Forum: Uczciwe firmy 1475

Yesyes 16.12.2005 *.smallnet-masq.media4.pl

Witam!
Chciałbym w tym wątku trochę porozważać nad wszelkimi firmami prowadzącymi działalność franchisingową. Czytam te forum prawie codziennie, i ulegam wrażeniu, że ten cały franchising ma na celu wyprowadzić jak najwięcej pieniędzy od biorcy licencji. Interesowałem się firmami z różnych branż (BPH, PAF, Cafe decor, Świat bawełny, Drogeria natura i wiele, wiele innych) jednak prawie za każdym razem czytałem posty ludzi, którzy kategorycznie odradzali współpracy z tymi podmiotami. Dlatego chciałbym zapytać czy w franchesingu można znaleźć firmę, która byłaby naprawdę uczciwa? Najlepiej jeśli podalibyście jakieś przykłady. Zaznaczam, że nie chodzi mi o to aby znaleźć firmę, która na 100% zapewni sukces, bo wiem że nie jest to możliwe

piotrek_111 16.12.2005 *.bhw162.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Pewnie można taką znaleźć tylko, że zadowolony powie jednej osobie a niezadowolony powie dziesięciu osobom.

MK 16.12.2005 *.bil182.neoplus.adsl.tpnet.pl

Biznes to hazard, ale ty kręcisz ręcisz ruletką i prędzej czy później piłeczka wpadnie do twojego dołka.
Czytając wypowiedzi ludzi musisz też mieć dystans często bywa że to biorca jest problemem bo się nie potrafi dostosować, ale zdażają się również nieuczciwi franczyzodawcy.

polo 16.12.2005 *.afc220.internetdsl.tpnet.pl

W Polsce umowa franchisingowa to zagrożenie dla biorcy 500% większe niż np:w USA ,czego się spodziewać w kraju aferzystów i korupcji w kraju bezprawia są uczciwe firmy owszem ale ile 15%,25%,więcej nie.Można wpaść w sidła dawcy bardzo łatwo prawo niechroni biorcy tylko dawce.

MK 18.12.2005 *.bih51.neoplus.adsl.tpnet.pl

Myślisz ze w USA nie ma oszustów?
Oczywiście że są i to może więcej niż w Polsce!
Jeżeli przywołałeś przykład USA to się go trzymajmy...
Tam każdy przed podpisaniem leci do adwokata i dakoładnie studiuje umowę aby nie dać się wyrolować! A każdą umowę przed podpiasanie może negocjować!

polo 19.12.2005 *.afc220.internetdsl.tpnet.pl

Tu rzeczywiście masz racje,mało kto radzi się prawnika przed podpisaniem umowy,a te umowy, (czytałem nie jedną) to jak żart z kiepskiego filmu jedna z firm w swojej umowie zawarła klauzule że w przypadku gdybym niemógł z jakichkolwiek powodów otworzyć w jakimś okresie sklepu to sieć wstawia swojego pracownika za kwote 2tyś dziennie,niewiedziałem czyu sie śmiać czy zapłakać.Umowe wrzuciłem do kosza i pozawodach.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.