Forum: Zaczynamy w gastronomi co i jak ?? 1475

Lider 02.01.2007 *.abib235.neoplus.adsl.tpnet.pl

10
Mam kilka pytań do ludzi siedzących w branży gastronomi
1 Jaki jest szacunkowy czas zwrot inwestycji
2 Czy lepiej na własną rękę czy sieć
3 Czy lepsza restauracja tu dziesz bar przydrożny , czy Fast ford w mieście
4 Jaka szacunkowy jest koszt inwestycji.

Tak wiele pytań i mało odpowiedzi

alicja33 11.01.2007 *.eoz112.neoplus.adsl.tpnet.pl

6
sama bym chetnie poczytala odpowiedzi na te pytania,ludzie piszcie!!!

obiektywny komentator 11.01.2007 *.inet20908na-2.eranet.pl

354
Lider ciężko jest odpowiedzieć na Twoje pytania bezpośrednio i dokładnie Ja w gastronomie wszedłem niecałe dwa lata temu i szczerze powiem że jestem miło rozczarowany (prowadze pub & pizzerie)
ad 1) zwrot inwestycji zależy od tego co będziesz prowadził i gdzie i na jakiego klienta się nastawisz Nie ma jakiejś reguły
ad 2) sieć czy na własną rękę Hmmm będąc w sieci dostajesz rozpoznawalne logo i mnóstwo nakazów co i jak i tak naprawde prowadzisz niby znany lokal ale robisz za murzyna Będą na swoim sam wprowadzasz i realizujesz własne pomysły co do wystroju i menu Z punktu widzenia klienta zależy co na Twoim rynku ludzie cenią sobie bardziej: snobistyczne jedzenie byle czego w markowym fastfoodzie czy fastfood ale z duszą bo wymyślony przez lokalnego przedsiębiorcę
ad 3) fastfood czy np restauracja To też zależy od tego gdzie ma być ów lokal w jakim mieście i w jakim miejscu tego miasta. Powiem szczerze że mimo wszystko szybciej zarobisz na czymś typu pizza czy inne podobne towary Restauracja bardziej prestiżowa ale ile osób teraz stać na takie luksusy ?

reszte musisz pokombinować sam Jedyne co mogę doradzic zanim sie za cokolwiek weźmiesz zacznij od sanepidu i dowiedz się odnośnie HACAP i innych takich Być może skutecznie cię to ostudzi

hert 12.01.2007 *.80.68.236.145

obiektywny-niezwykle okazale wypowiadasz sie na temat agencji kredytowych;piszesz że prowadzisz ten biznes od 4 e-ch lat. W tym miejscu, dodatkowo gastronomia. Jesteś takim biznesowym da vinci-czyli bardzo wszechstronnym. a teraz pytanie-czy aby nie kręcisz?

goranjs 12.01.2007 *.62.29.133.86

No właśnie , też mam takie wrażenie. Czy warsztat samochodowy i wypożyczalnię kaset tez prowadzisz ??

obiektywny komentator 12.01.2007 *.inet20909na-0.eranet.pl

354
heh No cóz uważajcie jak chcecie Na siłę nie będe nikogo przekonywał Jesli jednak ma to jakoś podsumować to w kilku słowach. Początek finansów to 2002 roku i do dzis działam w tym biznsie a od 2005 roku mam dodatkowo knajpe Z założenia nigdy nie konsumuję zarobonych pieniędzy a staram się je inwestować I taką właśnie inwestycją był i jest mój lokal. Przecież chyba to nie zabronione prowadzić szerszą działalność niż np same posrednictwo finansowe ??

Lider 24.01.2007 *.abhy184.neoplus.adsl.tpnet.pl

10
Temat został założony po to aby uzyskać parę konkretnych wypowiedzi i porad . Z checią wysłucham ludzi którzy kąkretnie potrafią mi cos doradzić i mają jakiś staż w tej branży . Mile widziane opis swoich sukcesów jak i porażek odniesionym na polu gastronomicznym .

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.