Forum: PF Mieszko 1475

Nie_Mieszkam 16.06.2004 *.ajw46.neoplus.adsl.tpnet.pl

Czy to jest możliwe, aby na takiej groszowej prowizji od wpłat, po odliczeniu wszystkich kosztów, wyjść na swoje? Ile można zarobić netto: 1000? 2000? więcej? A może trzeba dopłacać do interesu naiwnie wierząc, że będzie lepiej? :)

max 16.06.2004 *.pa86.warta.sdi.tpnet.pl

Na tym interesie sie tylko narobisz a grosze zarobisz i ludzie ciagle beda mieli pretensje , a bezpieczenstwo

Paweł 16.06.2004 *.serwer.tvgawex.pl

Mozna sie dorobić i to sporo. Chyba ze dla was 1000 czy 2000 tyś zł to nie są pieniądze. Skoro macie więcej to po co macie otwierać takie punkty.

P 16.06.2004 *.bny31.neoplus.adsl.tpnet.pl

Punkt który jest na rynku od jakiegoś czasu zarabia więcej niż owe 2000zł. Ale nie tak od razu.

WOJTEK 16.06.2004 *.pa86.warta.sdi.tpnet.pl

2000ZŁ i wiecej- znam ten biznes od podszewki i mozna zarobic ponad 2000 ale z 2punktów i to dobrych .W innym przypadku zarobisz 400zł. Prowadze 2 punkty jeden w miejscowosci 60tys mieszkanców w bardzo dobrym miejscu i zarabiam po zapłaceniu zusu podatku , ubezpieczenia kosztów zrealizowania przelewów 900zł i to nie zawsze , drugi w miejscowosci 80tys troche gorszym miejscu nieraz niezarobi na koszty

Streamers 25.06.2004 *.serwer.tvgawex.pl

To słabo ci idzie Wojtku w tym interesie.

hert 26.06.2004 *.pc175.ostroleka.sdi.tpnet.pl

kiepściutko?taki ten interes właśnie jest.Mało wkładasz i mało wyciągasz-nie jest wart tej burzy na forum.Pozdrawiam wszystkich ciułaczy w tego typu firmie .

Streamers 27.06.2004 *.serwer.tvgawex.pl

A ty hert też prowadzisz jakiś pośrednictwo finansowe? Skąd możesz wiedzieć jak komu idzie. Ze jedna osoba słabo sobie radzi to nie znaczy ze wszyscy.

iwona 01.07.2004 *.gl234.internetdsl.tpnet.pl

48
Koniec afer na forum? hej dyskutanci? moze wreszcie rzeczowe rozmowy?

Chwast 08.07.2004 *.81.15.254.29

2
Witam wszystkich forumowiczów. Zdecydowałem się zabrać głos w dyskusji, w głównej mierze po to, aby nabrała ona jakiegoś sensownego wyrazu. Zdaje sobie sprawę, że i tak większośc osób zabierających głos odzywa się tylko po to aby "poszumieć". Nigdy nie zamierzała i nie zamierza otworzyć tego typu punktu. Dzieki ich obecności forum jest często odwiedzane ale nic z tego pozytywnego nie wynika, a samo forum traci swój sens. Oczywiście nie chodzi o to aby pisać tylko i wyłącznie pozytywnie, trochę krytyki nie zaszkodzi. Powinna być ona jednak pisana przes osoby które w tym zakresie mają jakąkolwiek wiedzę. O poziomie merytorycznym osób sie wypowiadających niech świadczy chociażby fakt, że nigdy nie padły nazwy innych firm działających na tych samych czy podobnych zasadach. Może są one mniejsze, ale funkcjonują. Jakoś nikt z forumowiczów tego faktu nie odnotował.
Wracając do samej działaności. Można nie robić nic.Można również samodzielnie prowadzić taki punkt lub mozna z kimś (np. Mieszko, Grosik).Ja osobiście współpracuję z Mieszkiem. Ci którzy nie zamierzają otwierać dalszej części nie muszą czytać.
Na tym rynku funkcjonuję na tyle długo,że z powodzeniem mógłbym działać samodzielnie. Byłbym w stanie wytargować w bankach lepsze warunki niż daje Mieszko i dzięki temu moje zyski widocznie by wzrosły. Dlaczego więc tego nie robię. Powodów jest kilka. Jedna leżące po stronie emocjonalnej - lojalność wobec partnera, jak również poczucie stabilności w większej grupie osób. Po drugie powody natury czysto biznesowej. W sytuacji gdy jestem samodzielny muszę:sam negocjować w bankach, sam puszczać przelewy (i napisać specjalny program króty jest piekielnie drogi),negocjować umowy z wystawcami faktur,uwiarygadniać się w sieciach sklepów,wszystko kontrolować, a na koniec wziąść pełną odpowiedzialność. Jest to wszystko do zrobienia. Ale wymaga dużego nakładu czasu jak również i odpowiednich predyspozycji.Na nic innego nie miałbym czasu, co akurat w mojej sytuacji ma znaczenie. Wybrałem więć wygodę i jak dotychczas jestem zadowolony.
Dość dużo zostało napisane o jakości obsługi. Ponieważ współpracuję z Mieszkiem długo, mogę na ten temat się wypowiedzieć.Prawda jest taka, że jakość jest zadowalająca,akceptowalna przez klientów, ale jeszcze dużo brakuje jej do doskonałości.Ale na przestrzeni ostatniego czasu widać znaczna poprawę.
Dla tych co dotrwali do końca mojego przydługiego wywodu, podam to co najciekawsze. Pieniądze. Prowadzę kilka punktów, wiem jak są prowadzone inne w Mieszku.
Jak się wszyscy orientują inwestycja nie jest strasznie wielka i nigdy nie przekracza 10 tys zł (wliczam w to zawsze ok. 2 tys stratę za pierwsze 3 miesiące działania). Czasami jest mniejsza, nigdy jednak nie miałem większej. Jak punkt się rozkręci to jest lepiej. Optimum obrotów osiaga gdzieś mniej więcej po ok. roku. Należy pamiętać, że punkt punktowi nierówny. Mój najlepszy przynosi mi "czysty" zysk (po rozliczeniu się z mieszkiem, pracownikami, czynszem itp)w przedziale 3-4 tys zł miesięcznie. Ten najsłabszy tyle, że jest. Nic na nim nie zarabiam, ale powoli zwiększa obroty. Znam jednak punkty które potrafią właścicielowi przynieść na "czysto" nawet po 8 tys miesięcznie, ale i takie które są deficytowe pomimo 6 miesięcznej obecności na rynku. Osobiście uważam, że punkt który zarabia na "czysto" 1,5 do 2 tys to przyzwoity punt. Jeżeli ktoś z was zamierza na poważnie podejśc do tematu, postaram się odpowiedzieć na sensowne pytania.
Pozdrawiam

Streamers 08.07.2004 *.serwer.tvgawex.pl

Niezła wypowiedź. Mam pytanie odnośnie lokalizacji takiego punktu. Skoro masz już jakieś doświadczenie to napisz mi (jak mozesz oczywiście) gdzie najlepiej otworzyć. Nie chodzi mi o wielkość miast czy miasteczek bo to wiadomo ale czy np. w jakimś markecie? Czy na przykład samodzielny lokal przetrwa i jeszcze zarobi na siebie?

Chwast 08.07.2004 *.81.15.254.29

2
Witam cię Streamers.
Oczywiście lokalizacja ma zasadnicze znaczenie dla powodzenia tego biznesu, chodzi o to by była dobra. Lokalizacje w marketach są zdecydowanie lepsze, gdyż dodatkowo korzystamy z ich klientów, a ponadto jest to miejsce często uczęszczane i zwłaszcza na poczatku łatwiej jest ze wzgledów reklamowych. Kolejna korzyśc to większe bezpieczeństwo, gdyż w praktyce markety mają ochronę i trochę się z niej korzysta. Ale bym nie przeceniał marketów. Lokalizacje samodzielne też zdają egzamin, chociaż osobiście wszystko mam w większych sklepach.Ale gdybym miał do wyboru market położony trochę na uboczu i dobrą samodzielną lokalizację to wybrałbym jednak samodzielną. Jako lekturę spróbuj uzyskać z Mieszka instrukcję do otwierania punktów. Jest tam opisane punkt po punkcie (m.in.lokalizacje) wszystko co jest potrzebne do uruchomienia takiej firmy.

iwona 11.07.2004 *.gl234.internetdsl.tpnet.pl

48
Proszę- powoiedzcie co z dyskutowaną uchwałą w sejmie dotyczącą konieczności podpisywania umów z bankami ludzi prowadzących agencje finansowe?! Czy ktoś na ten temat coś wie?

Streamers 25.07.2004 *.serwer.tvgawex.pl

Dlaczego Mieszko podnosi cenę opłaty franchisingowej. Za dużo chętnych?

michu 02.08.2004 *.ckc214.neoplus.adsl.tpnet.pl

1- czy to prawda ze wszystkie punkty Mieszka zostaną połączone siecią komputerową?
2- czy to prawda że gotówka będzie obligatoryjnie odbierana przez Solid Security?
Jeżeli ktoś z Was mainformacje dotyczące powyższych dwóch pytań przoszę o odpowiedź.
Jeżel ito jest prawda, to chyba warto z nimi współpracować
Pozdrawiam

Streamers 14.08.2004 *.serwer.tvgawex.pl

Też to słyszałem. Sieć komputerowa juz powstaje. Tylko niewiem od kiedy Solid security ma odbierać gotówkę. Mieszko się rozwija.

iwona 14.08.2004 *.gl234.internetdsl.tpnet.pl

48
kazdy konwój jest platny.albo płaci sie za sztukę, albo ustala oplate miesieczna.koszty ponosi wlasciciel punktu.najtanszy konwój, w moim rejonie kosztuje 25zl za jeden przyjazd.problem gdy przyjedzie za wczesnie a po jego wizycie przyjdzie klient z kasa.dodatkowo nie wiem jak ma to sie dziac.a co tzw.pogotowiem kasowym, ktore zostaje na rano? z czym startuje sie ran? i jaka kwote odwozi? wlasciciel punktu musi ubezpieczyc gotowke w lokalu w trakcie pracy, gotówke konwojowana i ta, ktora zostaje w boxie.to nie sa male pieniadze!!!!

artur 02.09.2004 *.hi26.internetdsl.tpnet.pl

9
KASA TUŻ ZA ROGIEM (Angora)
Konkurujemy ceną, dostępnością usługi i miłą obsługą - mówi o tajemnicach biznesowej kuchni Bartłomiej Urbanowicz, właściciel firmy Mieszko, pośredniczącej w płaceniu rachunków. Na stronach tygodnika ANGORA. Gorąco Polecam ! http://www.angora.pl/kod.php

Streamers 07.09.2004 *.serwer.tvgawex.pl

Ciekawy artykuł tylko kto jest w stanie wyciągnąc na tym interesie 15 tyś? Nie sądze żeby to była prawda.

iwona 08.09.2004 *.gl234.internetdsl.tpnet.pl

48
....i masz racje. To technicznie nie możliwe.Przykro mi.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.