Forum: Górny Sląsk - agencja kredytowa?? 1475

agentdolu 06.01.2007 *.apn-100-185.gprsbal.plusgsm.pl

Witam

Prosilbym o pomoc. Mam zamiar rozszerzyc dzialalnosc i otworzyc biuro kredytowe. Sam raczej nie mam sily przebicia zeby negocjowac indywidualnie z bankami. Szukam systemow z szeroka oferta kredytowa i bez wielkich nakladow inwestycyjnych (wystarcza meble, sprzed komputerowy, drukarka ksero i reklama).
Wiem ze sa rozne QSy MiniBanki Multiki Unilinki. Prosze o informacje ktore sa warte polecenia. Dzialalnosc jakby co oczywiscie na Gornym Slaskim:)


agentdolu

obiektywny komentator 06.01.2007 *.inet20908nb-3.eranet.pl

354
QS i MULTIKA to praktycznie to samo Z tym tylko że MULTIKA to taki brand handlowy klasy premium Lepsza jakość z punktu widzenia ich agneta niż bycie tylko jako QS. W kraju jest kilku pośredników jednak moim zdaniem właśie QS zasługuje na uwagę. Największy broker sieciowy w kraju, mający nawiązaną współpracę z kilkoma dobrymi bankami. Największa dynamika wzrostu sprzedaży i rozwoju sieci od 3 lat. Jeśli zatem mogę coś ci polecić to właśnie QS lub od razu MULTIKE, choć nie wiem jak jest z wejściem do Multiki dla zupełnie nowych z QS nie będziesz miał raczej problemu, chyba, że jest już QS u ciebie a miasto nie jest za duże to wtedy kicha, ale jeśli nie ma lub miasto jest na tyle duże by zmieścić jeszczejednego pośrednika tej sieci wchodz śmiało. Unilik to jedynie city handlowy (QS też to ma) wiec bez sensu, Chrobry to jedynie GE (QS też to ma), Fines to city handlowy, multibank, skok kopernika (QS też to ma z wyjątkiem skoku) Zatem wybór jakby sam się nasuwa. Co do oferty QS na dzień dzisiejszy to masz w ofercie Sygma Bank, BZ WBK, GE, Millenium Bank, CityHandlowy, RaiffeisenBank, a z tego co wiem to w najbliższych dniach ma dojść coś nowego do oferty

agentdolu 07.01.2007 *.apn-99-83.gprspla.plusgsm.pl

Dziekuje za pomoc. Nie wiesz moze czy QS zada wylacznosci na swoje produkty. Czy mozna oprocz tego korzystac np z Fioletu czy popularnego chyba Zagla?

piotrek_111 09.01.2007 *.bmc170.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Rozmawiałem kiedyś z jednym z dyr regionalnych QS i sprawa wyłączności wygląda tak: podpisujesz wyłączność tylko jeśli chcesz a wtedy masz korzystniejsze warunki współpracy lub nie podpisujesz i twoje warunki są nieco gorsze.
Oferta QS jest o tyle ciekawa, że mają specjalne produkty przygotowane tylko na ich potrzeby przez poszczególne banki. Raiffeisen przygotował kredyt, którego klient nie dostanie bezpośrednio w banku tylko i wyłącznie w QS.

agentdolu 10.01.2007 *.apn-100-185.gprsbal.plusgsm.pl

Hmmm brzmi zachecajaco. A mozna wiedziec obiektywnie, jak to wyglada z mozliwoscia zostania agentem QS. WIem ze wszystkiego sie dowiem od ich przedstawiciela, ale interesuje mnie tez Wasza opinia. Maja wysokie wymagania? Trzeba zadeklarowac np. ze bedzie sie co miesiac posredniczylo na tyle a tyle tysiecy kredytu? Jak wygladaja pulapki w umowe, weksle, kary itd itp?
Dziekuje z gory

obiektywny komentator 10.01.2007 *.inet20908nb-2.eranet.pl

354
ja z QS jestem od początku ich istnienia czyli już 4 lata w sumie Od początku zdecydowałem się na lojalność wobec nich i nikogo innego na boku i wyszło mi to na dobre. Przetrzymałem juz inne podagencje w mieście które pisały dla QS, wytrzymałem chrobrego, fiolet i innych pośredników. Obecnie jako jeden z pierwszych w kraju wszedłem w brend prestiżowy QS czyli Multike. Z czystym sumieniem mogę polecić tą firmę. Sam QS nie ma jakiś ostrych wymogów przy podpisywaniu umowy a i jej ewentualne zakończenie to zwykła formalność. QS weksli nie wymaga (wymagają ich jednak niektóre z banków, które QS ma w ofercie) W Multice jest troszke ostrzej bowiem narzucone sa pewne limity sprzedaży ale w zamian dostaje sie dużo więcej niż w QS. Sama wizualizacja lokalu (na bankowym poziomie wyglądu) to jakieś 20 tysięcy, do tego dochodzi kasa na materiały reklamowe, premier od obrotu i inne takie. Ponadto będać w Multice ma sie zagwarantowaną wyłączność terytorialną. Ogólnie polecam kontakt z przedstawicielem QS on dokładniej wytłumaczy co i jak.

pasikonik 10.01.2007 *.fcp234.internetdsl.tpnet.pl

Mam pytanie do Pana Obserwatora.Ja również zastanawiam się nad otwarciem biura kredytowego w mieście ok.25 tyś mieszkańców.Nie ma tu takiego typowego biura kredytowego, ktoś tam ma jakieś pośrednictwo, ale tylko jednego banku Lukasa.Zastanawiam się czy jest to w miarę opłacalny biznes i z którą firmą podpisać umowę,oraz czy dobra jest lokalizacja na piętrze?

obiektywny komentator 11.01.2007 *.inet20908na-2.eranet.pl

354
Biznes kredytowy jest w sumie taki sam jak każdy inny i należy go staranie pilnować. Nie jest to wbrew pozorom lekki kawałek chleba ale przy odrobinie dobrej woli i pewnemu nakładowi pracy da się z tego przyzwoicie pożyć, a fizyczie ciężko się nie orobić. Nie chce jakby specjalnie krytykować którejś z firm choćby dlatego że od kilku lat współpracuje z QS. Wprawdzie kiedy rozpoczynałem te biznes były inne sieci ale ja zdecydowałem się na raczkującego QS (pamiętam czasy kiedy wszystkie dokumety robiło sie ręcznie a system informatyczny się dopiero tworzył) I swego wyboru do dziś nie żałuję !!!

Co do lokalu na pierwszym piętrze nie widzę przeszkód Ja mam jedno biuro na parterze a drugie w centrum miasta na I piętrze i oba prosperują podobnie. Moja była pracownica (wyuczyła się u mnie i zobaczyła że to fajny biznes) też ma dwa biura ale jako Chrobry Jedno na pietrze a jedno na I i też nieźle sobie radzi. Wszystko tak naprawdę zależy od oferty jaką będziesz mieć (tutaj jednak najlepszy wydaje mi się być jednak QS) oraz od lokalnego marketingu - ja przynajmniej raz w miesiącu daję w miasto 10 tysięcy ulotek z aktualną ofertą (koszt ulotka + kolportaż taiego nakładu to około 700 - 800 zł) a więc zarobek taki można osiągnąc z dwóch kredytów po 3000 Jednak z 10 tysięcy ulotek udaje się uzyskać więcej niż 2 kredyty :)

hert 12.01.2007 *.80.68.236.145

obiektywny obserwatorze -a jak radzisz sobie ze znaną konkurencją, np:Aigo?

obiektywny komentator 12.01.2007 *.inet20909na-0.eranet.pl

354
u mnie AiGO nie ma jak narazie Moi konkurenci na rynku to poza bankami Chrobry, Fiolet (powrócił po pewnym niebycie), Fines, Lukas pośrednik, i jeden jakis wolny strzelec który w sumie nie wiem dla kogo pisze Nieskromnie sie jednak chwaląc u mnie klient ma jednak największy wybór banków i z racji bycia Multiką dwie specjalne oferty dedykowane tylko dla QS

agentdolu 12.01.2007 *.apn-100-188.gprsbal.plusgsm.pl

Byla juz mowa o prowizji wiec moze pociagnac ja dalej. Jaka jest prowizja czy jest to blizej 6% czy moze 10% wartosci kredytu? A moze wiecej, bo chyba mniej to zupelnie nie oplacalna sprawa?

obiektywny komentator 12.01.2007 *.inet20908na-3.eranet.pl

354
w QS prowizja nie przekracza zwykle 2,5 % Wszystko zależy dla jakiego banku piszesz oraz to czy kredyt z ubezpieczeniem czy bez Do lutego 2006 (tzw. ustawa antylichwiarska) prowizja dochodziło do 6 % jednak owa ustawa to zmieniła Zgodnie z nią żaden bank nie ma prawa naliczyć prowizji większej niż 5 %. QS po tez zmianie zrekompensował to wprowadzeniem dla agentów usługi za doradztwo finansowe Usługa ta ma zwykle kilka opcji i od agenta zależy czy zastosuje górny, dolny czy środkowy wskaźnik który defacto i tak płaci klient w kosztach kredytu. Wyjątkiem są kredyty do 1000 zł gdzie usługa doradztwa ma stała wartośc i jest to 190 zł Inne sumy mają już do wyboru po 2 lub 3 różne wartości Szczerze powiem nie wiem jak ukrywają to inne firmy ale jeśli dają agentowi prowizje 10 % a klient nie może oficjalnie zapłacić więcej niż 5 % To jest tam jakieś mieszanie w innych ukrytych opłatach bo przecież bank nie da agentowi więcej o 100 % niż sam inkasuje Bo ani sam by na tym nie zarobił a jeszcze dokładał do biznesu Jest to więc coś lekko przekombinowane Ja osobiście uważam to za kolejny argument skłaniający do współpracy z QS Klient ma jasno rozpsiane prowizja = tyle i tyle + usługa doradztwa = tyle i tyle I nie ma tam żadnych innych ukrytych czy dziwnie nazwanych opłat. Tak dla przykładu, żeby sobie szybko skalkulować swój zarobek na wzorze jakiegoś kredytu Kredyt na 3 tysiące złotych ubezpieczony w pełnym zakresie to dla agenta 2 % prowizji ( 60 zł ) + 350 zł usługi za doradztwo co daje nam 410 zł zarobku. Ponadto jeśli jest to GE Money możemy zrobić na wniosek klienta opcję wydania karty kredytowej za to dochodzi nam kolejne 30 zł a w sytuacji gdy klient dokona pierwszej transakcji tą kartą dodatkowo 40 zł Zatem najbardziej optymistyczny ekonomicznie wariant dla agenta przy kredycie na 3 tysiące złotych to 480 zł Liczmy że zrobisz takich kredytów 1 dziennie a pracujesz od poniedziałku do piątku możesz mniej więcej policzyć sobie swoje potencjalne zarobki

agentdolu 13.01.2007 *.apn-99-32.gprspla.plusgsm.pl

Uhmmm chyba jest rozroznienie tego ile moze Bank udzielajac kredyt pobrac prowizji od Klienta a tym ile placi swojemu Agentowi. W koncu moze zaplata ta niekonieczne pochodzi z tej prowizji tylko z innych oplat, oprocentowania itd itp.
Jedno pytanie, a wiesz Ty ile QS dostaje % od udzielonego kredytu z Banku, pewnie jest to 10-15 % kwoty brutto lub netto?

agentdolu 13.01.2007 *.apn-99-32.gprspla.plusgsm.pl

PS. Te uslugi doradcze placi Klient ze swojego udzielonego kredytu czyli ma kredyt odsetki prowizje i jeszcze uslugi doradcze w kosztach kredytu. Czy tez wyplaca to Bank Agentowi i nie jest to uwzglednione w kosztach kredytu. Pytanie chyba istotne bo po co Klient ma przeplacac w Agencji te kilkaset zlotych skoro za darmo ma to w Banku pewnie?!?

obiektywny komentator 14.01.2007 *.inet20909nb-0.eranet.pl

354
no niestety nie ma nic za darmo Klient płaci za ową usługę doradczą i ma to rozliczone w umowie kredytowej, gdzie to na pierwszej stronie jest wyliczenie wszystkich kosztów takich jak prowizja, odsetki, ubezpieczenie czy owa usługa doradztwa. Bez wątpienia podraża to koszt kredytu ale wbrew pozorom nieznacznie bowiem w bankach nie ma takowej usługi ale jest mnóstwo innych opłat i róźnica wcale nie jest wielka !!!! Ponadto idzi do banku i weź kredyt np 5000 zł Graniczy to z cudem jeśli nie prowadzisz w danym banku konta lub nie masz poręczyciela A agencji nie ma problemu bowiem w ofercie QS bez problemu można dostać bez poręczyciela i innych zabezpieczeń sumy znacznie przekraczające 12 tysięcy Zresztą nikt nie zmusza klienta do niczego to w końcu on sam wybiera ofertę ciekawszą dla niego a w zasadzie bardziej dostępną

Magik 14.01.2007 *.btv78.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witam,
Komentatorze, proszę, sprawdź najpierw ofertę banków komercyjnych, a następnie wygłaszaj swoje komentarze, co do wysokości udzielanych kredytów gotówkowych.
Polecam sprawdzić poczciwe PKO BP i np. BZ WBK.
Oczywiście sprawdź też oprocentowanie i pozostałe „koszty”.
Pozdrawiam Magik

obiektywny komentator 14.01.2007 *.inet20909na-2.eranet.pl

354
magiku PKO BP sprawdziłem swego czasu z czystej ciekawości i prawda jest taka, że co innego reklamy a co innego rzeczywistość Co do WBK to dzięki QS mam ich w swojej ofercie więc jestem na bieżąco

Magik 15.01.2007 *.btv78.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witaj,
No to posprawdzaj sobie dokładnie, bo to, co ma QS-t to nie to samo, co bezpośrednio z banku i to obojętnie, jakiego i pisze tu o agentach banku, a nie o klientach :)
Dotyczy to też tzn. „specjalnych” produktów, które to jakoby tylko niektóre firmy posiadały.
Pozdrawiam Magik

46adams 15.01.2007 *.bnd171.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Witaj Magiku.
Po częsci Masz Rację, BPH ma mniejsze raty kredytu szybciej klient dostanie kase.QS ma większą przyznawalność,większe raty niż w innych bankach klient dostanie większą kwote kredytu niż w wiekszości banków, oraz Qs płaci większe prowizje za kredyty.A klient niestety dziś chodzi i szuka gdzie taniej do Qs najczęsciej przychodzą klienci którzy nie dostali nigdzie indziej kredytu lub szukają większej kwoty,

monisia 15.01.2007 *.fcp234.internetdsl.tpnet.pl

Witam,
MAM PYTANIE A RACZEJ WąTPLIWOść ODNOśNIE TEGO CO NAPISAł OBIEKTYWNY KOMENTATOR.NAPISAłEś ZE POLICZCIE SOBIE JAKIE MOGą BYC DOCHODY UDZIELAJAC TYLKO KREDYTU JEDNEGO DZIENNIE W WYSOKOśCI 3 TYS.JAKBYM CZYTAłA OGłOSZENIE O PRACE DLA PRZEDSTAWCIELI HANDLOWYCH O ZAROBKACH 5-10 TYś(JEżELI SPRZEDAż TYLE TOWARU TO ZAROBISZ TYLE I TAK DALEJ).WEDLUG MNIE TO DOBRZE BY BYłO JAK W TAKIEJ AGENCJI SPRZEDAż 1 KREDYT DZIENNIE SREDNIO NA 1 TYś Zł.OBSWRWUJE TAKIE AGENCJE,JEDNA JEST NAWET NA PRZECIWKO MNIE I CZESTO SA TAKIE DNI KIEDY NIKT TAM NIE ZAJRZY PRZEZ CAłY DZIEń.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.