Forum: Tydzien handlowy w Nowym Jorku 1475

Magik 01.02.2006 *.user-12lc1rb.cable.mindspring.com

374
Poniewaz nie chce zasmiecac watku "o BPH" przedstawie wam co robi miasto NY aby ludziom sie zylo lepiej, a i handlowcom tez.
Od poniedzialku przez caly tydzien za obuwie i odziez kosztujace mniej niz 110$ nie trzeba bedzie pacic podatku stanowego wynoszacego 4.375% od tych towarow.
Wlasciciele biznesow o nadchodzacym "tygodniu bez podatku" zostali poinformowani listownie ( i urzednicy to zrobili, ludzie to dziala !!!! :)
wiekszsc Polakw, z ktorymi rozmawialem, slyszala o Tax Free Week, wszyscy wyrazali opinie, ze sam pomysl jest dobry, gdyz stymuluje handel, co zwlaszcza w takim miesiacu jak obecny jest potrzebne. Nikt jednak nie spodziewa sie tlumow atakujacych sklepy, ale zawsze jest to zacheta do zakupow.
tydzien bez podatku potrwa do 5 lutego. W tym okresie wiele powiatow zawiesza tez swoje lokalne podatki.
Podatek "TAX", odpowiednik naszego VAT czy racej PTU mowiac po polsku sklada z roznych procetowo czesci, ale w NY suma tego podatku wynosi ( UWAGA ) 8.625% w porownaniu z polskim 22% to chyba troszki mniej :)
Ale, ale zapomnialem dodac, ze na jedzenie nieprzetworzone podatek TAX wynosi 0% (slownie: zero %), tylko na napoje i jedzenie przetworzone, tu zwane "pieczone" czyli np. dania gotowe, barowe itp. jest podatek TAX.
A i przypominam wszystkim zainteresowanym, ze w USA niema ZUS-u. Tu ludzie biznesu sa wolni!!!
Pozdrawiam Magik

MK 01.02.2006 *.bhu79.neoplus.adsl.tpnet.pl

No wszystko fajnie, ale...
Tak na prawdę nie wiem czemu ma służyć ten tydzień bez podatków, chyba zachęcaniu ludzi do przedsiębiorczości i może przedłużeniu wyprzedaży na jeszcze niższym poziomie cenowym. To że mają niskie podatki to też fajnie. Ale nie tędy droga. Najważniejszy jest przejrzysty system podatkowy, choć wysokość też się liczby ale to jest ważniejsze dla wilkich kolporacji a nie dla Pani Krystyny która ma kiosk warzyno-owocowy. Na podwierdzenie mogę podać przykład jednej z gospodarek skandynwskich która ma podatki duż wyżesze niż w Polsce a mimo to jest w czołówce najbardziej konkurencyjnych gospodarek świata bo właśnie system podatkowy jest prosty.
P.S. podatek VAT na żywność w Polsce nie wynosi 22%, jeżeli robisz już takie proównianie to trzeba porównać wszyskie produkty od prezerwatyw po cegła.
Jedne rozwiązanie jednolita stawka podatkowa na poziomie 15% albo niżej było by najlepiej.

MK 01.02.2006 *.bhu79.neoplus.adsl.tpnet.pl

Magik a co powiesz na otwarcie polskich rynków pracy dla Niemców, Francuzów, Włochów i mieszkańców innych krajów zachodniej Europy oraz Rumunów, Bułgarów i, w ograniczonej liczbie, dla Ukraińców?
Ciekawy jestem twojego zdania n ten temat bo to może stać się faktem w najbliższym czasie.

przedsiebiorczy 03.02.2006 *.atb56.neoplus.adsl.tpnet.pl

81
Magik i Ty po tym wszystkim co widziałeś chcesz wracać do Polski?

pozdrwaim

bartek 03.02.2006 *.c-68-45-177-110.hsd1.nj.comcast.net

4
ten tax free week to sprawka żydów,oni zawsze cos wymyślą zeby tylko sprzedac wiecej.Tak jak black friday itp.No ale cóż... kasiore robią i rządzą w USA.
(Dzieki MK za info o stacji)

MK 03.02.2006 *.bix90.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przedsiębiorczy zapewniam Ciebie mieszkać tam i pracować a słuchać pięknych historii to wie różne sprawy.
Nie znam Ciebie ale większość tam mieszkających od krótkiego czasu (nie mówie o tych co wyjechali tam jako dzieci) chciało by jak najszybciej wrócić do Polski.
A po drugie Polacy wykonują tam prace których nikt innych się nie dotknie.
Manierzia, marzenia...
Dobrze to obrazuje film Szcześliwego Nowego Jorku- polecam

przedsiebiorczy 04.02.2006 *.atb56.neoplus.adsl.tpnet.pl

81
masz racje to samo misłem jak bylem w Angli, wiec rozumiem. Magik jednak mógłby przeciez otworzyc jakas wlsna firme i w tym kontekscie bylo to pytanie:)

zreszta nie tylko Magik, ale kazdy z nas.

pozdrawiam.

Magik 18.02.2006 *.user-12lc1p8.cable.mindspring.com

374
Witajcie,
na poczatku male sprostowanie, w USA nie ma podatku VAT (PTU), jest tylko podatek podatek od sprzedazy towarow i uslug dla osob fizycznych (NY-8,645%), sprzedaz czy uslugi miedzy firmami nie zawieraja podatkow (woda i fajki tak-cla :) od wartosci dodanej. Wolny kraj.
Jesli chodzi (MK) o rynek pracy to jestem za pelnym otwarciem na europe, a i Ukraina by sie nam przydala. I nawet nie poruszajcie tego tematu bo nie zmienie zdania.

A teraz ciekawostka.

Ploski hydraulik z doswiadczeniem zawodowym i z pozwoleniem na prace w stanie New Jersey (NJ), podjol prace w nowej firmie, pokazal mi czek za jeden dzien pracy, a dokladnie za wtorek, dlatego, ze firma rozlicza tygodniowki od wtorku do wtorku, a wyplata jest w piatek, czyli tak poprostu dostal wyplate za jeden dzien.
Pracuje 10 godzin dzienie za 30$/h czyli 300$
z czego otrzymuje na czek (po polsku na reke) 262.06$ za jeden dzien pracy. Kwota 37.94$ skladajaca sie z 7 roznych "podatkow" przelewana jest przez pracodawce na rozne konta, a jeszcze jest powiekszona o 4% od podstawy na Social Security oplacane przez firme.
Dodam jeszcze, ze srednia stawka na godzine hydraulika w NY lub NJ to 18$ do 23$, dla pomocnika jest to od 9$ do 17$ za godzine.
Aby bylo smiesznie, to oficjalnie za stawke podstawowa mozna przepracowac w tygodniu 40h, a kazda nadgodzina to dodatkowo 50% :):):)
O sobota, sobota to tez wzrost o 50%
Tak zarabiaja fachowcy hydraulicy, stolarze, malarze i inni Polacy. Oczywiscie na to trzeba doswiadczenia i podstawowej znajomosci jezyka :)
Co do zydow, czarno to widze, a siedza przede wszystkim w NY i mnoza sie na potege. Bartku, a co to klienta obchodzi, ze zyd zarabia, on kupuje taniej i tyle.
Pozdrawiam was wszystkich Magik

MK 18.02.2006 *.bjc72.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jeżeli chodzi o rynek pracy to ja jestem tego samego zdani co ty.
Magik a po czym poznajesz że ktoś jest Żydem lub nie?
Myślę że jesteście chłopai starej daty albo za bardzo nasiąkneliście opinią swoich opiekunów/rodziców

przedsiebiorczy 18.02.2006 *.asj91.neoplus.adsl.tpnet.pl

81
miło ze nam to wszystko piszesz:)))

Magik 18.02.2006 *.user-12lc1p8.cable.mindspring.com

374
Witam was,
MK, he he, widac ze jestes jeszcze mlody wiekiem i dobrze wychowany, a zyd to zyd, jak zobaczysz faceta wygladajacego jak Zorro tylko bez maski, a z pejsami i broda, to to jest na 100% zyd, a i zyd pisze sie z malej litery :)
Jak zobaczysz mloda kobiete ubrana na czarno w butach bez obcasow popychajaca wozek z dwojka dzieciakow w nim i z nastepna dwojka trzymajaca sie tego wozka, to to jest na 100% zydowka.
Pozdrawiam Magik.

MK 19.02.2006 *.bjc72.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie wiem jak tam w USA ale takie obraz to już żadkość. Ty mówisz o ortodoksyjnych Żydach a to jest mniejszość. W Polsce też się zdażają katolicy-fanatycy i jest ich cała masa.
W Izraelu spotkać Żyda takiego z brodą i pejsami oraz specyficznym stroju to jest tak jak w polsce spodkać księdza.

MK 19.02.2006 *.bjc72.neoplus.adsl.tpnet.pl

Swoją drogą zastanawiałem się skond w polakach tyle nienawiści do Żydów, przecięż te oba narody mają wspólną historie a przez parę ładnych wieków współżyły (pierwsi żydzi przybyli do Polski chyba coś około XI wieku o ile się nie myle).
Mówi się że w przeszłości Żydzi zajmowali się tym czego Polacy umieć nie umieli (ale czy nadal umieją) handlem, na tym powstały ich majątki a polski chłopina który robił w polu nie mógł tego znieść. Żydowska młodzież która przyjeżdza do Oświęcimi to naprawdę mili ludzie i są inny od polskiej młodzieży w pozytywnym sensie.

Magik 19.02.2006 *.user-12lc1p8.cable.mindspring.com

374
Witam cie MK,
i tu sie mylisz, zyd czy tez bycie zydem to jest filozofia oparta na religii. Jak pojedziesz do Izraela, a na pewno tam nie byles to sie dowiesz na wlasnej skorze kim ty dla nich jestes, wystarczy ze nie jestes zydem, jestes poprostu zerem, gojem.
Zyd w NY robi zakupy tylko u zyda, czy to kupuje jedzenie czy tez samochod, o paliwie do niego nie wspominajac. Sklepy maja swoje tak jak i punkty uslugowe, banki tez, a ty jesli bys chcial w dzielnicy zydowskiej otworzyc biznes nawet i po konkurencyjnych cenach proponowac swoje uslugi to zaden zyd do ciebie nie przyjdzie jesli obok ciebie jest zydowski dopowiednik twojej firmy i nie ma znaczenia czy to ortodoks czy nie. Tak jest i koniec.
W stanach zydzi maja wlasne szkoly, komunikacje miejska, a nawet policje.
Ja idac ulica w dzielnicy Boro-Park w NY, widze jak idacy z naprzeciwka zyd odwraca wzrok odemnie i ucieka na trawnik abym kolo niego nie przeszedl, idjotyzm, to mi niczego wiecej nie trzeba.
Zaznaczam, ze nie jestem antysemita, ale nie chce ich widziec w moim ojczystym kraju, Polsce.
Pozdrawiam Magik.

PS.
i to by bylo tyle na temat zydow, zamykam teamt, jesli ktos ma pytania to zpraszam do kontaktu na poczte lub GG 247049

April 21.02.2006 *.proxy01.mel.iprimus.net.au

Ja tez przechodze np. w Berlinie na druga strone, gdy widze rodakow idacych w moim kierunku.
Ty tez mozesz zaczac kupowac tylko u Polakow, w polskich sklepach, itd. Problem jest taki, ze statystyczny Polak chetniej kupi drozej, niz da zarobic swojemu. Nikt cie tez tak nie oskubie za granica, jak "rodak". Wystarczy poczytac historie o londynskich agencjach pracy. Lub opowiesci na tym forum o pazernych franchyzodawcach. Oczywiscie sa wyjatki, ale potwierdzaja one tylko regule.
No i oczywiscie nie jestes antysemita...

przedsiebiorczy 21.02.2006 *.aoc33.neoplus.adsl.tpnet.pl

81
a w Angli jest innaczej:)

tam gdzie byłem, Polacy byli super mili i pomocni!
z kadym mozna bylo sie podzielic wiadomosciami np. gdzie jest darmowy internet, gdzie sa dobre agencje pracy.

tam pracy jest pelno i nikt sie nie boi ze drugi Polak mu ja zabierze.
mal tego powstaja polskie kluby, polskie restauracje, gzdie sie spotykaja nasi i sobie pomagaja.

ja mam super wspomnienia jesli chodzi o Polakow za granica!

P.S

nie pisze o Londynie, gdzie podobno jest roznie!

April 22.02.2006 *.proxy03.mel.iprimus.net.au

Przedsiebiorczy, masz racje. Jest mnostwo wspanialych Polakow za granica rowniez. I sam tego doswiadczylem. Podalem wczesniej skrajne przypadki, tak samo jak zrobil to Magik. Chodzi o uzmyslowienie sobie, ze zaden narod nie jest swiety, i ze nie ma dobry Polakow i zlych Zydow. Sa tylko zli i dobrzy ludzie. Natomist zgodze sie, ze niektore nacje moga miec tzw. "smykalke" do robienia interesow, a inne, "smykalke" do robienia bagna ze swojego kraju. I nie musze wyjasniac o kogo chodzi.
Pozdrawiam, April

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.