Forum: Co wybrać, Monetię czy Accadię? 1475

Dan 24.11.2006 *.edt58.internetdsl.tpnet.pl

10
Mam problem.
Mam już w pełni urządzony punkt opłat w super miejscu. Podpisałem praktycznie już umowę z Accadią. Dzisiaj przyszli do mnie przedstawiciele BISE (marka Monetia) i zaproponawali żebym z nimi wszedł w układ. BISE podpisało już umowę na wyłączność opłat na promocyjnych warunkach z 2 miejscowymi kablówkami, spółdzielnią mieszkaniową, kilkoma wspólnatmi mieszkaniowymi oraz zakładem energetycznym (także płatność rat z najpopularniejszych banków byłaby na promocyjnych warunkach). Wszyscy ci klienci dostaliby od w/w instytucji pismo bezpośrednio do domów sugerujące aby już w moim punkcie Monetii opłacać rachunki na takich samych promocyjnych warunkach jak dotychczas,a nie BISE jak było do tej pory ponieważ mój punkt staje się jakby "powiernikiem" banku BISE. Monetia narzuca swoje sztywne stawki prowizji których wysokość jest właściwie średnia,a po obliczeniu rachunku opłacalności w Accadi aby wyżyć z punktu musiałbym ustalić mniej wiecej takie same stawki. W Accadi niestety niemiałbym już żadnyh promocji i umów z miejscowymi insty tucjami ,i co najważniejsze ,niemiałbym na start dotychczsowych klientów BISE których bank mi chce podać "na tacy".
Do tego powiedzieli z BISE że jak z nimi nie podpisze umowy to i tak otworzą w pobliżu swój punkt.
Czy lepiej związać się z Accadią i później konkurować z punktem Moneti elastycznością cenową, czy od razu wejść w Monetię, mieć od razu na start klientów, a konkurencyjny punkt Accadii który ma także się obok mnie niedługo otworzyć sam zdechnie?

P.S. Sorry że tak długo się rozpisałem.

piotrek_111 25.11.2006 *.bmw151.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Przyznam, że kolega ma niezły dylemat :)

Z jednej strony Accadia ze swoją rewelacyjną ofertą, prawdopodobnie najlepszą na rynku do samodzielnego działania...
a z drugiej strony Monetia ma coś co się nazywa przewaga strategiczna.

Monetia daje mianowicie WIARYGODNOŚĆ w oczach klientów i pełną odpowiedzialność banku za powierzone środki klientów, bo jest placówką bankową. Z tego względu beneficjenci chętnie podpisują umowy z Monetią na co nie mogą liczyć inne niebankowe placówki.
Klient płacąc w Monetii nie musi się martwić czy jego pieniądze dojdą na konta docelowe.

Jednak jako prowadzący punkt masz o wiele większą swobodę w Accadii. I nie musisz podpisywać weksli...a w Monetii musisz.
Pamiętać też należy, że placówki banku BPH mimo swojej wiarygodności jakoś szalonych ilości rachunków nie przyjmowały.

Ufff....cholernie trudny wybór!

adam 26.11.2006 *.80.54.168.189

38
uwazam ze powinienes zaryzykować wspołprace z accadia. Niezależnośc to bardzo ważny argument. Wybierajac acc. mozesz w razie otwarcia sie konkurencji zejść do stawek bise. Ile moze taki bise podpisać umow z odbiorcami?? dwie trzy nie więcej. Sądze ze mogą blefować z tym ze otworzą w poblizu placówke.
Niezależnośc ponad wszystko!

VlaT 26.11.2006 *.chello087206155007.chello.pl

Weź do ręki rachunek TPSA. Na jego rewersie jest informacja, że można go płacić w placówkach VIA, których na terenie kraju jest bardzo dużo bo około 6500 i są dużo lepiej rozpoznawalne niż Monetia. Mają umowy z więcej niż 60 wystawcami rachunków. A mimo to do kas z systemem VIA nie ustawiają się kolejki. Pytanie brzmi: dlaczego ? Rachunki można też nieco taniej opłacać w agencjach BPH. Z tego co wiem to też nie ma tam kolejek, chociaż logo zdecydowanie bardziej rozpoznawalne niż Monetia. Poważnie sądzisz, że BISE odwali za Ciebie całą czarną robotę związaną z promocją Twojej usługi ?

Grzegorz 27.11.2006 *.acop146.neoplus.adsl.tpnet.pl

Witam,
podaj Dan do siebie adres emailowy w celech kontaktowych.

Dan 27.11.2006 *.edt58.internetdsl.tpnet.pl

10
forcaitalia@wp.pl

piotrek_111 27.11.2006 *.bks164.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Po przemyśleniu też skłaniałbym się ostatecznie ku Accadii.
Niezależność ponad wszystko - jak sobie kolega w Accadii pościele, tak się wyśpi.

Natomiast w przypadku BISE współpraca z centralą jest sprawą niezależną od jako takiego postrzegania punktu przez klientów i na dobrą sprawę jest wielką niewiadomą.
Nikt nie wie jak się ułoży współpraca w dłuższej perspektywie. Trzeba się podporządkowywać często głupim zarządzeniom centrali. W umowie pewnie nafaszerowana karami umownymi....i ten weksel :(

Podsumowując - bierz Accadię.
Znam tylko zadowolonych ze współpracy z nimi.

piotrek_111 27.11.2006 *.bks164.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Jeszcze jedno mi się przypomniało.
W Accadii zawsze szybciej zrealizujesz rachunki klientów niż w BISE.
Dlaczego?
Otóż placówki BISE usytuowane w miastach gdzie nie ma oddziału tego banku wpłacają dzienny utarg na....inteligo. Dopiero potem następuje przelew na właściwy rachunek BISE.
W podobny sposób działały sieci o marnej reputacji z okolic Białegostoku.
Podział prowizji jest tam również niekorzystny czyli 70:30

W związku z powyższym w Accadii zawsze możesz być szybszy w realizacji przelewów przynajmniej o jeden dzień. Bo wpłacasz utarg od razu na swoje konto gospodarcze, z którego po chwili puszczasz przelewy.

hert 27.11.2006 *.80.68.236.145

mój przedmówca nie ma sprawdzonych informacji. Obecnie zarówno Accadia jak i BISE realizuja przelewy w tym samym czasie, zaś w niedalekiej przyszłości Monetia będzie realizować przelewy on-line co oznacza że w większości przelewy moga byc na koncie beneficjenta w czasie krótszym niż 24 godziny. Co do sieci VIA-moim zdaniem brak zainteresowani klientów tą i innymi tego typu firmami związany jest z niewygodą płatności (zatłoczone kasy marketów, ipt) oraz brak mozliwości przyjmowania rachunków pisanych ręcznie (przyjmuja przecież tylko te z kodami kreskowymi). Kasy, czy to accadii czy monetii mają swój specyficzny charakter tzn. oferuja kompleksową obsługe płatności-możesz przyjść i zapłacić każdą płatność.

bartomada 27.11.2006 *.207-29.is.net.pl

nie wypowiadam się na temat firm-nie znam tematu i branży-ale osobiście wolałbym agencję bankową-bo za jej rzetelność odpowiada bank-a poza tym...Accadia ma niezłego wielbiciela..pewnie współpracuje i wie...

VlaT 27.11.2006 *.chello087206155007.chello.pl

Bardziej ufałbyś jakiemuś bankowi niż sobie ? Polecam historie związane z agencjami BPH i PKO, zwłaszcza o BPH było tu dużo. A w wypadku agencji BISE - warunki umowy. Accadia daje swobodę i możesz się z twarzą wycofać ze współpracy bez konsekwencji. Nie chcesz - nie pracuj, albo idź do konkurencji. W BISE masz zgawarantowany rok przerwy. I kary umowne. I weksel. Czemu o tym ? Bo z Accadii zawsze możesz do BISE przeskoczyć, a drugą stronę już mniej. BISE narzuca swoje prowizje, natomiast w opcji niezależnej możesz kombinować tak, żebyś wyszedł na swoje.
I jeszcze jedno, czy za rzetelność placówki rzeczywiście odpowiada bank ? Myślę, że warto byłoby zajrzeć tu do tej umowy. Może z punktu widzenia klienta tak to wygląda, ale raczej nie agenta.
Nie zawojowały rynku opłat agencje PKO, BPH - podaj argument mogący przekonać nas, że w wypadku BISE będzie inaczej ?

Magik 29.11.2006 *.bso35.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witam,
Ktoś tu coś pomieszał, jeśli chodzi o punkty kasowe, a agencje bankowe.
Punkty kasowe były od zawsze konkurencją dla agencji PKO, ale i one (PKO)ewoluują w stronę punktów bankowych, jakimi od zawsze były Agencje BPH.
Mam doświadczenie w prowadzeniu jednych i drugich i porównywanie ich nie do końca ma sens.
Z doświadczenie wybrałbym niezależność i to obojętne, z jaką firmą (może być np. Accadia), a i tak 90% powodzenia to tzn. „miejsce na ziemi”, czyli usytuowanie punktu.
Pozdrawiam Magik

rak 11.12.2006 *.acgy244.neoplus.adsl.tpnet.pl

1
Mam ten sam problem.
Accadia czy Monetia?
Trzeba zwrócić uwagę na to, że w punkcie monetii nie można prwadzić żadnych innych działalności finansowych, ponieważ prawie wszystko wiąże się z działalnością banku.
Decyzja wydaje się więc prosta choć tylko z pozoru. VlaT jakbyś nie postąpił to i tak włosy z głowy wypadną podobnie jak mnie.
pozdrawiam

piotrek_111 12.12.2006 *.bnh247.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
No widzisz, nie można tego, nie można tamtego....od początku same "nie można"
Jak podpiszesz umowę to wyjdą na wierzch w praniu kolejne "nie można"

Na dodatek podpisując weksel zamykasz sobie drogę obrony i dochodzenia swoich racji w sprawie cywilnej. Zostaniesz zwindykowany w sposób uproszczony na mocy prawa wekslowego nie cywilnego.
Tak naprawdę to jest główny argument sprawiający, ze nie podpisuje się umowy z firmami, które taki weksel wymagają.
W moich oczach są zdyskwalifikowane.
Chyba, że ktoś lubi mieć sznurek na szyi :)

Ostatecznie i tak najważniejsza jest lokalizacja punktu. W jednym miejscu rozkwitnie i da zarobić, w innym będziesz siedział za ledwo kilkaset zł miesięcznie.
Ale tego się nie da przewidzieć, to jest ryzyko biznesowe.

iwona 16.12.2006 *.ajl227.internetdsl.tpnet.pl

48
Witam.Z wekslem to troche ktoś sie pomylił. Prowadze pare agencji pko. Na kazda mam weksel i zyranta tegoż weksla. Nie ma problemu z rozwiazaniem umowy agencyjnej. I nic do tego nie mają weksle. Sluza one tylko zabezpieczeniu zwrotu gotówki ,ktorą kazda agencja dostaje na starcie od banku.Kasa oddana-weksel zwrocony. Wiem to z praktyki bo kiedys bylam zmuszona zamknac jedna agencje. Jak widac nie kazdy weksel to samobojstwo.

piotrek_111 17.12.2006 *.blh52.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Koleżanka jak widzę nie wie co to weksel i do czego może zostać użyty.
Nie ma to nic wspólnego z etycznym zachowaniem pko w pani akurat przypadku.
Proszę sobie poczytać o perypetiach byłych partnerów np. żabki i nie tylko.

iwona 17.12.2006 *.ajl227.internetdsl.tpnet.pl

48
I właśnie dla takich zachowań jak Pańskie Piotrku 111 przestałam sie odzywac na tym forum.Atak, agresja, obrażanie innych... A gdzie życzliwośc, próba dialogu, czerpanie wiedzy z informacji ludzi tu sie odzywających. Niestety- coraz rzadziej. Zapewne przez skuteczne ich znięchecanie takimi negacjami jak Panskie.

Magik 17.12.2006 *.bsl126.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witam Cię Iwonko,
To, co pisze Piotr ma zastosowanie w firmach złodziejskich i oszukańczych, ale zapomina o tym, że do weksla ma zastosowanie „umowa wekslowa” i na jej podstawie weksel jest realizowany. Często „przyczyny” realizacji weksla opisane w umowie zawieranej z FIRMĄ, z którą będziemy współpracować.
Moja umowa np. z Bankiem BPH była bardzo przejrzysta i prosta, ale za to załączników do niej było pięć razy tyle, co samej umowy :)
Trzeba czytać to, co się podpisuje.
Pozdrowiona Magik

bartomada 17.12.2006 *.aczq158.neoplus.adsl.tpnet.pl

Banki należą do tzw.instytucji zaufania publicznego.Oznacza to m.inn. że stawia im się o wiele wyższe wymogi etyczne działania w relacji klient-bank(a,ze klienci nie potrafią z tego korzystać to inna sprawa).Do każdego weksla podpisuje sie deklarację wekslową-gdzie jest precyzyjnie określone w jakich warunkach weksel może zostać użyty.Tak więc w banku nie może być sytuacji,że ktoś np.wypowie umowę z bankiem,a weksel zostanie uruchomiony np.pod pozorem tego,że bank utracił przyszłe korzyści z tej współpracy.Jeśli bank ręczy klientom za pieniądze,które wpłacają w kasie z jego logo to chyba normalne ,że chce się zabezpieczyć przed możliwością zdefraudowania ich przez nieuczciwego agenta.Oczywiście jeśli ktoś podpisuje weksel jakiejś firmie X czy Y ,o której przeczytał w internecie ,że jest wspaniała,a prawda okazuje sie inna i firma chce go wykorzystać-to niestety sam sobie zakłada pętlę na szyję.

VlaT 17.12.2006 *.chello087206160108.chello.pl

A ja się w tym wypadku zgadzam z Piotrem. MAGIK, fajnie, że zwróciłeś uwagę na umowę wekslową. W tym wypadku również nie można rozpatrywać kwestii weksla w oderwaniu od umowy z Monetią. Nie wiem, czy czytaliście tą umowę. Otóż mnie trafiła ona do ręki. Są tam przeróżne "kwiatuszki", typu np.

- Reklamacje dotyczące wysokości należnego wynagrodzenia Strony wyjaśniają bez zbędnej zwłoki. - prawda, że fajne ? Ile to jest 'zbędna zwłoka' ? Albo:
- Agent może nabywać podstawowe wyposażenie agencji jedynie od zaakceptowanych przez Bank dostawców. - to podoba mi sie bardzo. Czyli biurko kupuje w firmie zaprzyjaźnionej z Monetią. Chociaż sąsiad zza rogu takie samo zrobi mi 3 razy taniej.

W kontekście powyższego i podobnych temu wypowiedzi uważam, że podpisywanie jakiegokolwiek weksla we współpracy z Monetią jest conajmniej godne wielokrotnego przemyślenia.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.