Forum: Czy warto zainwestować w pensjonat, apartamenty? - turystyka i hotele 33

Jula 31.07.2006 *.213-238-85-248.adsl.inetia.pl

1
Mam pytanie - czy ktoś z Państwa jest posiadaczem pensjonatu w górach lub nad morzem? A może zakupiliście Państwo jakiś apartament w powstających obecnie centrach hotelowo-apartamentowych w miejscowościach wypoczynkowych? Jeśli tak to proszę o opinię - czy warto zainwestować w taki biznes?

Franchising Manager 31.07.2006 *.bhq164.neoplus.adsl.tpnet.pl

8
W ostatnim czasie słyszałem że liczba osób wypoczywających nad polskim morzem w lipcu wyniosła 3 miliony osób (czyli tyle ile przez cały sezon 2005), a jeszcze przed nami sierpień. Fachowcy szacują że polskie morze odwiedzi w tym roku 5 milionów osób. Na temat gór nie mogę podać danych bo ich nie posiadam ,ale z tego co wiem też jest tam tłoczno. Oprócz Polaków przyjeżdża coraz więcej cudzoziemców. Perspektywa dla tego biznesu jest świetlana w najbliższych czasach.
Oprócz uruchomienia pensjonatu proponuję zastanowić się nad małą gastronomią, nie tylko dla gości wynajmujących pokoje.

www.franchising.blog.onet.pl - codziennie coś o franczyzie

Pozdrawiam

anorok 04.08.2008 *.195.138.200.10

2

Witam.

Mam pytanie dotyczące otworzenia pensjonatu na Mazurach. Posiadam odpowiedni lokal do tego ale zastanawiam się czy wejść w tą działalność. Prosze o odpowiedź na to pytanie, może ktoś już coś takiego otwierał i może podzielić się swoimi doświadczeniami. Zaznaczam że domek stoi dosłownie 6 metrów od lasu ale do jeziorka jest w linii prostej 150 metrów, cicha okolica.

Tycjan 27.06.2015 *.185.74.84.49

33

Myślę, że jeśli ktoś ma możliwości, to jest to jak najbardziej opłacalne, tym bardziej w atrakcyjnej turystycznie okolicy.

Szczególnie po ostatnich wydarzeniach na świecie mam wrażenie, że ludzie niechętnie będą wyjeżdżać odpoczywać za granicę, więc będą szukać miejsc w Polsce.

geomam 13.08.2015 *.89-76-129-69.dynamic.chello.pl

13

Moi znajomi prowadzą zajazd w Kruszwicy i twierdzą, że to najlepsza inwestycja - nie tylko jeśli chodzi o same pieniądze, ale także wykonywaną pracę i satysfakcję.

tomanek 03.09.2015 *.d90-172.icpnet.pl

27

Totalnie zależy od charakteru miejsca. My pozostaliśmy wierni klasyce.

krzysztof12 06.07.2016 *.apn-46-215-48-175.dynamic.gprs.plus.pl

3

Pensjonat czy restauracja, to wymarzone biznesy wielu osób ;) Wystarczy się rozejrzeć, w przypadku pensjonatu, przede wszystkim liczy się lokalizacja, pomiajm jakoś usług i standard obiektu. Jeżeli pensjonat będzie stał daleko od jakichkolwiek atrakcji turystycznych, to szansa, że się na nim zarobi jest prawie żadna.

Jeżeli chodzi o apartamenty, to według mnie, na jednym apartamencie nie zarobi się wystarczająco, żeby się utrzymać.

Gus!a 28.04.2017 *.31-179-0-208.dynamic.chello.pl

73

Moim zdaniem wypali. Tylko od tego koniecznie sprzedaż online.

Karolll 29.04.2017 *.105.net.igaz.net

1

Ja myśle, że wszystko zależy od miejsca i od tego czy ma się na to czas i serce :)

MarekG 24.09.2017 *.89-64-47-104.dynamic.chello.pl

95

rynek agroturystyki rozwija się, może w tym kierunku warto?

jola1998 07.10.2017 *.user-94-254-157-101.play-internet.pl

41

Cześć, ja uważam, że jak najbardziej. Zobacz jakie kokosy co roku ściągają z nas hotele nadmorskie albo górskie ;p . Albo inny przykład. Jeśli zbudujesz odpowiednio wielką salę konferencyjną, możesz tak jak Hotel Andel's, organizować światowej sławy eventy, takie jak Europejskie Forum Gospodarcze - Łódzkie 2017. Warto, serio.

jola1998 11.10.2017 *.e140-163.icpnet.pl

41

Super atykuł i porady. Wielu rzeczy nie wiedziałam ;) . Teraz mamy jeszcze te Profile Zauane, to już całkiem łatwo.

Za 5 dni Europejskie Forum Gospodarcze - Łódzkie 2017.Czy jedziecie? Jak podchodzicie do takiego typu eventów? ;) Ja się wybieram, liczę że dużo się nauczę.

Misia102 14.10.2017 *.aeeb232.neoplus.adsl.tpnet.pl

12

A co to jest to Europejskie Forum Gospodarcze-Łódzkie 2017? Może ktoś z Was wie? Brzmi świetnie!

Asiula 12.02.2018 *.178.43.174.223.ipv4.supernova.orange.pl

136

Moim zdaniem warto inwestować w takie nieruchomości. Ale tylko pod warunkiem, że jesteś w stanie je kontrolować potem.

Andrzej Szarma 09.07.2019 *.185.30.125.15

1
Pewnie, że tak. Własny apartament to bardzo fajna sprawa, gdyż o każdej porze roku pojechać sobie możemy do niego i odpocząć od codziennych obowiązków. Z drugiej jednak stronie lepiej wynająć sobie apartamenty bieszczady o wysokim standardzie i nie martwić się cały rok co z naszym domkiem się dzieje ;)

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.