Forum: Gruzińskie Chaczapuri 1475

makota 31.10.2006 *.h-rze-2.resetnet.pl

jestem aktualnie na 5 roku studiów i milion pomysłow na minutę co potem;) jeden jednak taki poważny... a mianowicie chiałabym wykorzystać franczyzę restauracji "Gruzińskie Chaczapuri", jest to kilka knajp w Krakowie rozwijających się dosyć szybko klimat podobny jak w Sphinxie ale jedzenie lepsze i ciekawsze menu, niższe ceny i większe porcje. Zdecydowali się właśnie na uruchomienie franczyzy i chciałabym po skończeniu szkoły otworzyć taką restaurację w Rzeszowie. Co o tym myślicie? Czy ktoś o tej restauracji słyszał? Czy ciężko będzie mi jako osobie młodej i teoretycznie bez doświadczenia w prowadzeniu firmy zdobyć dofinansowanie? (około 80 tyś zł na start mam swoich środków - praca za granicą i potem umiejętne inwestowanie na GPW).Jak powinnam się przygotować do rozmowy z Franczyzodawcą?? Na co zwrócić szczególną uwagę?

piotrek_111 31.10.2006 *.blb56.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Na temat menu się nie wypowiem, nie jadłem.
O firmie i biznesie pewnie większość ( i ja również) nie słyszała.
Jeśli jedzonko posmakuje to czemu ma się nie przyjąć?

Co do samej współpracy z jakimkolwiek franchisodawcą to trudno cokolwiek doradzać przed PRZECZYTANIEM UMOWY.
Są bowiem biznesy, do których ustawiają się kolejki klientów, lecz niekoniecznie oznacza to zyskowność dla franchisobiorcy.
Umowa często wygląda jak kodeks karny, jest nafaszerowana karami umownymi, koniecznością podpisania weksla (przestrzegam!!!), "biorca" ma tylko obowiązki i żadnych praw.
Czytałaś umowę?
Umowa jest równie ważna jak to czy się biznes przyjmie wśród klientów. Nie może być jednostronna tylko partnerska.

bartomada 31.10.2006 *.207-29.is.net.pl

Policz sobie ile musisz zainwestować.Do tej kwoty dodaj 20 %-z reguły takie wyliczenia są niedoszacowane.A jeśli uważasz,ze starczy ci pieniedzy to załóz sobie,ze po kilku miesiacach splajtujesz.Wtedy franczyzodawca uruchomi wszystkie punkty umowy ,które zapewnią mu jeszcze jakieś profity na koniec działalności twojej firmy.I bądź pewnien,ze niczego nie odpuszczą chocby przy podpisywaniu umowy uśmiechali sie i twierdzili,ze to tylko tak"na wszelki wypadek" napisali i tego nie wykorzystują..Jeśli nadal będziesz "nad kreską" to wybierz system i do dzieła...

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.