Forum: Opłacalność pośrednictwa kredytowego a ustawa antylichwiarska 1475

piotrek_111 10.01.2006 *.bmc72.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Piszcie pośrednicy kredytowi jak widzicie przyszłość tej działalności. Jakieś dziury i furtki w ustawie? Czy będą sposoby na ominięcie tego głupiego, nierynkowego i moim zdaniem niezgodnego z konstytucją bubla prawnego w wydaniu PIS-u ??? Czy spadną prowizje pośredników kredytowych ???

efendi 10.01.2006 *.aaoh194.neoplus.adsl.tpnet.pl

18
Wiem ,że jeden z banków /byłem ich windykatorem/w grudniu planował wprowadzić obowiązkowe ubezpieczenie kredytu ,ale czym to się skończyło nie wiem? Nie moja działka!

piotrek_111 10.01.2006 *.bmc72.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Czyli pośrednicy kredytowi będą zarabiać prowizję od tych obowiązkowych ubezpieczeń kredytu? W ten sposób będzie wyglądać rekompensata utraty części prowizji od kredytu bankowego?

efendi 10.01.2006 *.aaoh194.neoplus.adsl.tpnet.pl

18
Nooo! Pozostaje jeszcze dziura w ustawie! Ale o tym mówili wczoraj w telewizorni!

tomy001 11.01.2006 *.83-145-180-62.cable-modem.tkk.net.pl

8
Ja dzis rozmawialem z opiekunem jednego z bankow i on rowniez powiedzial mi o obowiazkowym ubezpieczeniu wiec tak chyba bedzie.

przedsiebiorczy 11.01.2006 *.asn119.neoplus.adsl.tpnet.pl

81
Ja bym wprowadzil ostra regulacje rynku bankowego! pozyczki max 10% oprocentowania!!!!!!!!!!!!

Magik 12.01.2006 *.user-12lc1rb.cable.mindspring.com

374
Przy 10% pozyczkach w bankach sam zakladam "BANK", zatrudniam jeszcze ze trzech lysych w dresach i zyc nie umierac bo klienci wala do mnie drzwiami i oknami po "pozyczke" 20% He He.
Ludzie nie piszcie idiotyzmow.
Tylko wolny rynek inaczej sie nie da zyc.
A co do PIS-u pomysly maja rodem z PRL-u.
Pozdrawiam Magik
Ps. do spolki zapraszam PRZEDSIEBIORCZEGO,kasy bedzie, ze ho ho

efendi 12.01.2006 *.aaoj113.neoplus.adsl.tpnet.pl

18
Magik ma rację! Tylko WOLNY RYNEK! Banki i tak już "przebierają nogami"! W moim doszło już do paranoii! Windykatorzy mogą udzielać kradytu!? Dostajemy 50zł od sztuki.Najśmiszniejsze jest to ,że odsetek ludzi którzy kiedyś tam popadli w tarapaty kredytowe i znależli sie na jednej z "czarnych list" (a ich już są dziesiątki)wzrasta w strasznym tempie , a tym samym ludzi którzy mogą dostać kredyt ubywa! Kwadratura koła!

piotrek_111 12.01.2006 *.bmd128.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Tylko wolny rynek! A to ,że ludziska popadają w kłopoty to ich sprawa. Nikt ich nie zmusza do brania szybkiej pożyczki na święta. Gdzie ich uczyli, że kredyt to sposób na brak pieniędzy? Kredyt trzeba spłacać więc zamiast płacić z tego tytułu ratę można sobie pieniądze odkładać na planowany zakup lub święta. Zamiast płacić co miesiąc ratę np. 150 można odkładać po 100 i efekt ten sam tylko zakup trochę później (po uskładaniu).
Idąc tropem ustawy antylichwiarskiej można posunąć się dalej i wprowadzić np ustawę antywarzywniakową. Właściciel warzywniaka bowiem kupuje ziemniaki po 30 groszy a sprzedaje po 90 groszy :))) Zarabia 300%! W ten sposób można przywrócić gospodarkę PRL-u i uregulować marże w całej gospodarce na poziomie 10 % :))) Takich przykładów jest wiele ale nie rozumiem dlaczego akurat banki w oczy kolą ??? Proste prawa gospodarki - aby ktoś był bogaty ktoś inny musi być biedny.

piotrek_111 12.01.2006 *.bmd128.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Zawsze jest tak ,że zarabia ten kto jest sprytniejszy, ma większą wiedzę, ma dobry pomysł itp...itd... a nie jakaś niepiśmienna i nie potrafiąca myśleć niedojda skuszona telewizyjną reklamą!

przedsiebiorczy 13.01.2006 *.atl176.neoplus.adsl.tpnet.pl

81
no macie racje.

tomy001 30.01.2006 *.83-145-180-62.cable-modem.tkk.net.pl

8
Witam
W zwiazku z tym, ze 20 lutego wchodzi w zycie ustawa antylichwiarska
chcialbym dowiedziec sie od Was co wiecie na jej temat w kontekscie
posrednictwa finansowego.
Czy wiecie, jak banki beda obchodzily przepisy?
Co o tym wszystkim myslicie?
Z tego co zdazylem sie zorientowac to moze byc lepiej niz przed jej wejsciem
w zycie, ale konkretow jeszcze nie znam.
Podobno wynagrodzenie banku i posrednika ma byc doliczane do oprocenrowania
kredytu wiec jak zwykle za wszystko zaplaci klient.

piotrek_111 30.01.2006 *.bmj118.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
"Podobno wynagrodzenie banku i posrednika ma byc doliczane do oprocenrowania
kredytu wiec jak zwykle za wszystko zaplaci klient. "

Wynagrodzeniem banku są odsetki czyli oprocentowanie ale nie tylko więc z ich doliczaniem to....
Natomiast jeśli pośrednik doliczy swoje wynagrodzenie to klient pójdzie bezpośrednio do banku ???
Też jestem ciekawy jak to będzie :)

Mariusz007 31.01.2006 *.2.kutno.mediaclub.pl

Witam!
1. To obecbie największa tajemnica banków (oczywiście ukrywa to jeden przed drugim)
2. Jeśli ma pokryć to ubezpieczenie, to i tak pośrednicy będą stratni, bo my już teraz ubezpieczamy 90% kredytów.

piotrek_111 20.02.2006 *.bll192.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
http://gospodarka.gazeta.pl/pieniadze/1,29577,3172586.html

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.