Forum: Czy mam jakies szanse...? 1475

RONIN 07.02.2006 *.83.28.141.62

Chciałbym przystąpic do franczyzy - waham sie miedzy operatorem orange a ktoryms bankiem, ale mam kilka wątpliwosci w związku z tym.Po pierwsze jestem jakby to rzec - młody, i obawiam sie ze franczyzodawcy beda na mnie patrzec z delikatnym usmiechem politowania.Po drugie, nie mam własnego kapitału wiec wszystkie koszta musiałbym pokryc z jakiegos kredytu.A po trzecie - nie mam doswiadczenia w prowadzeniu własnego biznesu, ale z tego co zdazyłem wyczytac na tymże poratlu brak doświadczenia rekompensuja szkolenia gwarantowane przez franczyzodawców.W związku z moimi watpliwościami liczę bardzo na pomoc doświadczonych franczyzobiorców-forumowiczów i będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek informacje.Pozdrawiam!!!

MK 07.02.2006 *.83.28.124.184

1.Jesteś młody - wspaniale masz siły do działania i pomysły do osiągnięcia sukcesu (tez jestem młody, ale jeszcze nie działam aktywnie we franczyzie)
2. Nie masz doświadczenia - właśnie po to jest franczyza żeby ludzie nie mający doświadczenia w danej branży mogli w danej branży zacząć działać, za to płacisz (kompletnym głupstwem wydaje mi się pisanie na tym serwisie wymagania dotyczące biorcy: doświdczenie z danej dzidziny, jeżeli ktoś miałby doświdczenie to nie wchodził by we franczyze chyba ze chciałby działać w sieci pod znanym szyldem)
3. Kredyt- jezeli zdołasz go uzyskać to nie widzę problemu.
Same plusy, powodzenia!
Jeżeli jakiś franczyzodawca zignoruj ciebie za to że jesteś za młody a masz kapił to jest kompletnym idjotą!

przedsiebiorczy 08.02.2006 *.83.26.245.114

81
jestem w takiej samej sytlacji, rozwaz wszystkow dokladnie po 10 razy.
Na poczatku mozna w jakims pomysle nie widziec bledow ale z jakims czasem zobaczysz pewne niedociagniecia.
ja planuje moj biznes za pol roku otworzyc:))

pozdrawiam.

RONIN 08.02.2006 *.bim211.neoplus.adsl.tpnet.pl

no wlasnie obaiwam sie czy ten interes nie doprowadzi mnie do bankructwa i nie wpedzi w długi chociaz wiem ze wskaznik bankructwa jest kilka razy nizszy niz w przypadku prywatnych przedsiębiorstw...

MK 09.02.2006 *.bit127.neoplus.adsl.tpnet.pl

A co Ronin chciałbyś założyć? Jeżeli możesz to powiedz...

przedsiebiorczy 09.02.2006 *.aoe137.neoplus.adsl.tpnet.pl

81
mnie troche podalmal nowe przepisy, ze na dzien dobry musze kase fiskalna instalowac:((((((((((((((((((((((((
ten kosz 2 tys. to dla mnie durzo!!!!!!!
choziac skarowka oda mi polowe!!
a tak mnieli wspierac misie!!!!!!!!!!

MK 09.02.2006 *.bit127.neoplus.adsl.tpnet.pl

przedsiebiorczy a co zakłdasz , w jaki biznes wchodzisz?

przedsiebiorczy 09.02.2006 *.aoe137.neoplus.adsl.tpnet.pl

81
punkt kasowy albo angencje BPH, lub innego jakiegos banku.

makler 09.02.2006 *.boz227.neoplus.adsl.tpnet.pl

7
niedawno zetknąłem się z pojęciem franchisingu i chciałbym spróbować, ale narazie jedyne co mam to kapitał... nie wiem jak to jest w praktyce, bo co prawda ludzie wypowiadają się w gazetach na ten temat, ale nie jestem w 100% przekonany, że rzeczywiście można zarobić 100% zainwestowanych pieniędzy w ciągu roku. Może ktoś się na ten temat wypowiedzieć?

MK 09.02.2006 *.bit127.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jaka branża jaki biznes?
Słowo "można" wszystko tonuje w odpowiedni sposób

makler 09.02.2006 *.bpv142.neoplus.adsl.tpnet.pl

7
no fakt... Mnie zainetresował mpunkt, expander i sprzedaż aparatów cyfrowych na mniejszych stoiskach w centrum handlowym, rozważam także inne branże, ale mnie zależy przede wszystkim na stabilnym, bezpiecznym zysku przy inwestycji rzędu 60-70tys. zł. Dopiero zapoznaje się z franczyzą, więc mam jeszcze wiele wątpliwości np. kto zajmuje się znalezieniem lokalu, franczyzodawca czy franczyzobiorca? Z góry dzięki.

MK 09.02.2006 *.bit127.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ty, ale niektórzy dawcy mają w swojej ofercie już gotowe lokalizacje czekające na partnera, ale to ty decydujesz gdzie zakładasz biznes oni mogą podpowidać i dawać oceny danych lokalizacji. Jest to przydatne ponieważ oni maja doświdczenie i wiedzą gdzie biznes może się udać to jest właśnie jeden z plusow franczyzy.
Ale pamiętaj nikt nie ręczy że się uda wszystko zależy od pracy i tego co każdy biznes

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.