Forum o artykule: Targi On-line - pierwsi goście! 1475

Xawier 08.11.2002 *.ptp132-2.dostep.pl

Fajnie, w końcu będzie można zadać pytania licząc na odpowiedź - mam nadzieję że redakcja dopilnuje żeby przedstawiciele sieci odpowiadali na wszystkie!!!!!! pytania :)

pasikonik 09.11.2002 *.212.76.33.74

Drogerie Natura wygrała pewnie dlatego, ze to duża sięć handlowa. Pewnie dotychczasowi biorcy chcą zadać parę pytań centrali. No i Yogen fruz, który dopiero zaczyna rozpychać się na naszym rynku (choć po raz drugi). W sumie niezła mieszanka - kremy z jogurtem. Czekam na adres mailowy do zadawania pytań.

Stef 09.11.2002 *.ptp130-2.dostep.pl

Wyniki głosowania, są bardzo ciekawe, wynika z nich że największym zainteresowaniem wśród potencjalnych biorców cieszy się sieć, która jest chyba najtańsza na rynku YOGEN FRUZ (to zrozumiałe - nie wszyscy dysponują dużym kapitałem) i sieć duża i mocna, ale należąca raczej do drogich ... jestem ciekawy jakimi naprawdę powodami kierowali się przyszli biorcy wybierający te sieci

Xawier 18.11.2002 *.ptp142-2.dostep.pl

Redakcja ogłosiła że pierwsza edycja jest już rozstrzygnięta i biorą w niej udział sieci "Drogerie Natura" i "Yogen Fruz", tylko nadal nie ma miejsca pod które można wysyałać zapytania dotyczace tych sieci franchisingowych. Co się dzieje ?

Jerzy 21.11.2002 *.biuro.mega.com.pl

Xawier - czy tak mają wyglądać "targi"?
nie wiemy gdzie kierowac pytania, kto i kiedy będzie odpowiadał, ponieważ odpowiedż jest przez internet więc jest dużo czasu na jej "dopracowanie" i manipulacje.
Wybór sieci też o czymś świadczy - z jednej strony znana marka z ulicy, z drugiej tania. Cóż na franchising.info wejść może każdy i zagłosować też - student, emeryt, gospodyni domowa, dziecko... Panowie nie tędy droga!

Xawier 21.11.2002 *.prosie3.acn.pl

Panie Jerzy jak mniemam i wnioskuję z tonu Pana wypowiedzi, jest Pan albo emerytem albo studentem, ja natomiast w przeciwieństwie do Pana uważam, że targi on-line to doskonały pomysł, który może ma jedynie tę wadę że nie wszyscy dykutanci występują w smokingach i nie są dobrze sytuowani (okropieństwo) :)

Ania - Gospodyni domowa 22.11.2002 *.ps153.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl

Witam Pana Jerzego, od dóch lat siedzę w domu i wychowuję dziecko, mojego męża całymi dniami nie ma w domu gdyż ciążko pracuje na stanowisku dyrektorskim w znanym banku. Skończyła studia i chcę jeszcze w życiu coś osiągnąć. Moim pomysłem na karierę zawodową jest zakup licencji franchisingowej i prowadzenia swojego sklepu lub punktu gastronomicznego. Dleczego jest Pan taki bezczelny i odmawia Pan takim osobom jak prawa do aktywnego uczestnictwa w Targach on-line. Trochę kultury !!!

Jerzy 25.11.2002 *.biuro.mega.com.pl

Pani Aniu - jest Pani szczytnym wyjątkiem od pewnej reguły! Życzę powodzenia (szczerze)
Xawier - podobnie jak pozostali (to chyba jakaś choroba ego forum) jesteś fanatycznym wielbicielem "targów" on line i nie tolerujesz uzasadnionej krytyki pod adresem tego pomysłu, a wręcz traktujesz ją osobiście, tak jakbyś był współautorem tego pomysłu...

targowicz 25.11.2002 *.pa98.rodlo.sdi.tpnet.pl

Są fanatyczni zwolennicy i jeden zdeklarowany krytykant. Tak zdeklarowany,że zachodzę w głowę, czy nie poniósł już porażki w organizacji targów klasycznych. Albo czy nie poniesie za chwilę...

forumowicz 25.11.2002 *.pa98.rodlo.sdi.tpnet.pl

Trafiony, zatopiony. W innym wątku targowym na tym forum wypowiadają się przedstawiciele sieci, którzy ciągle są nagabywani przez pojawiających się i znikających "organizatorów" klasycznych targów.
Kto nie czytał, niech przeczyta - skopiowałem wypowiedź:

osoba kontaktowa z sieci w katalogu (06.11.2002):
Sredni pomysł to zawsze lepiej niż zły. A zły pomysł to klasyczne targi. Jak tylko wpisałem moja sieć do Katalogu, na nastepny dzień napisał do mnie facet z Gdańska próbujacy zorganizować klasyczne targi za moje pieniądze. Oferujac słabe gwarancje, że będzie moze troche biorców chciał złodziejskie wpisowe i jeszcze to, zebym mu płacił za każdą umowę podpisaną dzieki kontaktom z targów. Litości! - tak myslą ci, którzy widzą w rynky franczyzy tylko mozliwość szybkiego nachapania sie. Tymczasem na tym rynku trzeba się wykazać, dać się sieciom poznać, co niestety nie mozna o tym Panu ani o jego firmie powiedzieć

osoba kontaktowa 25.11.2002 *.pa98.rodlo.sdi.tpnet.pl

Proszę nie kopiować moich wypowiedzi do innych watków. Jednak forumowicz ma rację - od lata dostałem już trzy propozycje targów - jedne juz sie nie udały. Dziś znowu dostałem propozycję, zdaje się, że te z lutego mają być przesuniete na sierpień. targi online są tanie i to gwarantuje, że się odbędą

Xawier 25.11.2002 *.ptp148-2.dostep.pl

Panie Jerzy w swoich wypowiedziach ciągle Pan kogoś obraża lub doszukuje się jakiegoś gigantycznego spisku itp ... powiem wprost podejrzewam że jest Pan chory (być może bardzo poważnie), nie jestem lekarzem ale oglądałem w kinie film "Piękny Umysł", tak po przyjacielsku niech Pan idzie do lekarza.

Jarzy 25.11.2002 *.biuro.mega.com.pl

jestem wzruszony troską o moje zdrowie, ale to chyba Wy wszyscy (lub wszyscy = jedna osoba - trace pewność) macie jakąś obsesję z tymi targami w realu. Tak sie składa ze nie jestem az takim goracym fanem targów, nie mówiac juz o organizacji (to rozbawilo mnie najbardziej). Uwazam natomiast ze pomysł Portalu wymaga dopracowania i nazywanie go "targami" jest delikatnie mówiac nieporozumieniem. Brałem udział w targach (nie-franchisingowych - zeby nie było nieporozumien) i wiem ze wygladają inaczej niż te na Portalu. Zreszta wystarczy zajrzeć do definicji w słowniku. Chciałem zaproponowac ze swej strony konstruktywną krytykę, nie miałem zamiaru nikogo obrazać, jesli mimo to ktos z Was poczul sie urażony - przepraszam nie to było moją intencją. (za przewrazliwionych nie biore odpowiedzialności)
Poniewaz w większości wątków dominuje klakierstwo, a krytyka jest parowana argumentami na poziomie przedszkola, dalsze zgłaszanie uwag traci z mojego punktu widzenia sens, tak jak to forum... (niestety)
Xawier - film Piękny Umysł chyba się okazał dla szanownego Pana zbyt trudny, kulture dyskusji proponuję przećwiczyć na czacie dla nastolatków, może się okazać że ma Pan pewne braki w stosunku do nich; po fachowe argumenty odsyłam do MTP lub do słownika Języka Polskiego czy encyklopedi, hasło "targi".
pozdrawiam

Xawier 25.11.2002 *.pq177.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl

Panie Jerzy, jak by Pan określił osobę która właściwie nic konkretnego nie wnosi do rozmowy oprócz krytyki choć ciągle się wypowiada (żadnej sensownej alternatywy), podejrzewa że wszyscy lub tylko jedna osoba w wielu postaciach atakuje go, odmawiam sporej grupie osób zainteresoanych franchisingiem możliwości wypowiedzenia się w temacie ?

Redakcja 25.11.2002 *.www.profitsystem.pl

263
Panie Jerzy, bardzo cenimy sobie krytykę, często dzięki niej możemy udoskonalać pewne pomysły na portalu. Niech Pan nie rezygnuje z wypowiadania się na portalu. Po Pana ostatnich wypowiedziach o tym, że targi On-line wymagają dopracowania, traktujemy Pana jako zwolennika tej formy kontaktu franczyzobiorców i franczyzodawców, z tym zastrzeżeniem, że - jak rozumiemy - Pana zdaniem pewne elementy należy poprawić. Proszę w punktach wymienić kilka najważniejszych postulatów, a chętnie je przeanalizujemy. Jesli nie chce Pan pisać na forum, proszę wysłać mail na adres Redakcji: redakcja@franchising.info.pl.

Anonim 28.11.2002 *.browar.comtech.com.pl

Czesz się Jerzy jak należy:))

pasikonik 04.12.2002 *.pa98.rodlo.sdi.tpnet.pl

Zwykle mam skłonnośc do krytyki. Ale dziś powiem, ze jak na pierwszy raz to czacik udany. Zwłaszcza merytorycznie kilka razy lepszy od pogawedek na forum. Mam nadzieję, że wyświetlicie zapis dyskusji?

Redakcja 04.12.2002 *.www.profitsystem.pl

263
Zapis rozmów targowych z Drogeriami Natura znajduje się na stronie głównej, w dziale informacyjnym "Z kraju" a także w dziale "Targi On-line".

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.