Forum: PF Mieszko 1475

obserwator 13 30.12.2005 *.acgh151.neoplus.adsl.tpnet.pl

Wszyscy, którzy odeszli od Mieszka wiedzą, że że lepiej starcić parę tysięcy prowzizji niż za parę miesięcy nie wychodzić na ulicę własnego miasta z obawy o własne życie. I to jest kolejny dowód. A to że Prezio Mieszka to prostak i złodziej (niewypłacenie należnej prowazji) to wiemy od dawna no bo jak można poprawić płynność Mieszka, jak nie wypłaceniem należnych pieniędzy agentom. Ktoś tu kiedyś powiedział że Pan Prezio mówi o swoich pracownikach że są to ludzie drugiego gatunku. To tylko świadczy o Preziu. I daje innym do myślenia.

piotrek_111 30.12.2005 *.bmk236.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Jeśli prezio mieszka nie chce agentom wypłacać należnej prowizji to proponuję skierować sprawę do sądu. Im szybciej tym lepiej. Wtedy jest szansa na zajęcie kont przez komornika zanim firma zbankrutuje. Proponuję tez na początku postraszyć prezia odpowiednimi artykułami w gazetach. Temat złodziejskich punktów kasowych (grosik, płatnik, grosz , prodex i wiele innych)jest ostatnio na czasie, więc dziennikarze jednej czy drugiej gazety chętnie spłodzą artykulik pt: " Nie płacą prowizji agentom - czy mieszko podzieli los grosika?"

piotrek_111 30.12.2005 *.bmk236.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Do j.m.

"j.m. (30.12.2005 - 212.244.57.36):
Jarku, nie lepiej brzmi PKO BP Super Express?
Zastanów się, przecież niema to dla Ciebie znaczenia, wszak firma zawsze będzie w Twoich marzeniach, a nie będziesz przy okazji psuł reputacji dla tych, którzy ciężko na nią pracowali."

A czy nie myślisz, że najbardziej reputację może zepsuć firmie fakt posiadania w zarządzie osoby skazanej prawomocnym wyrokiem sądu za oszustwa ubezpieczeniowe?

Jacek007 30.12.2005 *.195.136.95.142

86
Jeżeli Pan Prezes Mieszka nie wypłaca prowizji, to jest to bardzo nie fair w odniesieniu do swoich byłych wspołpracowników i jak najgorzej świadczy o jego osobie.
Natomiast co do wstrzymywania prowizji to muszę podkreślić, iż jest to również częsta praktyka w Tow. Ubezpieczeniowych. ostatnia pensja prawie na 100% jest zatrzymana lub trzeba się o nią wykłucać.

Pozdrawiam

robertt8493 30.12.2005 *.88-110-180-52.dynamic.dsl.as9105.com

12
Do "GRA" - wcale nie jestem zaslepiony, szukanie swojej szansy to nic zlego, a sluchanie porad i wskazowek tymbardziej, szczegolnie jezeli sa konkretne. Za co z gory dziekuje!!!Szukam pomyslu na biznes, cos co bedzie sie rozrastalo pomalutku, nie szukam szybkiego zysku (mieszkam i pracuje zagranica)!!!

przedsiebiorczy 30.12.2005 *.aon140.neoplus.adsl.tpnet.pl

81
Jak rozmawiam z Polakami w Angli, to kazdy chce wrocic do Polski i zalozyc wlasny biznes.

robertt8493 30.12.2005 *.88-110-97-143.dynamic.dsl.as9105.com

12
Do Przedsiebiorczego-To chyba dobrze, ze ludzie zarabiaja i chca inwestowac w naszym kraju zamiast na obczyźnie!!!Ja mieszkam w Anglii od 3 lat i bardzo chce wrocic. Jezeli nasz kraj wreszcie da szanse mlodym, chcacym zalożyc wlasne biznesy, ja bede pierwszy do powrotu!!!Póki co niestety nasz rząd tylko szuka możliwości pognębienia, każdego rodzaju prywatnej inicjatywy, szczególnie tej malej!!!SZKODA

Jarek_R 30.12.2005 *.213.158.197.32

53
Te pajac (jacek 007) a co może twój zafajdany paf ma monopol na wszystkie nazwy co ? Tak się składa że nazwa Polska Sieć Opłat EXPRESS jest moją własnością i niczyją inną Przestań na zmiane jątrzyc i pierdzielic o pafie jaki on boski Czemu nie powiesz ze w pafie kasjerka ukradła niedawono ponad 10 tysiecy w jednej z kas ?? No ?? Żal ci tyłek ściska że ktoś zaprasza do współpracy innych niechcąć na nich żerować i okradać ich z ich zarobionych pieniędzy Bo tylko okradaniem można nazwać fakt zabierania komuś co miesiąc z jego własnych pieniędzy 30 % zarobku Tytułem czego ?? Jeśli zaczniesz się czegoś czepiać to zbierz argumenty bowiem sądy działają już coraz sprawniej a nikt nawet w sieci nie jest anonimowy i łatwo kogoś pozwać o pomówienia i szkalowanie. Wiec waż słowa i zarzuty które tak naprawde rodzą sie w twojej chorej główce

bromox 30.12.2005 *.cjz210.neoplus.adsl.tpnet.pl

jakos nie wiem teraz to w marketch przy kasie mozna placic rachunki ...

GRA 30.12.2005 *.acgp246.neoplus.adsl.tpnet.pl

Słuchajcie, to że Prezes Mieszka wstrzymuje kasę to mały problem, choć uważam że pieniądze to nie kartofle w ziemi nie rosną na nie trzeba ciężko zapracować i tak każdy z nas to czyni, ale oni mają ciekawsze pomysły potrafią w trakcie wypowiedzenia w połowie ostatniego miesiąca nie uprzedzając odłączyć punkty kasowe od systemu ./ Kto prowadzi punkty to wie co to znaczy, a nie był to jeden punkt tylko dziesięć/ Dopiero po dwóch dniach dostałam informację na piśmie że mnie odłączą. Nie wiem jaki to miał przynieś skutek,może to abym nie mogła wyjść na ulice w swoim rodzinnym mieście , przecież zrozumiałe jest to jakbym nawaliła to by się rozniosło po całej Polsce . Tak dbają o swoje dobre imię i swoje okrzyczane logo.

robertt8493 30.12.2005 *.88-110-97-143.dynamic.dsl.as9105.com

12
Do Jarka R - Prosze o przeslanie wszystkich danych i oferty twojej sieci!!!Dość mocno zinteresowala mnie twoja oferta!!!Lubie ludzi którzy mocno stąpają po ziemii!!!MMóJ ADRES rtelesinski@wp.pl lub rtelesinski@o2.pl Wielkie dzieki!!!!

AntyFinansowy 30.12.2005 *.dla4.neoplus.adsl.tpnet.pl

Cała prawda o Agencjach finansowych: po co bandyta ma napadać na bank, skoro lepiej iść do stolarza i zamówić zrobienia punkt kasowy. Jacyś naiwni sami przyjdą i wpłacą pieniądze.

I przestrzegam wszystkich przed Jarkiem. On kiedyś tutaj sprzedawał Mieszka. Co się stało Jaro, że ich porzuciłeś? Czy tak samo porzucisz nowych naiwnych?

Powtarzam - tylko BPH !!!!!!!!!!!

Jarek_R 30.12.2005 *.213.158.197.36

53
Antyfinansowy - zgadza się kiedyś byłem twarzą Mieszka jednak widząc co sie tam dzieje niechiałem ryzykować własnej reputacji i honoru na matacwa i jawne wykorzystywanie ludzi. Skoro zarząd co innego mówił nam, jeszcze co innego franczyzobiorcom a jeszcze co innego robił to ja dłużej tam być niemogłem. Gdybyś wnikliwie poczytał moje wcześniejsze wypowiedzi zauważyłbyś że ani razu niewyparłem się przynależności do Mieszka. Ta firma miała naprawde świetlaną przyszłośc gdyby nie pewne osoby a w sumie jedna osoba która moim zdaniem jest odpowiedzialna za sytuacje w Mieszku i powolny początek końca.
Kiedyś zachęcałem do czegoś co WYDAWAŁO MI SIĘ dobre - wydawało bo sam byłem narzędziem a nie decydentem Obecnie to ja jestem właścicielem firmy i patentu na prowadzenie tego biznesu. Bez opłat wstępnych, bez jakiś bzdurnych licencji i innych haczyków do wyciągania pieniędzy z kieszeni franczyzobiorcy. Partner, powtarzam PARTNER współpracujący ze mną nie podpisuje mi żadnych weksli - bo ja nie mam dostępu do pieniedzy z jego kasy on sam za nie odpowiada Nie kradne mu co miesiąc 30 lub 35 % jego ciężko zarobionych pieniędzy za nic. Niezmuszam go do niczego Ja tylko daje pomysł i narzędzia do rzetelnego prowadzenia tego biznesu. Wykorzystuje też swoje 5 letnie działanie w bankowości by wesprzeć go produktami bankowymi które może oferowac swoim klientom i dodatkowo na tym zarabiać wcale mi za to nie płacąc Jak widzisz okazuje się że można zrobić w tym kraju uczciwy biznes bez wyciągania od kogoś pieniędzy.

W tym miejscu moja prośba i rada dla wszystkich zainteresowanych otwarciem kas. NIE DAJCIE SIĘ OSZUKIWAĆ I OKRADAĆ, nie bądzcie murzynami dla prezesików różnych firm w systemach centralnych Możecie prowadzić kasę na własny rachunek i na własną odpowiedzialność z pełnym zyskiem dla siebie Poza moją firmą jest w kraju jeszcze jedna oferująca podobne warunki CHCESZ ZARABIAĆ ? CHCESZ ODPOWIADAĆ SAMODZIELNIE ZA EFEKTY WŁASNEJ PRACY ?? NIE CHCESZ BY PIENIĄDZE TWOICH KLIENTÓW ZASILAŁY KONTA SPÓŁEK - CENTRAL ?? zgłoś się do nas My to wszystko CI GWARANTUJEMY I TO ZA DARMO !!!!!

przedsiebiorczy 31.12.2005 *.aon140.neoplus.adsl.tpnet.pl

81
Do Roberta: Jasne ze dobrze:))))
Jest juz porawa jesli chodzi o sytlacje malych firm
1. zus 263,78 jesli rozpoczynasz dzialalnosc przez 21 lata
2. mozesz na Twoj wniosek do skarbowki, rozliczac sie kwartalnie nie miesiecznie tzw maly podatnik
3. dotacje z UE program ZPORR dzialanie 2.5 (na rozpoczecie dzialalnosci)
Jasne zawsze mogloby byc jeszcze lepiej! Na co licze.
4.

Jacek007 31.12.2005 *.abrz242.neoplus.adsl.tpnet.pl

86
Do Jarka_R
Twoje wypowiedzi są tak śmieszne jak prawdopodobnie Twoja osoba. Sądem już straszył prezes Bieta widać, że się uczysz.
Jak na razie nikogo nie pomawiam na tym portalu, mało tego nawet nie wyzywam w przeciwieństwie do Ciebie.
Chciałem abyś wyjaśnił jak długo używasz nazwy Polska Sieć Opłata EKSPRES i czy celowo ją wykorzystałeś bazując na marce PAFu. Nawet na tak proste pytanie nie potrafisz się wypowiedzieć merytorycznie.
Zaczynam rozumieć skąd ta niechęć do PAFu i innych tego typu sieci. Skoro pracowałeś w Mieszku to PAF był dla Ciebie konkurencją. Wyładowywujesz swoją frustrację na wszytskich, którzy mają odmienne zdanie co do funkcjonowania tego typu działalności.
Nie chciałbym pracować z kimś, kto nie potrafi zapanować nad swoimi emocjami.
A teraz proszę kilka faktów:
1. to czy sieć zabiera 30-35-40% to jest już indywidualna kwestia przyszłego biorcy czy się na to godzi czy nie. Więć przstań podawać to jako argument aby do takich sieci nie wchodzić.
2. Po co zaczynać współpracę z osobą, która w swojej bezsilności straszy sądem - charakteru się nie zmieni, niech to pamiętają Ci, których zaciekawiła Twoja oferta.
3. Nie ma nic za darmo, więc nie zachowój się jak dobra wróżka. Napisz lepiej na czym Ty zarabiasz, bo jakoś nie wierzę, że wszytsko dajesz za free. Coś takiego w biznesie nie istnieje.
4. Napisałeś, że kasjerka ukradła 10 000 zł. w PAFie, nic o tym nie wiem i to jest właśnie siła Centrali, że mimo takiego zdarzenia sieć funkcjonuje, a ja jako biorca sie tym nie martwę, że gdzieś ktoś coś ukradł. Ukradł to odda. W tym biznesie trzeba się z tym liczyć, pieniądze giną na Poczcie, PKO BP i innych bankach.

Jak masz fajny biznes to super ale przestań wylewać swoje żale i frustracje na sieci, a już z pewnością brakuje co klasy jeżeli oczerniasz Mieszka w którym pracowałeś.
Ale to wyjaśnia wszystko.

Do pozostałych jeżeli szukacie dobrej oferty skontaktujcie się z PAFem, wprowadza zupełnie coś nowego na rynek, przekonacie się, że bycie w sieci naprawdę jest dobre i wygodne.

Pozdrawiam

robertt8493 31.12.2005 *.88-110-59-210.dynamic.dsl.as9105.com

12
SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU, WIELU SUKCESOW, ROZWOJU ZAWODOWEGO ZYCZY ROBERT Z BRISTOLU!!!!!!!!!!!!!!

obserwator 13 02.01.2006 *.acfy185.neoplus.adsl.tpnet.pl

To,że Mieszko odłącza agencje przed końcem umowy to standard. Osobiście znam ludzi, którzy zostali potraktowani tak samo jak GRA. Dla Prezia sodówka tak odbiła, że nawet nie może się noramlnie zachować. A jeszcze niedawno można było usłyszeć jaki jest uczciwy i szlachetny. Uśmiac się można. Ja tu widze analogie do Grosika, i zobaczymy co wtedy Prezio powie społeczeństwu?? Już oficjalnie potwierdzono że jest dziura finansowa w Mieszku. Tylko to co podano do publicznej wiadomości (dyrektorom i bliskim współpracującym) to kropla w oceanie. Proszę uzbroic się w cierpliwość powoli nadchodzi tsunami i katrina w wykonaniu Mieszka.

piotrek_111 02.01.2006 *.bku7.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Odbija mu sodówka bo pewnie po upadku grosika wielu biorców ucieka od takich firm i przechodzi na swoje. Pewnie ma strach w oczach, że wkrótce pod jego marką będzie działać tylko jego własny punkt! I sam se będzie w nim rachunki od ludzi przyjmował:)))
Jeżeli to co piszecie jest prawdą i jest w tej firmie duża dziura, to można się spodziewać tylko jednego - wydłużenie terminów realizacji, a w konsekwencji......wiadomo. Jeżeli z 300 punktów zostanie im tylko 50 po jakimś czasie, bo prawie wszyscy agenci uciekną to firma nie udźwignie dziury jeśli ta jest zbyt duża. Moje pytanie do obserwatora: jak duża jest ta oficjalna dziura???

piotrek_111 02.01.2006 *.bku7.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
A ile dni idą ostatnio rachunki w mieszku? Może ktoś zrobił ostatnio wpłatę testową kilku złotych na swoje konto?

Jarek_R 02.01.2006 *.213.158.197.32

53
jakie 300 punktów ?? Mieszko w życiu nie miało tylu kas To był tylko chwyt marketingowy (choć bardziej tu pasuje cytat z kabaretu Ani Mru Mru "chłyt makłetingowy") Zgodze sie ze te 300 było liczone za kolejnością ale nikt nie powiedział że w miedzyczasie zamknęło sie kilkadziesiat innych A ile z nich (tych mieszkowych czy raczej pirfowych teraz lub samego prezesa) to kasy poważnie deficytowe tylko że umowa najmu lokalu (powierzchni) niepozwala na likwidacje. Pytacie jak duża dziura no musi byc znaczna skoro ja do dzis od marca nie dostałem około 2 tysięcy mi należnych Mysle że chyba czas z tym do sądu póki firma jeszcze dycha Znam jednak przypadki że są osoby któym Mieszko zalega kilkadziesiat tysiecy i nie wypłaci bo nie Ot poważny argument Ja zawsze mówiłem ze w miare jedzenia apetyty rosnie ale jak kto nie ma kultury i miast łyżką wcina nabierką do zupy w końcu musi się zachłysnąć

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.