Forum: Kasiarze wpisujcie ile macie wplat dzienie. 1475

CT449 06.01.2006 *.acp97.neoplus.adsl.tpnet.pl

napisz na ct449@interia.pl - jesli chcesz pogadac.

jasiek 06.01.2006 *.NAT-13.vlan.euronet.net.pl

Hert - nie bede podawal swoich zrodel wiedzy, poniewaz osoba ta tego sobie nie zyczyla - ale dzieie sie zle.
Przedsiebiorczy - mam doladowania komorek. Sprzedaje kart za okolo 13000 miesiecznie - duzo czy malo - ocencie sami. Ja jestem zadowolony (karty sprzedaje w tanszych cenach - dzieki temu np. przejmuje klientow z salonu idei i ery,ktore sa w poblizu 20 metrow - np. pop 25 - cena 23,50; simlus 30 - cena 28,2)

przedsiebiorczy 06.01.2006 *.ate202.neoplus.adsl.tpnet.pl

81
A powiedzcie w jakich godzinanch, pracujecie?
czy 5 dni w tygoniu czy w soboty tez?

jasiek 06.01.2006 *.NAT-13.vlan.euronet.net.pl

Ja pracuje w soboty - i dzieki temu zyskalem bardzo wielu klientow, gdyz wiele osob tylko w ten dzien tygodnia ma czas oplacic rachunki. 3 Mieszka oraz 2 okienka kasowe sa w sobote nieczynne.

koma7288 06.01.2006 *.213-238-73-2.adsl.inetia.pl

13
Dołańczając się do wypowiedzi na temat otwarcia okienka kasowego mówie tak gdyż rynek faktycznie łapie drugi oddech.
Prowadziłem 3 punkty pod marką Grosik mając w miesiącu na każdym średnio po 300 wpłat dziennie.Po bankructwie Grosika zamknołem punkty olewając wszystko.Miesiąc pózniej zaczołem sam robić przelewy kupując odpowiednie oprogramowanie w sprawdzonej firmie.Powoli staje na nogi druków zaczyna przybywać jest to ok.50 do 70 dziennie co daje mi średnio 110 zł dniówke.Myśle że jeżeli ktoś ma duże chęci działania , myśli otwarcie i jest pozytywnie nastawiony do ludzi to w tej branży może zaistnieć.

Pozdrawiam

relod 10.01.2006 *.xdsl-2442.jgora.dialog.net.pl

do ct449: stary jak bym wiedział gdzie popełniłem błąd to juz by był naprawiony,ale nie mam pojecia na pierwszy rzut oka wszystko jest ok
1. lokal który obecnie wynajmuje znajduje sie przy dośc ruchliwej ulicy na parterze tuz przy wejściu do budynku
2.wynajmuje od MZGK instytucji znanej i szanowanej w budynku prowadza własna kase gdzie ludzie przynosza wpłaty za śmieci ok (ok 80 osób dziennie)
3.reklamowałem sie ulotkami, w lokalnej prasie i telewizji
4.wynajmuje biuro a nie klitkę jest tam na mój gust przyjemnie i schludnie a klientów częstuje cukierkami (naprawde!!)
5.współpracuje z jedyną chyba już na rynku uczciwą siecią (pozytywne opinie na tvn uwaga co się nie często zdarza)
6.od początku przelewy u nie idą przez internet a klient dostaje wydruk jako potwierdzenie
7. od blisko roku miałem tylko 2 (dwie!!!!!) reklamacje i to zawinione przez kasjerkę nie przez sieć
naprawdę nie mam pojęcia gdzie jest błąd
pozdrawiam wszystkich kasiarzy

piotrek_111 11.01.2006 *.blh74.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Relod, 30 operacji dziennie to bardzo mało. Taka ilość to zazwyczaj jest w pierwszym i drugim miesiącu działalności. Ale po roku w dobrej sieci (piszesz o Elixirze jak się domyślam)powinno być tego dużo więcej. Punkt, który się niezbyt dobrze wstrzelił z lokalizacją to nawet pod marką gównianego grosika robił średnio 80-100 przelewów dziennie. Niektóre nawet 200-300 szt. Ale oprócz lokalizacji ważne jest też jak taką działalność powitają na swoim terenie tubylcy. Są takie sytuacje, że w jednym mieście czy miasteczku punkt wspaniale prosperuje i dosyć szybko pomysł chwyta, natomiast w miasteczku oddalonym raptem o 40 kilometrów taki sam punkt okazuje się totalną klapą. I okazuje się, że ilość reklamacji nie jest taka istotna. Dla mnie to też jest zagadka dlaczego tak właśnie jest. Mam dowody na to, że punkty zlokalizowane w małych miasteczkach liczących 30-60 tyś mieszkańców prosperują zazwyczaj lepiej niż te w dużych miastach. Moim zdaniem niezbędne minimum aby się bawić w prowadzenie punktu to 1500-2000 tyś przelewów miesięcznie (licząc,że twoja średnia za przelew oscyluje ok 1,5 - 1,7 zł) pod warunkiem, że sam w nim pracujesz. Przy tej ilości zatrudnienie pracownika jest nierealne.Aby punkt nazwać niezłym to musi on robić ok 3000 przelewów miesięcznie.

AREK 11.01.2006 *.alo187.internetdsl.tpnet.pl

29
Wtrące swoje trzy grosze.
A myśleliście o innej organizacji tego biznesu?
Bo ja na przykład spotkałem się w moim mieście z taką sytuacją. Znajoma pracuje (lub pracowała, dawno z nią nie rozmawiałem) w takim punkcie opłat. Z tym, że właściciel całkowicie inaczej do tego podszedł. Po pierwsze nie jest w żadnej "wielkiej" sieci, działa samodzielnie pod własną marką. Posiada nie jeden a więcej punktów w okolicy. A wszystko działa na tej zasadzie, że jego punkty zeszły maksymalnie z ceny przelewów, byle tylko z tego pokryć koszty. Tym samym ma bardzo dużo wpłat, bo niskie ceny przelewów. A on każdego dnia zgarnia kase z punktów i daje do banku na lokate overnight z niezłym procentem. Oczywiście największy zysk z tego ma w weekendy, bo kasa leży od soboty do poniedziałku :) I jego zysk to właśnie ten procent z lokaty.
Pozdrawiam.

j.m. 11.01.2006 *.212.244.57.36

Niezła koncepcja, pomyśl o giełdzie :) Tam obrót przyniesie dopiero zyski.

hert 11.01.2006 *.aai34.internetdsl.tpnet.pl

..i jak go poniesie chęć zysku to zapomni puścić przelewy i..finał już zapewne znacie, z tą różnicą że nikt z tych upadłych kasiarzy nie zapomniał, tylko zrobił to celowo!..choć oczywiście w granicach rozsądku taka zagrywka jest pomysłowa, tylko raczej wobec klientów niezbyt uczciwie-tak czy inaczej przetrzymujesz ich kasę!

Jarek_R 11.01.2006 *.gk3.eranet.pl

53
Pomysł może i byłby dobry ale ....
No właśnie ale
- po pierwsze:
znamy już takie przypadki obracania ludzką kasą jak się kończą więc ów człowiek jest na najlepszej drodze by spieprzyć rynek jako kolejna firma
- po drugie:
jest to zabronione, bowiem pieniądze z kas są to pieniędze z działalności gospodarczej a nie jego prywatne więc NIE MA PRAWA wpłacać ich na inny rachunek niż swój firmowy Na dobrą sprawę sytuacja już kwalifikuje się do zgłoszenia jej do prokuratury

I cóż my się dziwimy że jest w kasach jak jest skoro nawet tutaj pojawiają się pajace z takimi pomysłami Dopóki nie będzie regulacji prawnych na temat tego kto może prowadzić kasy a kto nie to takich magików będzie mnóstwo. Z tego co tu napisanao to gośc z góry nastawił się na "wałek" a wszystko to kwestia czasu.

Magik 12.01.2006 *.user-12lc1rb.cable.mindspring.com

374
Witajcie,
Jarku, i tu sie mylisz, zakladasz overnight na rachunku firmowym i jest to legalne bo dochodem z oprocentowanie lokaty jest twoim dochodem, ktorym sie dzielisz z fiskusem :)
Jesli jestes osoba fizyczna prowadzaca dzialalnosc gospodarcza robisz dokladnie to samo z ta roznica, ze bank w " twoim " imieniu pobiera nalezny podatek.
A co do prawa osoba fizyczna, moze robic z pieniedzmi praktycznie co zechce jesli co miesiac punktualnie rozlicza sie z podatku.
Wszystkie, wszystkie bez wyjatku firmy, ktore posiadaja wiecej punktow kasowych postepuja w ten sposob co bardzo latwo policzyc przy pomocy kalkulatora, a jak by ci zabraklo czasu na liczenie to w internecie na stronach bankow sa takie kalkulatory, ktore policza ci nawet procent skladany w skali roku na od np 2 000 000 dziennie, a sa takie sieci.
Jak zawsze diabel tkwi w szczegolach

Magik 12.01.2006 *.user-12lc1rb.cable.mindspring.com

374
Sorki, lece dalej,
a mianowicie ten szczegol to umowa o przekazywaniu srodkow na wskazany przez klienta rachunek :)przewaznie sa to dwa dni robocze, prosze sobie policzcie zwlaszcza ci, ktorzy maja wysokie kwoty np. maja punkty w sadach itp.
Agencje oplat nie sa jedyne w tym temacie bo brokerzy ubezpieczeniowi robia dokladnie to samo jesli dostaja gotowke do lapy, a czesto jest to wielka kasa (oni reprezentuja klienta) :) :) maja srednio od 4 do 14 dni na wplate na konto ubezpieczyciela lub robia to np. co tydzien.
Pozdrowionka Magik

AREK 12.01.2006 *.alo187.internetdsl.tpnet.pl

29
Dzięki Magik za opinię.
Pieniądze oczywiście są wpłacane na rachunek firmowy i nie wędrują "gdzieś" po innych kontach. Na rachunku firmowym zakładana jest lokata, więc formalnie wszystko jest jak najbardziej ok. Można to wręcz nazwać dbałością właściciela o pieniądze, aby się nie marnowały. Zresztą jak napisał Magik, jest to chyba dość powszechna praktyka w firmach ale też i w różnych instytucjach. Ważnym faktem jest to, że pozwala to zejść z ceny przelewu co ma istotny wpływ na ilość klientów.

przedsiebiorczy 03.02.2006 *.atk194.neoplus.adsl.tpnet.pl

81
a jakie banki to ofruja?
ja znalazlem jedynie Raiffaisen Bank Polska.

AREK 11.02.2006 *.alo187.internetdsl.tpnet.pl

29
Jak się nie myle, to ten właściciel właśnie współpracował z Raiffaisen. Widocznie mają najlepsze warunki.

przedsiebiorczy 12.02.2006 *.aii222.internetdsl.tpnet.pl

81
ale ztego nie ma wiele kasy:(
załózmy wplaty na lokate nocna 10000 zł
lokata na 4% w skali roku. W skali 12 godzin to wychodzi 0,54 gr

niewiele

AREK 13.02.2006 *.alo187.internetdsl.tpnet.pl

29
No bo przy jednym punkcie się to nie opłaca.
Trzeba mieć wiele punktów, wtedy ma to sens.
Pamiętaj, że w weekendy pieniądze leżą całe dwie doby.

Magik 14.02.2006 *.user-12lc1p8.cable.mindspring.com

374
Witam,
takie lokaty zaklada sie na 12m, a przelewy ida jeden dzien puzniej, czyli mieszcza sie w 48godz roboczych :)
Inna opcja. Przy takich wysokich lokatach mozna negocjowac koszty przelewu do paru groszy. Np. Raiffaisen wysyla przelewy z opuznieniem i dla tego ma taka dobra oferte, bo odsetki zostawia sobie, a wspolpracujace z nim firmy, takie nie posiadajace "centrali" dostaja extra kase od przelewow i z tego calkiem niezle zyja.
Magik

jasiek 14.02.2006 *.NAT-13.vlan.euronet.net.pl

Magik - skad wiesz, ze RB wysyla przelewy z opoznieniem i czy robi tak ze wszystkimi przelewami. Ja sprawdzam co jakis czas - i przelewy ida tak jak powinny

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.