Forum: help - podatek od darowizny 1475

ossti 01.02.2006 *.dl66.internetdsl.tpnet.pl

Chcę wejżć we franczyze z pewną firmą. Zbieram pieniądze skąd sie tylko da. Znajomi są wstanie wziążć dla mnie kredyt 80000 zł
Jak ominąć podatek od darowizny? Od osób trzecich i od takiej kwoty podatek wynosi 16-20%, nie stać mnie taką stratę. Co poradzicie? Nie jestem biegły w tym temacie.
Dzięki za wszelkie info.

MK 02.02.2006 *.bja231.neoplus.adsl.tpnet.pl

A po co ma to być darowizna?
Przecież możesz założyć spółkę.
Jeżeli nie chcesz zakładać spółki to możesz ich namówić na tzw. cichych wspólników, a później oddasz im co jesteś winien.
Są jeszcze nieco inne metody.
Zostawią w samochodzie torbę z daną gotówką i jakiś złodziej ją ukradł, ktoś okradł twoich znajomych na ulicy lub wlamam się do mieszkania i traf chciał że zaiwanił tą pożyczkę.
I już po kasie ...
Oczywiście nie zachętam do takich zachowań, jestem człowiekiem prawa i pamiętaj że w biznesie warto być uczciwym człowiekiem.
P.S. ale zawsze mogą ciebie złapać...

ossti 02.02.2006 *.dl66.internetdsl.tpnet.pl

Dzięki za odpowiedź. Jestem ciekaw jak wygląda sprawa tych cichych wspólników.
Chcę kupić tę licencję, ale posiadanie takiej kasy może zwrócić na mnie uwagę US. Spółka nie wchodzi w rachubę.

MK 02.02.2006 *.bja231.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ciszy wspólnik to jest właśnie spółka tylko nieoficjalnie i generalnie jest używane do kantowania dawców którzy wymagają żeby biorca był jedną osobą.
Tak generalnie to chyba nie ma metody żeby to obejść bo jak urząd skarbowy łapnie ciebie za pupę to będzie gorzej chociaż zawsze możesz powiedzieć że bank omylił się na twoją korzyść ...
Możesz też poprosić swoich znajomych żeby się rozwiedli i podzielili majątek potem ty byś się ożenił z żoną tego znajomego a później rozwiódł zabierając cześć majątku (pożyczka) a oni znawu by się pobrali, ale te całe operacje były by tylko na papierze.
Albo może tak kwotę twój znajomy może odda tobie jako znaleźne od jakieś abstrakcyjnej rzeczy tylko nie wiem czy wtedy tobie nie beda kazali zapłacić podatku.
Udaj się do profesjonalistów doradców podatkowych oni doradzą Tobie jak uniknąć zapłaty podatku.
Znasz przykład Romana Kluski on też to cor robił robił zgodnie z prawem, wykorzystał dziurę a mimo to dobrali mu się do skóry.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.