Forum: Punkt kredytowy i kasowy 1475

Jurek.k 17.09.2006 *.ap114.internetdsl.tpnet.pl

Witam.

Chce otworzyc w swoim miescie punkt kredytowy.
Mam pomysl i wlasna wizje firmy.
Chce posiadac jak najwieksza oferte, czy jest mozliwosc podpisania umowy bezposrednio z bankami, czy moge podpisac umowe z kilkoma agencjami typu Fiolet, DobryKredyt, itp.
Nie interesuje mnie otwieranie punktu pod czyjas marka, przylaczanie sie do sieci, chce sam stworzyc swoja marke, logo...
POdpowiedzcie mi z kim najlepiej podpisac umowe, bez wylacznosci i wiekszego ryzyka ze zostane wyrolowany.

Podobnie sprawa ma sie z punktem kasowym, wiem ze sa punkty gdzie wlasciciel zebrane pieniadze wplaca na konto, a nastepnie sam robi przelewy przez internet i cala prowizja zostaje dla niego. Czy to dobry pomysl?

Przedmiotem mojej dzialalnosci maja byc wszelkie mozliwe kredyty, ubezpieczenia, punkt kasowy i moze cos jeszcze. Nie jakis punkcik kasowy, raczej duze centrum finansowe :-)

Pytam tutaj, powniewaz wielu z was ma ogromne doswiadczenie i mysle ze mi pomoze.

Pozdrawiam i prosze o odpowiedzi.
Jurek

karol 18.09.2006 *.abfe127.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ja rowniez jestem zainteresowany prowadzeniem takiego punktukasowego pod wlasna nazwa.
Czy sam fakt posiadania dzial. gosp. wystarczy?

Prosze rowniez o informacje nt posrednictwa kredytowego, z kim warto, kto ma najwieksza oferte i dobre prowizje. Jakie sa zalety prowadzenia takiego biznesu samodzielnie, a jakie przylaczenia sie do sieci?

roger 18.09.2006 *.public-gprs21355.centertel.pl

1
Mogę pomóc/doradzić w zorganizowaniu przyjmowania opłat jako niezależny punkt.
Sam prowadzę taki punkt, jednak jak się przekonałem niczego za zupełnie darmo nie da się zrobić tak aby było szybko i sprawnie. Za program trzeba zapłacić, za przelewy w banku również, ale wtedy naszym zmartwieniem jest już tylko odpowiednia promocja naszych usług. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt na e-mail.

Magik 18.09.2006 *.cqz111.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witaj,
W tej chwili strasznie trudno podpisać umowę bezpośrednią z bankiem, jeśli nie posiadasz doświadczenia, a są takie banki, które same wyślą cię do swoich pośredników, co ułatwi ci sprawę. Zdecydowanie na początek poleciłbym ci skoncentrować się na wybranych i mających wiele wspólnych cech produktach finansowych np. kredyty od gotówki, wszystkie hipy po samochodówkę.
Jeśli chodzi ci o punkt kasowy to zdecydowanie szkoda na to pracy, minęły już dobre czasy punktów kasowych, roboty przy tym w cholerę, a zyski mizerne, ja naprawdę nie polecam.
Z kolei, co do ubezpieczeń to radzę ci rozwijać je jako dodatkowe źródło dochodu i to raczej jak staniesz już na twardych nogach, no chyba, że zaczniesz od nich.
Jak sobie podzwonisz po np. bankach w sprawie współpracy to ci się oczka troszkę otworzą :)
Jeśli chcesz zadawać pytania to proszę pytaj o konkrety unikając ogólników.
Pozdrawiam Magik


Jurek.k 18.09.2006 *.ap114.internetdsl.tpnet.pl

Troche doswiadcznia posiadam, powiem ze nawet duzo, doskonale znam rynek i jego potrzeby, co niewatpliwie jest duzym atutem.
Na poczatek chce slupic sie na pelnej ofercie kredytowej plus kasa. Kasa moze wielkich zyskow nie przyniesie, ale zawsze cos, wystarczy na czesc kosztow. Nie wiem czy dobrze mysle, ale jesli taka kasa bedzie solidnie prowadzona, to tez moze byc sposobem na klienta. Znaczna czesc ludzi bedzie przychodzic do mnie tylko z rachunkami, a jesli beda w przyszlosci potrzebowac kredytu, to gdzie sie udadza...

Teraz konkrety, rozmawialem (narazie telefonicznie) z ludzmi z Fioletu, ProjektX, DobryKredyt, AZFinanse, poza tym pierwszym posrednikiem wszyscy chca wylacznosci.

Podpowiedzcie mi kto ma najszersza oferte kredytowa i pozwoli mi prowadzic punkt pod wlasnya marka ?

Jasne za sam moge do tego dojsc, jednak wasze rady znacznie ulatwia mi poszukiwania :-)

obiektywny komentator 18.09.2006 *.inet20907-1.eranet.pl

354
A ja śmiało mogę powiedzieć, że zarówno pośrednictwo kredytowe jak i masowe płatności są dobrym biznesem. Faktycznie nie jest to to samo co kiedyś, choćby jeszcze rok temu ale da sie z tego żyć. Mając u siebie ofertę dobrego pośrednika finansowego (osobiście polecam QS i Fines) oraz kasę bez systemu centralnego (Express lub Accadia) da się zarobić niezłe parę złotych. Wiem bo sam działam zarówno z jedym z wymienionych pośredników kredytowych jak i tym od płatności. Z którymi nie będe pisał by nie robić kryptoreklamy. Miałem możliwość wyboru i wybrałem moim zdaniem najlepszych i nie żałuję tego wyboru. Ubezpieczenia też niezły pomysł, szczególnie komunikacyjne Prowizja dużo mniejsza niż na majątkowych bo zaledwie od 8 do 10 % ale za to ilu klientów. Jak ktoś zrobi tak jak ja tzn. połączy sobie biuro kredytowe + płatności + ubezpieczenia ma taką przyzwoitą instytucję finansową. Ogólnie polecam choć start jest teraz nienajłatwieszy ale to w sumie w każdej branży. Chętnie udzielę pomocy zainteresowanym - jakby co to e-mail

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.