Forum: Piwo 1477

archi 22.03.2006 *.80-192-28-242.stb.ubr07.edin.blueyonder.co.uk

2
Czy orientuje sie ktoś w zasadach wywozu polskiego piwa za granice? Jakie podatki, gdzie załatwiac takie sprawy itd.

MK 22.03.2006 *.bif32.neoplus.adsl.tpnet.pl

Zacznij od urzędów celnych, tam otrzymasz wszelkie informacje co do zwrotów podaktu itp.
A jeżeli chodzi o urzędy i podatki to raczej musisz pytać się na miejscu czyli tam gdzie produkt ma trfić do obiegu, wszelkie sprawy akcyzowe i inne podatkowe to tylko w kraju gdzie ma produkt trafić.

MiWi 24.03.2006 *.net1.chomiczowka.net.pl

153
Tylko po co wozić polskie piwo za granicę? U nas obecnie browary są na etapie masowej produkcji piwa słabej jakości. Nigdzie tego nie kupią, chyba że w krajach WNP.

archi 24.03.2006 *.80-192-28-242.stb.ubr07.edin.blueyonder.co.uk

2
Chodzi o dostawe polskiego towaru do polskiego baru w Wielkiej Brytanii.Jest popyt właśnie na "nasz" browar.

MK 25.03.2006 *.biz184.neoplus.adsl.tpnet.pl

Miwi ale się ubawiłem ty chyba piłeś tylko piwo z jednego kufla.
Polskie piwo jest porównywalne jakościowo do niemeckiego czy holenderskiego, a nawet lepsze.
Piwo angielkie to równica między niebem a ziemią.

MiWi 25.03.2006 *.net1.chomiczowka.net.pl

153
Na zachodzie też był trend do konsolidacji produkcji piwa. A potem rosły w siłę browary regionalne. My jesteśmy na etapie konsolidacji, bo dla kupujących ważniejsza jest cena i maksymalnie duża zawartość alkoholu a nie smak piwa. Wszystkie Heinekeny, Carsbergi, Żywce, Lechy, Tyskie to sterylna masówa jakiej mnóstwo można znaleźć w spożywczakach całej Europy.

Wally 26.03.2006 *.acvx158.neoplus.adsl.tpnet.pl

4
Ta "konsolidacja" polega na rozwożeniu koncentratu po kraju i mieszaniu go z wodą oraz rozlewaniu do różnych butelek i puszek. A co się w lecie (przy dużych upałach) dzieje? Wtedy najlepiej nie pić piwa, bo to tylko wtedy jest "prawie" piwo, które nie raz koło dobrego piwa nawet nie stało. Ale jeżeli jest popyt, to czemu nie handlować?

MK 26.03.2006 *.bhq221.neoplus.adsl.tpnet.pl

Dorzuce 2 słowa.
Piliście kiedyś angielskie piwo? Chyba nie.
Jest kilka marek które zasługuja na uwagę.
A co do jakości piwa szczególnie latem to nie jest to spowodowane "dolewaniem wody" ale warunkami logistycznymi i to głównie powoduje spadek jakości.

pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.