Forum: Doradztwo Finansowe - finanse i bankowość 106

Ania_1 05.02.2007 *.212.244.250.166

2
Witam Serdecznie. Interesuje mnie doradzwto finansowe, czy może mi ktoś podpowiedzić, czy jest to opłacalne? W tej chwili pracuję, ale chcę założyć własną działalność i zająć się czymś co mnie bardziej interesuje. Jaki mogą czychać mnie "niespodzianki". Z góry dziękuję za szczerą odpowiedź :-)

Ania_1 06.02.2007 *.212.244.250.166

2
Czy jest ktoś na forum, kto interesuje się albo siedzi w branży doradztwa finansowego?

aragonis 08.12.2007 *.aagp160.neoplus.adsl.tpnet.pl

76
hmm chcesz otwierać doradztwo i nie masz o tym zielonego pojęcia? Nie polecam bo to nie biznes dla początkujących albo takich co myślą że jak idą kredyty to im też się powiedzie lekką ręką. Osobiście polecam otworzyć na start coś we franczyźnie albo współpracę partnerską z firmami takimi jak: expander, opne, em finance, az finance. Gwarantuję że przy doborze odpowiedniego lokum będzie można nieźle zarobić.

sam 09.12.2007 *.aags90.neoplus.adsl.tpnet.pl

Aniu.
Pośrednictwo finansowe (bo myślę ze o to Ci chodzi) nie jest to łatwy chleb. Gdzie sie nie obejrzeć to mozna spotkac punkty kredytowe, banki, punkty doradztwa finansowego (poszerzona wersja punktów kredytowych o inwestycje czy też ubezpieczenia). Jeżeli jest ktoś rzetelny, potrafi rozmawiać z klientem, wie jak sie reklamować to ma szanse ale nie licz na to ze w pierwszysm miesiacu zrobisz kokosy. Bardzo dużo punktów kredytowych upada ze wzgledu na nierealne wyobrażenie właścicieli o tym biznesie lub brak umiejetnosci prowadzenia tej branży. Może to zabrzmi wyniośle ale moge coś na ten temat powiedzieć bo sam od ponad 6 lat prowadzę takie placówki.

Tak czy inaczej jeżeli nie masz o tym pojecia to proponuje sie podpiąć pod jakąś franszyze (Multika, Unilink czy też placówke np. Eurobanku) gdzie uzyskasz pomoc w prowadzeniu ów placówki. W przypadku otwarcia punktów jak Expander to juz inna sprawa. Tu oprócz doświadczenia musisz mieć sporo pieniędzy tzn. na otwarcie punktu i na jego prowadzenie. Załozenie jest że przez min. 6 m-cy inwestujesz środki na funkcjonowanie punktu czyli:
- opłata za lokal (w przypadku Expandera nie może być to lokal 25 m i mini miejscowość)
- pracownicy (mogą byc tylko na prowizji ale nie liczyłbym na to więc i stała część wchodzi w grę)
- media (prąd, ogrzewanie, telefony, internet)
- reklama
- podatki, zusy itp.
Prowizje za kredyty gotówkowe to od 3-10%, hipoteczne od 0,5 - 4% (im wyższa Twoja prowizja tym wyższe koszty kredytu), fundusze inwestycyjne 2,7-5,5% więc mozna zarobic ale tak jak pisałem punktów kredytowych jest masa (nie liczac banków) wiec możesz zyskać tylko część rynku pod warunkiem że bedziesz potrafic to robić.

Pozdrawiam

aragonis 09.12.2007 *.aagt189.neoplus.adsl.tpnet.pl

76
no masz rację expander to pomyłka z mojej strony he. TRzeba już posiadać odpowiednią wiedzę oraz kapitał by móc dobrze funkcjonować. Co do płacy w expanderze do jest taj jak wszędzie czyli podstawa małe mieścinki to 1100zeta brutto+ prowizja a w większych miastach, gdzie są placówki własne a nie partnerskie to płaca to 1500netto + prowizja.

supermario 04.10.2013 *.apn-31-1-158-118.dynamic.gprs.plus.pl

31

Ja tam nie powierzyłbym doradcą ani grosza.Nie ponoszą żadnego ryzyka , a zyski kierują najpierw do siebie a co zbędzie do klienta.

Dave McKwak 04.03.2017 *.89-66-194-148.dynamic.chello.pl

1

Kamciax ja szczerze mogę polecić Tobie PKO PTE. Moim zdaniem doradcy są dobrze przygotowani na trudne pytania i potrafią dopasować odpowiednie rozwiązania dla Twojego 'problemu'. Sam ostatnio prosiłem o wycenę funduszy dla konta emerytalnego i wszystko przebiegło jak ta lala.

Pamela 04.08.2017 *.apn-46-169-212-183.dynamic.gprs.plus.pl

70

Takie doradztwo na pewno jest pomocne bo może podsunąć korzystne rozwiązanie.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.