Forum: Doradztwo Finansowe

05.02.2007
wypowiedzi: 2
*.244.250.166

Witam Serdecznie. Interesuje mnie doradzwto finansowe, czy może mi ktoś podpowiedzić, czy jest to opłacalne? W tej chwili pracuję, ale chcę założyć własną działalność i zająć się czymś co mnie bardziej interesuje. Jaki mogą czychać mnie "niespodzianki". Z góry dziękuję za szczerą odpowiedź :-)

06.02.2007
wypowiedzi: 2
*.244.250.166

Czy jest ktoś na forum, kto interesuje się albo siedzi w branży doradztwa finansowego?

08.12.2007
wypowiedzi: 76
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

hmm chcesz otwierać doradztwo i nie masz o tym zielonego pojęcia? Nie polecam bo to nie biznes dla początkujących albo takich co myślą że jak idą kredyty to im też się powiedzie lekką ręką. Osobiście polecam otworzyć na start coś we franczyźnie albo współpracę partnerską z firmami takimi jak: expander, opne, em finance, az finance. Gwarantuję że przy doborze odpowiedniego lokum będzie można nieźle zarobić.

09.12.2007
sam
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

Aniu.
Pośrednictwo finansowe (bo myślę ze o to Ci chodzi) nie jest to łatwy chleb. Gdzie sie nie obejrzeć to mozna spotkac punkty kredytowe, banki, punkty doradztwa finansowego (poszerzona wersja punktów kredytowych o inwestycje czy też ubezpieczenia). Jeżeli jest ktoś rzetelny, potrafi rozmawiać z klientem, wie jak sie reklamować to ma szanse ale nie licz na to ze w pierwszysm miesiacu zrobisz kokosy. Bardzo dużo punktów kredytowych upada ze wzgledu na nierealne wyobrażenie właścicieli o tym biznesie lub brak umiejetnosci prowadzenia tej branży. Może to zabrzmi wyniośle ale moge coś na ten temat powiedzieć bo sam od ponad 6 lat prowadzę takie placówki.

Tak czy inaczej jeżeli nie masz o tym pojecia to proponuje sie podpiąć pod jakąś franszyze (Multika, Unilink czy też placówke np. Eurobanku) gdzie uzyskasz pomoc w prowadzeniu ów placówki. W przypadku otwarcia punktów jak Expander to juz inna sprawa. Tu oprócz doświadczenia musisz mieć sporo pieniędzy tzn. na otwarcie punktu i na jego prowadzenie. Załozenie jest że przez min. 6 m-cy inwestujesz środki na funkcjonowanie punktu czyli:
- opłata za lokal (w przypadku Expandera nie może być to lokal 25 m i mini miejscowość)
- pracownicy (mogą byc tylko na prowizji ale nie liczyłbym na to więc i stała część wchodzi w grę)
- media (prąd, ogrzewanie, telefony, internet)
- reklama
- podatki, zusy itp.
Prowizje za kredyty gotówkowe to od 3-10%, hipoteczne od 0,5 - 4% (im wyższa Twoja prowizja tym wyższe koszty kredytu), fundusze inwestycyjne 2,7-5,5% więc mozna zarobic ale tak jak pisałem punktów kredytowych jest masa (nie liczac banków) wiec możesz zyskać tylko część rynku pod warunkiem że bedziesz potrafic to robić.

Pozdrawiam

09.12.2007
wypowiedzi: 76
*.neoplus.adsl.tpnet.pl

no masz rację expander to pomyłka z mojej strony he. TRzeba już posiadać odpowiednią wiedzę oraz kapitał by móc dobrze funkcjonować. Co do płacy w expanderze do jest taj jak wszędzie czyli podstawa małe mieścinki to 1100zeta brutto+ prowizja a w większych miastach, gdzie są placówki własne a nie partnerskie to płaca to 1500netto + prowizja.

04.10.2013
wypowiedzi: 31
*.dynamic.gprs.plus.pl

Ja tam nie powierzyłbym doradcą ani grosza.Nie ponoszą żadnego ryzyka , a zyski kierują najpierw do siebie a co zbędzie do klienta.

01.02.2017
wypowiedzi: 28
*.181.117.18

A ja mam pytanie odnośnie przyszłości. Chciałam się dowiedzieć w jakich sposób oszczędzać na emeryturę? Jakie inwestycje zapewnią nam bezpieczną życie na starość? I Ile powinniśmy samodzielnie odkładać? Przeczytałam ciekawy artykuł http://ikze.startblog.pl/2016/11/23/myslenie-o-swojej-przyszlosci/ ale szukam kolejnych informacji.

01.02.2017
wypowiedzi: 28
*.181.117.18

Fundusze inwestycyjne mogą stać się dla Ciebie źródłem atrakcyjnych zysków, jeśli zaakceptujesz ryzyko związane z daną inwestycją. Zależy Ci na dostosowaniu inwestycji do Twoich oczekiwań? Dowiedz się więcej o strategiach inwestycyjnych ze strony http://funduszebest.blogpro.pl/

04.03.2017
wypowiedź: 1
*.dynamic.chello.pl

Kamciax ja szczerze mogę polecić Tobie PKO PTE. Moim zdaniem doradcy są dobrze przygotowani na trudne pytania i potrafią dopasować odpowiednie rozwiązania dla Twojego 'problemu'. Sam ostatnio prosiłem o wycenę funduszy dla konta emerytalnego i wszystko przebiegło jak ta lala.

07.07.2017
wypowiedzi: 2
*.dynamic.chello.pl

Jak potrzebowałam gotówki okazało się że nie spełniam warunków narzuconych przez bank, dopiero na [url=https://www.moneyman.pl/]Moneyman.pl[/url] udało mi się bez problemu dostać pożyczkę i to bez wypeniania góry wniosków i długiego oczekiwania na decyzję

 

09.07.2017
wypowiedzi: 168
*.play-internet.pl

Warto podjąć współpracę z Probitas Finance. U nich są wysokie stawki. Poza tym oferują wsparcie w procesie kredytowym oraz bezpłatny raport BIK indywidualny i firmowy wraz z oceną scoringową . Firma jest naptrawdę solidna. Ekspresowo wypłacają prowizję ( tego samego dnia co kredyt ). Strona ich to http://www.probitasfinance.pl . Warto sobie tam zerknąć. 

28.07.2017
wypowiedzi: 13
*.centertel.pl

Dużo informacji jest na forum finansowym.

04.08.2017
wypowiedzi: 62
*.dynamic.gprs.plus.pl

Takie doradztwo na pewno jest pomocne bo może podsunąć korzystne rozwiązanie.

17.11.2017
wypowiedzi: 39
*.dynamic.chello.pl

Wiem, że firma http://www.viennalife.pl oferuje fachoe doradztwo w zakresie finansów. Oni udostępniają dla swoich klientów bardzo korzystne produkty oszczędnościowe, inwestycyjne. Tworzą również dedykowane produkty dla swoich klientów zgodnie z ich potrzebami, można im zaufać.

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.