Forum: Jakie kryteria musi spełnić firma prowadząca sieć sklepów, żeby mogła oficjalnie używać nazwy franchising? 1483

Andrzej 20.02.2002 *.

Na forum prowadzony jest ożywiony spór między jedną z firm wymienionych w dziale "Czarna Lista" a Redakcją portalu - który jak myślę może długo jeszcze potrfać. Jednym z elementów konfliktu jest to czy firma spełnia wszystkie warunki niezbędne do tego, aby móc swoją działalność nazwać franchisingiem. Podczas pisania swojej pracy magisterskiej spotkałem się wielokrotnie z ludźmi z różnych sieci, których firmy wydawały się być franchisingiem (sprzedaż know-how, stałe opłaty na rzecz centrali, umowa między niezależnymi podmiotami gospodarczymi itp) oni jednak twierdzili że to nie franczyza. Czy jest jakaś stała definicja tej formy prowadzenia działalności gospodarczej?

Daria 20.02.2002 *.

Nie masz większych problemów - wszystkie definicje masz na portalu

Redakcja 21.02.2002 *.www.profitsystem.pl

262
Definicję mozna znaleźć w dziale ABC franchisingu.

grag 21.02.2002 *.

jak to jest, ze przed chwila ten temat byl nizej a teraz nagle jest jako pierwszy? Czyzby ktos chcial ukryc inne wazne tematy?

grag 21.02.2002 *.

a teraz znowu jest nizej. Jakas manipulacja?

Redakcja 21.02.2002 *.www.profitsystem.pl

262
Najwyżej jest zawsze temat, na który ostatnio ktoś sie wypowiadał. Automatycznie.

Laura_ 26.10.2016 *.89-70-41-152.dynamic.chello.pl

8

Widziałam, że dużo pozytywnych opinii ma ergokantor.pl. Patrzyłam na ich stronę i faktycznie kursy mają niezłe, nie pobierają prowizji, wszystko załatwić można w kilkanaście minut. Wygląda zachęcająco.

giras 19.06.2017 *.ip-195-116-196-147.deltanet.com.pl

28

Jeśli nie wiesz, na jaką pożyczkę się zdecydować, skorzystaj z ranking kredytów gotówkowych, ja sam z nich korzystałem, kiedy nie wiedziałem, na co się zdecydować. Przy okazji można też trochę ciekawostek na ten temat tam poczytać. Także doinformujesz się dobrzeJ

Agretix 19.06.2017 *.wr3.contium.pl

5

Od 1 lipca 2016 r. przedsiębiorstwa są zobigowane do przekazywania Urzędom Skarbowym informacji, dotyczących prowadzonej działalności, przy użyciu Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK)

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.