Forum: Unilink 1475

Maria 20.03.2006 *.pa43.lapy.sdi.tpnet.pl

1
Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą i mógłby podzielić się informacjami...????

julek 21.03.2006 *.bloki5.nasze.pl

2
POTRZEBUJĘ PILNIE INFORMACJE NA TEMAT WSPÓŁPRACY Z TĄ FIRMĄ Z GÓRY DZIĘKUJĘ

Anges 04.12.2007 *.dynamic-87-105-244-49.ssp.dialog.net.pl

7
Witam!

Mam pytanie do Was, czy ktos juz mial doswiadczenie z Unilink, a moze ktos z Was juz prowadzi tego typu dzialalnosc.

Czy myslicie, ze jest to dobry biznes?

czekam na wasze wypowiedzi.

Pozdrawiam

Anges

sam 05.12.2007 *.www2.intra.koncept.pl

Współpracuje z Unilinkiem juz kilka lat i musze powiedzieć ze jestem bardzo zadowolony. Dobre podejscie do partnerów, ciągle nowe oferty kredytowe, częste konkursy i niezłe prowizje - polecam.

Anges 06.12.2007 *.dynamic-62-87-243-64.ssp.dialog.net.pl

7
Witam! Dziekuje za wypowiedz. teraz jestem bardziej juz na "tak" :)
Jak przyjda mi do glowy jakies pytana to pozwole sobie napisac :)
Pozdrawiam!

sam 06.12.2007 *.acjj75.neoplus.adsl.tpnet.pl

Pytaj - nie ma problemu :) Wystarczajaco długo z nimi współpracuje ze mogę coś na temat ów współpracy powiedzieć :)

Anges 07.12.2007 *.dynamic-87-105-245-71.ssp.dialog.net.pl

7
Witam! no to zaczynam pytac :)
1. Jak dlugo sie czeka, zeby zaczac juz dzialac podich nazwa?
2. czy lokal sama musze poszukac ?
( przeczytalam gdzies , ze oni oplacaja czynsz, wiecczy np. Jezeli bede miala lokal w samym Rynku a koszt jego bedzie wysoki tez na to sie zgadzaja/
3. Koszt inwestycji to ok. 12 000. w to jest wliczony remont, meble itp?
4. Jezeli otworze Unilink i spredam jeden kredyt , kto za niego zaplaci, czy ja musze miec jakas gotowke ,zeby dawac kredyty
5. Na ile lat jest podpisywana umowa franchisingowa?
6. Co mam zrobic najpierw - zadzwonic do nich i powiedziec ,ze jestem zainteresowana wspolpraca , cy najpierw znalezc lokal?

Narazie o tyle.
Juz z gory bardzo dziekuje za odpowiedz:)

Zycze MIlego dnia!
Chyba naraie to tyle.

sam 07.12.2007 *.www2.intra.koncept.pl

No wiec tak:
1. Najpierw musisz złożyc papiery żeby Cie można było wpisać do KNB, później podpisujesz umowy i działasz. Trwa to wszystko 3-4 tyg. (samo KNB to 14 dni).
2. Sama szukasz. Z tym czynszem to nie jest tak do końca - wszystko zalezy od obrotu jaki wygenerujesz. Im wyzszy czynsz tym wyższy obrót do zrealizowania aby zrefinansowac koszty czynszu. Ostatnio warunki sie zmieniły i na 99% to pierwsze 3 m-ce są refinansowane neizależnie od obrotu a później juz w/w wymóg.
3. W koszty wliczone jest obrendowanie, meble, 1 stanowisko komputerowe z osprzętem, malowanie lokalu (adaptacja ale nie generalny remont)
4. Unilink jest operatorem wielu banków (Eurobank, Citi, Polbank, Getin, DB Kredyt, MBS, Fundusz Mikro, PKO BP). Kredytu udziela wybrany bank a Ty pośredniczysz w tej transakcji (przedstawiasz ofertę, przygotowujesz dokumenty kredytowe, wysyłasz papiery i na tej podstawie uruchamiają klientowi przelew).
5. Na czas nieokreślony z mozliwością wypowiedzenia umowy
6. Hym... najpierw (jeżeli oczywiscie masz już założona działalnosć) rozglądnij się za lokalem i w między czasie mozesz skąłdać dokumenty, jednak tak jak pisałem najpierw dobrze by było wiedzieć w jakim miejscu sie chce działać.

Pozdrawiam:

3.

Anges 07.12.2007 *.dynamic-87-105-245-71.ssp.dialog.net.pl

7
uhh...ale szybko.

bardzo dziekuje za odpowiedz:)
dzialalnosci nie mam zalozonej jesczez bo w ciaz pracuje "u kogos" , ale zalozene dzialanosci nie trwa dlugo.

Jescez jedno mam pytanie... Zalozmy ,ze zarejestruje dzialanosci ( pod nazwa Uslugi?) , znajde lokal i zadzwonie do niech, jest szansa ,ze odmowia ze mna wspolprace? czy biora "kazdego" .

Ja jestem z Wroclawia, jak znajde ten lokal to Przedstawiciele firmy przyjada sprawzic co to za lokalizacja , jaki jest przeplyw ludzi itp?

Pozdrawiam!
Aga

Anges 07.12.2007 *.dynamic-87-105-245-71.ssp.dialog.net.pl

7
Jesczze zapytalam sie zapytac
- jaki procent zyskow miesiecznie oplacam franchysodawcy
- jak jest liczony zysk od kredytów

:)

sam 07.12.2007 *.aagg143.neoplus.adsl.tpnet.pl

Zanim zacznie ktos z Toba rozmawiac musisz mieć firmę bo to jest pierwszy warunek bez którego nie ma dalszej romowy.

Do franszyzy najistotniejszy jest lokal i wielkosć miasta. Jeżeli nie będzie spełniał załozonych warunków to zawsze istnieje mozliwość współpracy agencyjnej.

Jak bedziesz mieć lokal, a wcześniej założoną działalnosć to dyrektor regionalny pojawi sie u Ciebie i załatwi sprawy formalne.

Proponuje żebyś skontaktowała się z p. Dianą Lilien z działu franszyzy firmy Unilink - tel: 022-483-19-44. Ona przedstawi Ci dokładnie zasadę współpracy - ja moge coś powiedzieć ale nei chce jej pracy odbierać :)

Pozdrawiam:
Staszek

aragonis 07.12.2007 *.aafe64.neoplus.adsl.tpnet.pl

76
Czy franczyzna w mieście 90 tysięcznym będzie do zaakceptowania? Czy firma narzuca z góry wytyczne dane sprzedażowe na kolejne miesiące?

sam 08.12.2007 *.aagm2.neoplus.adsl.tpnet.pl

Myślę ze spokojnie obleci przy takiej wielkości miejscowości. Co do wysokości obrotu to jest założony, który to spowoduje zwrot kosztów najmu lokalu. Jezeli nei bedzie na odpowiednim poziomie to niestety pozostanie Ci tylko prowizja za obrót choc i ona niejest mała - do 10% od udzielonych kredytów (wysokość uzależniona od danego banku czy zastosowanych opcji ubezpieczenia itp.).

Po więcej szczegółów odsyłam do p. Diany Lilien.

aragonis 08.12.2007 *.aagp160.neoplus.adsl.tpnet.pl

76
dzięki za odpwoedź. A ty masz swoją jednostkę unilink że tak wszystko wiesz dobrze? W jakiej mieście dużym działasz? Czy unilink wspiera w marketingu czy to należy do twoich zadań i obowiązków? Czy oferta unilink nie jest zbyt wąska- ledwo 7 banków.?

sam 09.12.2007 *.aags90.neoplus.adsl.tpnet.pl

Działam jako broker i oferta Unilinku jest jedną z wielu jakie mam ale też zastanawiam sie nad placówką franszyzową ze wzgledu na pewne korzyści dlatego inetersowałem sie tym tematem i dalej interesuje :)

Co do samej oferty to mają wiekszość liczących sie produktów więc mozna spokojnie zarobic (moja produkcja dla Unilinku to min. 60% całej jaką wykonuje w miesiacu).

Placówki mam i w miejscowości o wielkosci 800 tys. i w miejscowości o wielkosci 40 tyś . mieszkańców.

Pozdrawiam

aragonis 09.12.2007 *.aagt189.neoplus.adsl.tpnet.pl

76
Wiesz obroty w dużym mieście są proporcjonalnie wysokie, mała miejscowość np. do 100 tys mieszkańców i ze sporą liczbą konkurencyjnych banków i punktów kredytowych znacznie uniemożliwia i utrudnia walkę o klienta. Zauważ że ty nie startujesz teraz od zera, gdzie jest spora konkurencja i trudniej się przebić, kilka lat temu było łatwiej o to:).

sam 09.12.2007 *.acjl248.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ja za małą miejscowosć uważam taką 20-30 tyś. mieszkańców. Powiem Ci tyle że teraz juz nei che inwestować w wielkie aglomeracje tylko własnie w małe bo moza spokojnei zrobic podobne obroty przy dużo niższych kosztach stałych (czynsz za lokal czy też wynagrodzenie pracowników).

aragonis 10.12.2007 *.aaew29.neoplus.adsl.tpnet.pl

76
wiesz ja mam miejscowość do 100tys, tam jest już expander z takich pośredników i każdy bank- oprócz fortis i bz wbk, każdy po 2 lub 3 oddziały, i kilku pośredników kredytów. Konkurencja jest spora, a koszt wynajęcia lokum w centrum lub blisko rynku waha się od 4 tys w górę. Sory ale to przesada.

sam 11.12.2007 *.www2.intra.koncept.pl

Bardzo często widze jak osoby porównują małe punkty pośrednictwa kredytowego zwykle skupiające sie na kredytach gotówkowych do placówek Expandera a to wielki błąd bo to nie ten sam profil klienta. To że jest miast 800 tyś. nie oznacza że zrobisz jako mała firma wielkie obroty. Można się bardzo zdziwić kiedy na koniec miesiąca nei zarobisz na koszty. Wielkie miasta moze mają całą mase potancjalnych klientów ale tez ów klienci mają całą masę możliwości jakie dają im banki oraz inni pośrednicy. W mniejszych miejscowościach zwykle jest więcej pośredników ale za to mniej banków co daje znacznie wieksze mozliwości kiedy wprowadza sie do oferty produkty banku nei będącego na danym rynku. Piszesz że Twoja miejscowość to 100 tyś. miesto więc masz duże możliwości jeżeli chodzi o reklamę ponieważ wybierając odpowiednią grupe docelową możesz w bardzo dużym stopniu ograniczyc koszty ów akcji. Im mniejsza miejscowość tym dużo łatwiej (taniej) dotrzec do potencjalnych kilentów, dużo łatwiej zbudować marke, ale też znacznie łatwiej stracić klientów jeżeli sie będzie nawalać o czym równiez trzeba pamietać :)

radex 11.12.2007 *.87-205-207-90.adsl.inetia.pl

63
Tak czytam na temat tego Unilinka i jakoś to do mnie nie przemawia. Pomijam kwestię, że sama nazwa mi i znajomym niewiele mówi.

Odwiedziłem ich stronę internetową i oferta jest raczej skromna - głównie kredyty gotówkowe, dla biznesu, hipoteczne już nie za bardzo. I to wszystko. Czy oferują coś więcej? Zastanawiam się nad miastem około 50 tys. mieszkańców, konkurencja dosyć duża.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.