsl.tpnet.pl

Z tego co wiem to jakieś 250-260

Dyrektor 04.06.2004 *.proxy236.net.pulawy.pl

czelo, na temat technologii prowadzenia Centrum Handlowego. W większości CH w Polsce, Dyr Centrum ma dane na temat obrotów wszystkich najemców, co miesiąc. Jakoś trzeba zarządzać tym biznesem i jak najemca sobie nie radzi, a czynsz duży, to szukać następnych. Dla Big Stara 100.000 zł na sklep w CH to byłby bardzo słaby miesiąc :-)). Pozdrawiam

oko 06.06.2004 *.bmr45.neoplus.adsl.tpnet.pl

a ile trzeba zaiwestować aby otworzyć taki sklep???

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.