Forum: Nicole 1475

Kasia 29.07.2002 *.

Pojawiła się nowa sieć sprzedająca wody toaletowe. Czy ktoś coś o niej wie? Czy firma Eurokotra Trade & Tourism Sp. z o.o. jest w porządku?

AIR 30.07.2002 *.

Gdzie znalazlas informacje o tej sieci?

Air 13.08.2002 *.

Mozesz podac adres lub telefon do tej firmy

Raps 16.08.2002 *.

Gdzie prowadzi się te stoiska?

henio 16.08.2002 *.

Czy nie lepiej poprostu odwiedzić najbliższy punkt i się samemu przekonać czy ta firma świadczy usługi na odpowiednim poziomie??
Czy można mówić że firma jest beznadziejna tylko dla tego że licencja kosztuje 20000zł
Może taki punkt jest tym samym dla drogerii czym piecyk fornetti dla spożywczaka albo Zielona Budka (amm..) dla kawiarni:)
A ja i tak kupuje swoim przyjaciółką droższe upominki, perfumy to nie woda:) ale jeśli jest popyt na te produkty to niema co firmy mieszać z błotem

pasikonik 17.08.2002 *.

Heniu, podobno Fornetti ma kłopoty, wiec nie wiem czy ten przykład pomoże Nicole. Niech Ci nie bedzie ich tak szkoda. W sytuacji kiedy nie ma jasno sprecyzowanego prawa o franchisingu, zostaje nam tylko etyka i wzajemne zaufanie. Chyba, że Ci nie szkoda pieniędzy.

kaska 17.08.2002 *.

Ta Nicole moze być nawet opłacalne (efekt nowosci), ale na krótką metę. Kobitki nie są lojalne wobec marek: dotyczy to tytułów pism dla pań, projektantów mody, dotyczy też wód toaltetowych. Jesli ktoś chce na Nicole zarobić, to teraz, bo potem trzeba będzie szybko zmienic biznes. Za rok albo juz nie bedzie tej sieci, albo zostana niedobitki. Albo powstanie kolejna odmiana takiego punktu: Danielle, Sara, itp. Osobiście uwazam, ze jedno z kryteriów sprawdzajacych sieć franchisingową jest perspektywa inwestycyjna, Im sieć dłuzej istnieje na rynku, tym jest stabilniejsza. Tylko takie polecam. Reszta to ryzyko.

Michał 18.08.2002 *.

Najwpierw nie wyszło im z "Tradem" wiec spróbowali z "Tourismem". Teraz prowadzą akwizycje wód toaletowych, by za pół roku rozprowadzać księżeczki dla dzieci.

Michał 18.08.2002 *.

:)

mark 20.08.2002 *.

Kasiu nadal po przeczytaniu tych kilku postów nie wiem, czy to w 100% polska sieć, bo jeżli nie, to być może na rynkach zachodnich działa już kilka lat i w takim przypadku można mówić o sieci z tradycjami. Swoją drogą większość sieci zaczynała swoją działalność od jednego punktu który okazał się strzałem w "10" i zapoczątkował rozwój całej sieci, więc mówienie że jeżeli coś działa krótko to znaczy, że nie daje dużej szansy rozwóju jest błędem.
Mnie się wydaje że kobiety przywiązują się do określonych marek produktów np. kosmetyków, bielizny i są im wierne ... chyba że się nie znam na kobietach ...

Trob 17.06.2003 *.vm89.neoplus.adsl.tpnet.pl

Czy ktoś może mi powiedzieć coś więcej o tej sieci? Jestem zainteresowany

Marcin 18.06.2003 *.pa98.rodlo.sdi.tpnet.pl

Eurokotra nie jest jedyną firmą, której nazwa nie pokrywa się z działalnością, np. Multisoft prowadzący sklepy z butami, Polbita - drogerie czy Marketing Investment Group - sklepy sportowe.

Dobi 28.07.2003 *.qp25.neoplus.adsl.tpnet.pl

No cóż to nie jedyny artykuł w prasie o tej sieci. W "Gazecie Wyborczej - Stołecznej" - jest bardzo ciekawa dyskusja o tym, że sieć Nicol używa w promocji swoich zapaszków nazw znanych producentów perfum np. Hugo Boss czy Channel.
Właściciel sieci tłumaczy że to tylko porównanie a nie podszywanie się pod wzór - jednak zdaniem ekspertów nie dokońca wszystko gra.

MIKU - W-AWA 28.07.2003 *.gate.mieszkanie.lublin.pl

JA SPRAWDZIŁBYM TĘ FIRMĘ DOGŁĘBNIJ, SŁYSZAŁEM ŻE TO NACIĄGACZE, CHCĄ TYLKO WYRWAĆ KASKĘ

żaba 07.10.2003 *.212.182.91.50

Chciałbym nawiązać kontakt z osobami które weszły do współpracy z NICOLE.
Czy są osoby zadowolone?

dexter 08.10.2003 *.rf178.internetdsl.tpnet.pl

Pracowałem w McDonald's 5 lat. Ta firma ma przestarzały system operacyjny- w USA ma poważne problemy finasowe i operacyjne. Zastanwiające jest co będzie z Nicole za parę lat! McDonald's nie można kopiowac bez końca..

ara 08.10.2003 *.212.182.91.50

z tego co wiem biorcy już zaczynają narzekać na współpracę, ta firma (eurokotra) nie jest do końca uczciwa.
Chętnie zobaczyła bym wypowiedzi zadowolonych
ciekawe czy jest ich więcej niż nie zadowolonych...?

ToM 09.10.2003 *.pa128.jelcz-laskowice.sdi.tpnet.pl

Też chetnie posłucham opini na temat współpracy z Nicole. mail: mt-m@o2.pl

roberto 09.10.2003 *.212.69.71.182

ostatnio dość "głośno" jest o tej firmie. Sam nie szukałem specjalnie informacji. Znaczy, że coś się dzieje. Strona www to ciag informacji i mapka Polski z punktami sprzedaży. Skoro Nicole zaczyna być widoczne to musi cos w tym być. Ja też, chetnie zobaczylbym wypowiedzi franczyzobiorcow tej sieci. I dlaczego wybierają wlasnie Nicole????

anka 09.10.2003 *.212.69.71.182

Wybierają bo takie są polskie realia. Albo siedze w domu na bezrobotnym albo cos ze soba robie albo robie cos dla siebie. Podobno nie jest to duza inwestycja finansowa ok. 28 tyś. Zależy dla kogo. Podobno ich perfumy ciesza sie powodzeniem bo sa tanie. Dla mnie jest to duza inwestycja finansowa. Skad mam wziasc te 28tyś. Czy są tańsze sieci?! A perfumy moglby byc jeszcze tansze, wszystko powinno byc tansze, mniejsze bezrobocie, wyzsze pensje i nizsze ceny.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.