Forum: Pożyczki gotówkowe bez BIK I BIG 1475

piotrek_111 26.02.2007 *.bly131.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
W podręczniku dla doradcy PFK (napisanym zresztą łamaną polszczyzną) jest napisane:
!!!UWAGA MIEJSCE SPTKANIA Z KLIENTEM ZAPLANUJCIE PAŃSTWO NA NEUTRALNYM MIEJSCU!!!

Hehe:)

Czytam dalej:

Co ma zabrać klient na spotkanie z Państwem?
-
-
- odpowiednią sumę pieniędzy według należytej opłaty


Smiać mi się chce, sorry nie mogę się jakoś powstrzymać :)

Magik 27.02.2007 *.bsg10.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witam,
A to prawda, że z tego ich czeskiego podręcznika można boki zrywać, ten, kto to tłumaczył to raczej nie miał pojęcia, co robi i ile radości tym sprawi nam przy czytaniu.
Co do KRS-u to jest pod tym adresem: http://www.uverova.cz/cz/about_pfk_obchr.htm
Teraz, co do umowy, czy agent np. banku kiedykolwiek miał umowę klienta do czytania, bo ja będąc pośrednikiem takich banków jak BPH, PKO BP, mBanku, Fortis Banku i innych przy sprzedaży kredytów i pożyczek nigdy umowy od banku nie dostałem, bo to jest tajemnica handlowa między klientem, a bankiem. W całej mojej karierze tylko kilka razy sam klient mi takową pokazał, ale i tak już była wcześniej przez niego podpisana.
Nie piszę tu o takich bankach jak Getin, GE Money i innych, które sprzedają pożyczki przez sieć agentów korzystających z ich oprogramowania i internetu, bo one działają na innych zasadach.
Także twój argument o potrzebie zapoznania się z umową jest bez zasadny tym bardziej, że w tym wypadku jesteś agentem pośrednika, czyli tak naprawdę nic ci do tego, co w umowie jest zapisane, bo nie posiadasz nawet praw do takiej wiedzy.
Np. za 750zł klient nabywa prawo do korzystania z wszystkich produktów, które firma PFK oferuje bądź będzie oferować na polskim rynku. Na tą chwile są to trzy produkty, jakich nie ma na naszym rynku i oczywiście musi upłynąć trochę czasu zanim te produktu się sprawdzą i wszyscy nabiorą do firmy zaufania, a sama firma już ma w planach wprowadzenie następnych produktów na rynek.
Pozdrawiam Magik

Magik 27.02.2007 *.bsg10.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witam,
A to prawda, że z tego ich czeskiego podręcznika można boki zrywać, ten, kto to tłumaczył to raczej nie miał pojęcia, co robi i ile radości tym sprawi nam przy czytaniu.
Co do KRS-u to jest pod tym adresem: http://www.uverova.cz/cz/about_pfk_obchr.htm
Teraz, co do umowy, czy agent np. banku kiedykolwiek miał umowę klienta do czytania, bo ja będąc pośrednikiem takich banków jak BPH, PKO BP, mBanku, Fortis Banku i innych przy sprzedaży kredytów i pożyczek nigdy umowy od banku nie dostałem, bo to jest tajemnica handlowa między klientem, a bankiem. W całej mojej karierze tylko kilka razy sam klient mi takową pokazał, ale i tak już była wcześniej przez niego podpisana.
Nie piszę tu o takich bankach jak Getin, GE Money i innych, które sprzedają pożyczki przez sieć agentów korzystających z ich oprogramowania i internetu, bo one działają na innych zasadach.
Także twój argument o potrzebie zapoznania się z umową jest bez zasadny tym bardziej, że w tym wypadku jesteś agentem pośrednika, czyli tak naprawdę nic ci do tego, co w umowie jest zapisane, bo nie posiadasz nawet praw do takiej wiedzy.
Np. za 750zł klient nabywa prawo do korzystania z wszystkich produktów, które firma PFK oferuje bądź będzie oferować na polskim rynku. Na tą chwile są to trzy produkty, jakich nie ma na naszym rynku i oczywiście musi upłynąć trochę czasu zanim te produktu się sprawdzą i wszyscy nabiorą do firmy zaufania, a sama firma już ma w planach wprowadzenie następnych produktów na rynek.
Pozdrawiam Magik

piotrek_111 27.02.2007 *.bml202.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Z umową między klientem a PFK każdy agent pomimo wszystko powinien się zapoznać.
Chociażby po to, aby potem nie tłumaczyć głupio „Panie prokuratorze ja na serio nie wiedziałem, że sprzedaje bomby atomowe, nie miałem przecież wglądu umowę między pośrednikiem a klientem”

Nie chcę nic sugerować ani o niczym przesądzać. Lecz jeśli coś okaże się nie tak z tymi pożyczkami to złość klienta spadnie przede wszystkim na AGENTA. To do AGENTA przyjdą ludzie z awanturą. Trzeba o tym pamiętać.
W ustawie zakazującej działalności systemom argentyńskim jest paragraf, który mówi, że odpowiedzialność karna grozi nie tylko przedsiębiorcy, lecz również osobom działającym na mocy i na zlecenie przedsiębiorcy.

Z powyższych powodów uważam, że wzór umowy należy poznać przed podjęciem współpracy z jakąkolwiek firmą.

Natomiast te 750 zł opłaty początkowej dla klienta będzie działać wręcz odpychająco.
To tak jakby sklepy wprowadziły wejściówki za możliwość korzystania z ich produktów.
Zadłużonych desperatów, co prawda nie brakuje, lecz na przykład mnie jako klienta taka praktyka skutecznie by zniechęciła do ubiegania się o pożyczkę i wzbudziła wielką podejrzliwość.
Wielce podejrzana jest już sama procedura wręczenia owych pieniędzy.
Dzwoni klient z ogłoszenia do agenta, umawiają się w „neutralnym miejscu” i wręcza mu 750 zł.
Czy jest na tym forum ktoś, kto by wręczył obcej osobie, gdzieś w knajpie 750 zł w zamian za obietnice pożyczki?
Hmmm…

46adams 27.02.2007 *.bkj225.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Witam.
Z tego co czytam na forum podniesiona została kwota którą klient musi wpłacić za obietnicę pozyczki to naprawdę nieładnie pachnie i sądze ze trzeba się poważnie zastanowić nad tym wszystki bo można wylądować w prokuraturze i nic nikomu nie pomoze tłumaczenie ze to nie on udziela pożyczki tylko jest pośrednikiem ale to agent przyjmuje pieniążki i on za wszystko odpowiada a na policji nie będą się pytać firmy tylko agenta i to agent odpowiada za to czy klient dostanie pożyczkę czy nie. Z warunkami kredytu agent powiniem się zapoznać zeby wytłumaczyc klientowi jakie są warunki szczegółowe kredytu.Tłumaczenie się ze agent nie musi znać warunków umowy między klientem a firmą pożyczającą pieniążki jest moim zdaniem nietrafne, gdyż wypisując wnioek do jakiego kolwiek banku nigdy nie pobieramy od klienta zadnej kwoty pieniężnej.I klient moze odnówić podpisania umowy i zrezygnować z kredytu jak mu warunki nie odpowiadają a tu musi pierw zapłacić i to nam kase a jak zażąda natychmiastowego zwrotu kasy to co będziemy się z klientem kłócić przy ludziach to moze być strasznie kłopotliwe iściągnąć na agenta mase kłopotów.

Łoś SuperKtoś 27.02.2007 *.h82-143-158-180-static.e-wro.net.pl

9
Witam!
Magik`u -- zauważ że tylko ty jesteś takim optymistą, a czytając Twoje wypowiedzi na forum odnośnie BPH- wydawałeś się "bardziej rozsądny". Czytając Twoje wcześniejsze posty byłem wręcz zachwycony ich treścią.
Jednakże czytając to co teraz wypisujesz jestem przekonany, że PFK odniosła sukces w swoim marketingu.
Sprawa jest ewidentnie "lewa" z tym PFK. Kiedyś była podobna firma która w podobny sposób działała i wielu ludzi tak jak i ty uwierzyło. Nie zmienia to faktu że ludzie postawieni na szczycie tej piramidy swoje pewnie zarobią.
A żebyś na przyszłość nie pisał że "myślę że myślę" to dopowiem tylko że jestem w "środku" tego tworu jakim jest PFK- nie jestem zwykłym obserwatorem.
Pominę już fakt że PFK znakomicie zna treść tego wątku na forum ;-)
Pozdrawiam

Magik 28.02.2007 *.btt146.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witam,
Niestety nie mam czasu na przekomarzanie się na słowa, wy sobie tu piszcie, co chcecie i co wam na myśl przyjdzie, a ja idę zarabiać kasę. Jeśli będziecie mieli jakieś konkretne pytania, techniczne pytania to służę informacją. Nie będę odpowiadał na pytania, co się, komu wydaje albo wymyśli w jego głowie, sorry ale nie mam czasu.
Wszystkich zainteresowanych pośrednictwem w sprzedaży produktów Firmy PFK zapraszam i proszę o kontakt emaliowy z tego forum.

Teraz, co do Pana Łosia, piszesz, że nie jesteś zwykłym obserwatorem i że jesteś w „środku tego tworu, jakim jest PFK ”, a piszesz takie idiotyzmy to znaczy, ze tak naprawdę to nie wiesz, o czym piszesz albo twoja wiedza opiera się na "myślę, że myślę" nie posiadając konkretnej wiedzy dotyczącej procedur.
Co do znajomości tego wątku przez kogoś z Firmy PFK to mnie nie rozśmieszaj, bo większość osób z tego forum i nie tylko zna mnie osobiście lub ma do mnie namiary choćby telefoniczne i nigdy nie ukrywałem się przed nikim, a tym bardziej przez firmami, z którymi polemizowałem na tych stronach.

PS.
Ja wiem, do kogo trafiają wypowiedzi z tego forum, a czy ty też wiesz? He He
Pozdrawiam wszystkich cieplutko Magik :)

Łoś SuperKtoś 01.03.2007 *.h82-143-158-180-static.e-wro.net.pl

9
Witam Wszystkich!

Do Magika:

Klient otrzymuje pożyczkę po wpłaceniu "opłaty wstępnej"...
Nie jest powiedziane że dostanie pożyczkę od ręki
Płaci kilka rat z pożyczki.
Dopiero teraz może spodziewać się pożyczki.
Może ale nie musi....

Co o tym mamy sądzić???


Magik 01.03.2007 *.bso8.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Do Łosia:

Klient po spisaniu wniosku i wpłacie opłaty wstępnej otrzymuje umowę pocztą.
Po zapoznaniu się z nią i spełnieniu warunków, które zawiera umowa odsyła dokumenty.

Firma sprawdza oryginalność dokumentów.
Przesyła klientowi pożyczkę według umowy całości lub transze.

Klient ma czas na rozwiązanie umowy „wstępnej” na podstawie ustawy konsumenckiej, jeśli tego dokona Firma zwraca tą opłatę w całości na konto wskazane przez klienta

Tak więc klient po zapoznaniu się z warunkami umowy może z niej zrezygnować i otrzyma zwrot opłaty wstępnej.

No i gdzie tu ARGENTYNA?

I znowu wychodzi na to, że braki wiedzy przekładają się na „myślę, że myślę”.

I to by było na tyle. Proszę o zadawanie konkretnych pytań i zapraszam na szkolenia prowadzone przez Dyr. Regionalnych

Pozdrawiam Magik

Łoś SuperKtoś 02.03.2007 *.h82-143-158-180-static.e-wro.net.pl

9
Dobra czas skończyć te gadanie.
Myślę że czas wszystko pokaże.

Pytanie do znawców finansów:
Czy Klient będzie miał możliwość odstąpić od umowy jeśli Firma PFK daje mu na to 7 dni od rejestracji?
Termin wiadomo że nie taki jak być powinien, ale chodzi mi o to czy sama rejestracja Klienta jest już jakąś formą "umowy pożyczki" od której zaczyna się bieg terminów?
Pozdrawiam

Magik 06.03.2007 *.bse198.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witam,
Polskie prawo stanowi, iż klient ma prawo rozwiązać umowę kliencką w okresie 10 dni w formie pisemnej.
Termin rozwiązania umowy rozpoczyna bieg w dniu otrzymania umowy kredytowej.

Magik

bartomada 06.03.2007 *.207-29.is.net.pl

Prawo prawem ale byli,są i bedą tacy co je łamią.Teraz więc mam pytanie-jesli ta zacna firma kasy nie odda-to jak ich znaleźć,z czego odzyskac swoje pieniądze?Mają gdzies siedzibę,konto,jakies aktywa?Przeciez to potężna firma jesli stac ja na pozyczanie kasy bankrutom-więc chyba gdzies te miliony lub miliardy lokują?.Moim zdaniem to forum słuzy do tego-aby zrobic tej firmie reklamę-i napedzić ludziom z wierzchołka piramidki troche kasy.A naprawde bedą chcieli sprzedac jakies taryfy telefoniczne itp.Dla mnie to kit i to słaby-a jesli ktos jest zachwycony firma-to niech sam pozyczy np.1000 zl-i napisze jak sie procedura odbywa.Koszty małe,a za to jaka klientela napłynie po tym zapewne owocnym przykładzie!!

Magik 06.03.2007 *.bse198.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witaj,
Jak byś czytał ten wątek od początku to byś takich głupot nie pisał. Są podane namiary, strona www. Wystarczy odrobina wysiłku i sam możesz zweryfikować firmę no, ale widocznie cię na to nie stać, bo łatwiej pisać swoje wywody nie poparte argumentami niż sprawdzić samemu. Wystarczy zadzwonić.
Dla przypomnienia
Call center (dla klientów): 033 858 09 36
Dział usług specjalnych: 033 858 09 37
e-mail: pfk@uverova.cz
http://www.uverova.cz/
http://www.uverova.cz/pl/index.htm
PFK Sp. z o.o.
Adres: Bobrecka 27
43-400 Cieszyn

bartomada 07.03.2007 *.207-29.is.net.pl

OK.to zadałem sobie nieco trudu i na stronie www.justice.cz (to strona tamtejszego ministerstwa sprawiedliwości)znalazłem nieco danych o firmie CFU s.r.o.Kapital maja 200 000 koron(czyli ok.27 000 zl),sadząc po adresie siedziba mieści sie w jakimś bloku,a ostatnio mają wpisane egzekucje komornicze.No ale w Polsce rozdaja Mercedesy...

piotrek_111 07.03.2007 *.blz240.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
No to robi się coraz ciekawiej:)

Magik 10.03.2007 *.btl229.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Muszę cię bardzo przeprosić, ale to naprawdę bardzo, nie spodziewałem się, że mam do czynienia z tak przenikliwym i znającym tematykę biznesu człowiekiem.
Przepraszam.
Bardzo proszę cię o podanie mi adresu komornika lub adresu rewiru, bo moja firma bardzo chętnie wykupi ich długi, ale co tam, zapraszam cię do wspólnego biznesu wykupmy je wspólnie, ty i ja, a co nie możemy pojeździć sobie Mercedesami albo polatać samolotem w końcu za te długi możemy przejąć tą nic nie wartą czeską firemkę.
Piszesz, że 200 000 koron (ok. 27 tys. zł)to strasznie mały kapitał założycielski. Wynika z tego, że ja przepłaciłem, bo musiałem wywalić 50 000 polskich złotych na moją firmę. Moja strata, ale podobno w takim strasznym kraju jak USA wystarczy tylko 1$ (ok. 2.95 zł), aby taką firmę założyć. Straszni ci kapitaliści. W USA, a dokładnie w NY zakładałem taką firmę 2 dni w Czechach podobno robi się to w 2 tygodnie, a jak w Polsce zakładałem taką samą firmę 2,5 roku temu to brakło mi miesiąca.
Ponieważ jesteś takim znawcą to proszę podpowiedz mi, po co firmie, która zajmuje się pośrednictwem finansowym wysoki kapitał założycielski. Nie maja magazynów z towarem, nie posiadają fabryk, maszyn i urządzeń, nie prowadzą inwestycji w dobra trwałe to, po co im ten kapitał, do czego?
Siedzibę mają też rzeczywiście kiepską, bo za sąsiadów mają trzy banki, dwie firmy leasingowe i takie tam inne byle jakie biura firm z całego świata. Ja nie chciałbym tam mieszkać, serio.
Pozdrawiam Magik

PS. Zapomniałem, że raz w roku składa się bilans Spółki w Sądzie Rejestrowym ale to chyba bez znaczenia.

bartomada 10.03.2007 *.acyz44.neoplus.adsl.tpnet.pl

Kapitał założycielski podnosi się zwykle po to aby właśnie podnieść wiarygodność firmy ,a takze często jest to nakazane ustawowo-wystarczy zobaczyc na dowolne dane banków spólek giełdowych obok NIP-u,KRS-u podają wysokość kapitału.Jest to szczególnie istotne na rynku finansowym-bo chyba nikt normalny nie powierzy swoich pieniędzy "bankowi"z kapitałem 1,25 USD.Co do szacownej firmy z Czech to na ich stronce są dane na temat ich wypisu:http://www.uverova.cz/cz/about_cfu_obchr.htm
-jest tam kapitał i udzialowcy.
Tu natomiast podaje dane o które prosisz-
Ostatní skutečnosti:
- Usnesením ze dne 23.1.2006 č.j. 22 Nc 25/2006-18, které nabylo právní moci dne 23.1.2006, nařídil Okresní soud ve Zlíně exekuci podle usnesení Obvodního soudu pro Prahu 5 ze dne 10.4.2003 sp.zn. 31 C 338/2002 exekuci na majetek povinného Zdeňka Václavka. Provedením exekuce je pověřen Mgr. Dalimil Mika, soudní exekutor Exekutorského úřadu se sídlem v Klatovech, nám. Míru 65.

Soudní exekutor vydal dne 13.10.2006 exekuční příkaz č.j. 120 EX 392/06-8 k uspokojení pohledávky oprávněného HS INKASO s.r.o., ve výši 54.734,46 Kč postižením obchodního podílu povinného Zdeňka Václavka, ve společnosti ČFU s.r.o.
Zapsáno: 7.listopadu 2006
Nie znam sie na handlu wierzytelnościami więc gratis odstępuje ten interes z wykupem-bedzie jak znalazł na "full wypas "do Merca.
Na koniec życzę aby obiecany przez CFU mercedes nie przeistoczył sie czasem w radiowóz oraz rzesz zadowolonych klientów którzy mimo że są w BIK-u dostaną atrakcyjną pożyczkę z tej instytucji.

piotrek_111 22.03.2007 *.bnj245.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Minęło trochę czasu. Jak układa się współpraca z PFK w praktyce? Klienci dopisują?

obiektywny komentator 24.03.2007 *.abjw68.neoplus.adsl.tpnet.pl

354
coś cisza w temacie przez kilka dni Było tyle entuzjazmu i chyba sie na tym skonczyło po tym jak padło tu wiele konkretnych argumentów przeciw

46adams 24.03.2007 *.bml242.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Witam
Czy jest tu ktośc co prowadzi Profireala bo chcą popisać umowe i się zastanawiam

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.