Forum: wynagrodzenie pracowników 1475

DAMAR 11.10.2006 *.hz219.internetdsl.tpnet.pl

18
Planuję otworzyć sklep, w którym zatrudnię pracownika. Czy znacie mozliwości dofinansowania wynagrodzenia pracownika?Może istnieją dotacje z Urzędu Pracy lub Unii Europejskiej??

piotr5 20.10.2006 *.fho18.internetdsl.tpnet.pl

następny co tylko by chciął by pracownik pracował u niego za darmo.
Jeśli nie stać cię dać pracownikowi godnego wynagrodzenia to wogóle lepiej się nie zajmój biznesem.
Jestem zdania ze każdy chce udczciwie zarobić na zycie więc trzeba płacić na czas by mieli za co zyć,my sobie powinniśmy wypłacać na samym końcu.

pozdrawiam.

Magik 20.10.2006 *.bsq2.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Mam pytanie, czy na tym forum sieją idiotów czy sami wyrastają?
Magik

DAMAR 21.10.2006 *.hz219.internetdsl.tpnet.pl

18
Dziwią mnie wasze krytyczne opinie. Ja też zgadzam się, iż pracownikowi należy się godna wypłata, i że dla niego najpierw powinny się znaleźć pieniądze a dopiero na samym końcu dla mnie jako właściciela.Między innymi dlatego pojawiło się tu takie pytanie z mojej strony.Podobno Urzędy Pracy oferują wsparcie w finansowaniu pracowników, zwłaszcza tych długotrwale bezrobotnych, jak również dofinansowują wyposażenie stanowiska pracy. Również składki na ZUS w kilku przypadkach są znacznie niższe.Warte sprawdzenia są równiez informacje o zatrudnianiu osób z terenów wiejskich, ale o to trzeba już pytać w innych instytucjach. A zatem wbrew tym nieprzychylnym komentarzom, jest to bardzo zasadnicze i rozsądne pytanie. Zawsze warto szukać dodatkowych źródeł finansowania-kto pyta nie błądzi.

Magik 21.10.2006 *.bsl87.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Oczywiście masz racje.
Podstawowym punktem informacyjnym jest wojewodzki lub powiatowy UP i tam mozna otrzymać informacje. Wysokosc kwot zalezy od rejonu (np. od wysokosci stopy bezrobocia)
Mozna się starac o dotacje w programach "prace interwencyjne" lub na tworzenie nowych miejsc pracy itp.
Magik
PS. co do mojej poprzedniej wypowiedzi to tyczyla sie "piotra5"

DAMAR 22.10.2006 *.hz219.internetdsl.tpnet.pl

18
Widzę,że się rozumiemy "Magic". Dzieki za wsparcie- pozdrawiam

iwona 22.10.2006 *.ajl227.internetdsl.tpnet.pl

48
PUP czyli Powiatowy Urząd Pracy dotuje miedzy innymi zatrudnianie studentów, ale tylko zaocznych lub wieczorowych. Stanowisko utworzone trzeba utrzymac przez dwa lata. Dostaje sie dotacje w wysokosci najniższej krajowej plus zus . Niestety tylko przez 6 miesiecy. W moim rejonie dotacje skonczyły sie juz dawno. Najlepiej wystepowac o nie na poczatku roku.

DAMAR 23.10.2006 *.hz219.internetdsl.tpnet.pl

18
dzięki za wszelkie wskazówki Iwona! pozdrawiam!

ASIA 24.10.2006 *.bcu92.neoplus.adsl.tpnet.pl

Wcale nie uważan twojego pytania za mało ważne. ja tez otwieram sklep w listopadzie i korzystam z dofinansowania. Jeżeli jest taka mozliwośc to trzeba korzystac. Jestem z woj Dolnośląskiego i w PUP maja jeszcze pieniądze na refundacje. Własnie przygotowuję wnioski. Mozna zatrudnic osoby młode w ramach stażu ( ale bez umowy o odpiwiedzilności materialnej pracownika) lub na prace interwencyjne - wówczas umowa jest na stanowisko tzn. nie musisz zatrudniac tej osoby jeżeli ci nie odpowiada. Zwracają 500-550 zł przez pół roku. Mozna też dostac refundacje na utworzenie stanowiska pracy ale to dotyczy tylk osób po 50 roku zycia. O resztę pytaj w PUP.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.