Forum: Era 1477

Grzegorz 20.05.2006 *.aol210.neoplus.adsl.tpnet.pl

Witam,
Proszę forumowiczów współpracujących z Erą bądż prowadzących rozmowy mające na celu podjęcie współpracy na zasadzie franchisingu (sklep firmowy, salon) o informacje dotyczące franchisingu PTC.Jestem zainteresowany tym systemem .Dziekuje za pomoc.

Franchising Manager 08.08.2006 *.bje246.neoplus.adsl.tpnet.pl

8
Era zmieni nazwę na T-Mobile

Rada nadzorcza Polskiej Telefonii Cyfrowej może w tym tygodniu wybrać nowy, zdominowany przez Niemców, zarząd. To pierwszy krok do zmiany nazwy operatora.

Rada nadzorcza Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC) będzie w tym tygodniu obradować nad powołaniem nowych członków zarządu. Według źródeł zbliżonych do spółki, w jego skład weszłyby przede wszystkim osoby reprezentujące Deutsche Telekom. Jedynym Polakiem w tym gronie miałby być Tomasz Holc, obecny członek zarządu i dyrektor ds. administracyjnych.

Po arbitrażu

Zmiana składu zarządu odzwierciedlałaby nowy układ sił w akcjonariacie PTC. Na początku czerwca Trybunał Arbitrażowy w Wiedniu orzekł, że Niemcy skutecznie wykonali opcję kupna 48 proc. udziałów w PTC należących do Elektrimu. W ten sposób stali się właścicielem 97 proc. akcji operatora.

- Nie zamierzamy w żaden sposób przeszkadzać w realizacji orzeczenia sądu - zapewnia Zygmut Solorz, przewodniczący rady nadzorczej Elektrimu i jego największy udziałowiec.

Na drodze może jednak stanąć kto inny - francuskie Vivendi. Należąca do niego spółka Elektrim Telekomunikacja utrzymuje, że to ona jest właścicielem 48-proc. pakietu akcji PTC.

Kto jest właścicielem

- Deutsche Telekom nie może odkupić udziałów od kogoś, kto nie jest ich właścicielem - podkreśla Aleksander Kobecki, rzecznik Elektrimu Telekomunikacji.

Spór między Elektrimem i Elektrimem Telekomunikacją o prawo własności udziałów operatora toczy się od kilku lat w sądach krajowych i zagranicznych. W lipcu szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Elektrimu - sąd wpisał go do rejestru jako właściciela akcji PTC. Jednak w zeszłą środę Elektrim Telekomunikacja (ET) uzyskał od Trybunału Arbitrażowego w Londynie decyzję o zabezpieczeniu powództwa. Trybunał zakazał Elektrimowi wykonywania jakichkolwiek praw z akcji PTC bez uzyskania zgody Elektrimu Telekomunikacji.

- Dotyczy to również wyboru członków rady nadzorczej i zarządu PTC. Wkrótce ET dostarczy Elektrimowi swoje wskazówki w tym zakresie - informuje Aleksander Kobecki.

Zygmunt Solorz nie przejmuje się tymi deklaracjami.

- Elektrim nie może stosować się do instrukcji ET, ponieważ nie jest już właścicielem udziałów w PTC. Deutsche Telekom skorzystał z opcji kupna akcji PTC w lutym 2004 roku - tłumaczy.

Mimo kolejnych przełomów, sytuacja w PTC nadal jest zagmatwana. Odbija się to niekorzystnie na wynikach operatora. W czerwcu Centertel (operator Orange) wyprzedził go pod względem liczby klientów. Dla PTC jest to zmiana tym bardziej bolesna, że spółka była liderem rynku nieprzerwanie od 1998 roku.

Powołanie silnego zarządu zdominowanego przez Niemców pozwoliłoby operatorowi odzyskać dawny wigor. W dalszej perspektywie będzie natomiast oznaczać zmianę nazwy z PTC na T-Mobile Polska (T-Mobile to nazwa operatorów komórkowych kontrolowanych przez Deutsche Telekom). Jednak zdaniem analityków na pewno nie będzie to pierwsza decyzja nowych władz. Niemcy nie będą ryzykować rebrandingu, dopóki nie uspokoi się spór z Elektrimem Telekomunikacją. Decyzja o powołaniu nowego zarządu posłuży do wysondowania nastrojów Francuzów.

Kosztowny rebranding

Kiedy użytkownicy Ery i Heyah zobaczą na swoich wyświetlaczach logo T-Mobile? Najwcześniejszy termin to początek przyszłego roku. Być może jednak zmiana przesunie się na ostatni kwartał. Wtedy operatorzy komórkowi mają największą sprzedaż. Tak właśnie postąpił Centertel, kiedy we wrześniu 2005 roku zmienił swoją markę z Idei na Orange.

Analitycy oceniają koszt rebrandingu operatora komórkowego na 50-100 mln zł.

Łukasz Ruciński

Źródło: Gazeta Prawna

robert pomorze 28.04.2010 *.217.153.108.173

7
szukam informacji na temat punktu sprzedaży ERY GSM czy to jeszcze opłaca się? Prosze o informacje.

Ink. 28.04.2010 *.ega174.neoplus.adsl.tpnet.pl

15
Również jestem zainteresowany otwarciem salonu gsm, zastanawiam sie nad plusem i era, interesowały by mnie przedwszystkim początkowe koszty otwardzia takiego salonu

kysa 22.06.2010 *.hpp58.internetdsl.tpnet.pl

30
Chciałbym otworzyc APS z Ery, w mojej miejscowości na opolszczyźnie nie ma punktu Ery (pozostałe sieci są). Może ktoś wie jak to zrobić, z kim sie kontaktować i czy w obecnych czasach nadal się to opłaca.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.