Forum: Multika - chętnie się czegoś dowiemy 1475

pasikonik 30.03.2007 *.vt82.internetdsl.tpnet.pl

Mam pytanie, czy łatwo jest się wdrożyć w ten biznes (procedury,znajomość produktów)osobom bez doświadczenia w tej branży?Czy wie Pan coś na temat tego czy sprzedają się kredyty samochodowe w biurach kredytowych,czy raczej kredyty te idą przez komisy?

obiektywny komentator 30.03.2007 *.abkh252.neoplus.adsl.tpnet.pl

354
czy łatwo się wdrożyć Hmm Ja z wykształcenia nie mam nic zwiazanego ani z finansami, ani bankowością a matematyka nie była moim ulubionym przedmiotem :-) Każda praca ma swoje plusy i minusy tak samo i ta Procedury nie sa znowu jakies straszne i trudne jak ktos chce to sie ich nauczy a ponadto ma zawsze pod reką sciage

Co do kredytów samochodowych to zdecydowanie komisy wyłapuja klientó na nie juz u sibie ( w koncu tez maja z tego prowizje) z tym ze prodcedura na komisie trwa duzej niz u nas w biurze no ale komisant robi wszystko by nie wypuscici klienta z rąk

pasikonik 30.03.2007 *.vt82.internetdsl.tpnet.pl

Czy Multika też sprzedaje kredyty samochodowe?

obiektywny komentator 30.03.2007 *.abkh252.neoplus.adsl.tpnet.pl

354
stricte samochodowych to nie Ale tak naprwde kredyt samochodowy jest teraz jak przeliczysz koszty niewiele tanszy od gotówkowego, a jak doliczysz jeszcze obowiązkowe dość czesto Autocasco jest nawet drozszy

agentdolu 31.03.2007 *.217.153.168.21

Chcac wejsc w Multike nalezy najpierw przejsc przez QS?? Czy sa jakies szczegolen wymagania czy wystarczy lokal, jakies doswiadczenie przy Multice?
dziekuje z gory za odpowiedz

obiektywny komentator 01.04.2007 *.inet20908na-0.eranet.pl

354
Jak wspominałem wczesniej nie mam wiedzy jak wyglada rekurutacja do brendu MULTIKA nowych agentów Ja z QS jestem kilka lat a firma zaproponowała mi mulitkę na podstawie moich dotychczasowych dokonan finansowych W kwestii nowych agentów proponuje kontaktowac sie z centralą QS w Gdańsku

leon24 05.04.2007 *.fhx91.internetdsl.tpnet.pl

94
Pytanie do Pasikonika - czy kontaktowałeś się już z kimś w QS ?

pasikonik 05.04.2007 *.vt82.internetdsl.tpnet.pl

Jeszcze nie.

cymes 08.04.2007 *.apn-99-85.gprspla.plusgsm.pl

2
Witam. Mam pytanie odnośnie rozpoczęcia współpracy z QS. Jakie firma stawia wymagania odnośnie lokalu (lokalizacja, wielkośc, itp.) oraz jakie są w przybliżeniu koszty rozpoczęcia współpracy z nimi? za co się płaci, a na co można liczyc z ich strony? Mam oczywiście na myśli współpracę na wyłącznośc.

obiektywny komentator 09.04.2007 *.inet20908na-2.eranet.pl

354
QS nie stawia jakiś restrykcyjnych wymogów co do współpracy (przynajmniej tak było do tej pory, a niesądzę by coś się zmieniło) ani co do lokalu choć wiadomo że lokal na parterze będzie lepszy od tego na piętrze Tak samo lokal w centrum miasta lub w jakimś porządnym centrum handlowym jest lepszym od tego gdzies na obrzeżach. Wiadomo też że lepsze lokalizacje to i większy czynsz, ale coś za coś niestety. QS nie ma wymogów co do umeblowania i wyglądu biura, każdy agent jeśli chce wyżyć z tego biznesu to chyba wie, że teraz w dobie rozwoju placówek bankowch nie da sie juz robic kredytów jak dawniej na przysłowiowym kolanie. Ja też przez te kilka lat ewoluowałem. Z małego punkciku jakies 10 metrów kwadratowych w domu handlowym, przeniosłem się w ścisłe centrum miasta do biura około 30 metrów (I piętro) Jednak z racji tego, że zaraz podemną powstała filia skoku stefczyka przeniosłem się bowiem zgarniali mi klietów, którzy szukając nas trafiali z rozpędu do nich (drzwi do ich lokalu były drzwiami bezpośrednio sąsiadującymi z wejsciem na klatkę schodową prowadzącą do nas) Obecnie mamy lokal dość duży, gdzie na same kredyty przygotowane są 3 stanowiska obsługi. Parter, witryna wystawowa itp. Ogólnie bardzo dobra lokalizacja w mieście, a dzięki temu, że nie jest to głowny deptak to i czynsz jak za taki metraż przyzwoity. Dojść do nas to jest moment, mamy duży parking. Ogólnie wygoda dla klienta.

Reasumując: wybierając lokal musisz "dopasować" go to Twojego rynku i jego potrzeb.

Co daje QS dla wyłącznych agencji: napewno lepsze prowizje niż wolnym strzelcom, którzy piszą i dla QS i dla innych, plakaty reklamowe i inne gadzety typu kalendarze, plakaty, smycze itp. Ulotki po rewelacyjnej cenie 1/3 A4 full kolor dwustronnie drukowana 0,02 zł za sztukę.

Będąc już agentem QS ale wybranym do MULTIKI dostałem znacznie więcej. Świecące reklamy na zewnątrz (kaseton na 6 x 1 oraz semafor) wyklejenie szyb, tabliczki kierunkowe, plakaty zrywki i ulotki za free, reklama w prasie za free, maeriały reklamowe do biura za free (zegary, kubki, długopisy, rollerbannery, potykacze, podświetlane ramy) Dla załogi koszulki, smycze, identyfikatory, eleganckie pinsy do marynarek, specjalne ciuchy na akcje ulotkowe (kurtki, spodnie, czapki) Nie wiem czy wszystko wymieniłem ale szczerze powiem, że od MULTIKI dość sporo wiecej dostaje niż za dawnych czasów w samym QS. Dzięki temu wszystko wygląda bardziej profesjonalnie a to przekłada sie na obroty Oczywiście IN PLUS

pasikonik 12.04.2007 *.arj114.internetdsl.tpnet.pl

A jakie są najgorsze miesiące w takiej działalności?

obiektywny komentator 12.04.2007 *.inet20908na-2.eranet.pl

354
w tych gorszych miesiącach MULTIKA wdraża akcje retencyjną (bankowcy fachowo nazywają to rolowaniem) dla klientów. Do tych najlepszych wysyłane są listy z czekami i zaproszeniem do konkretnego biura by ów czek uaktywnić Dlatego w sumie jako taka płynność obrotów jest zachowana przez 12 miesięcy w roku. Jednak by mieć klientów do retencji na przyszłość trzeba dbać o to by w każdym miesiącu mieć jak najwięcej nowych kredytów

aragonis 09.12.2007 *.aagt189.neoplus.adsl.tpnet.pl

76
jak byś miał zarabiać tylko 2 tys zł to lepiej nie otwierać biznesu tylko iść do pracy he.

aragonis 09.12.2007 *.aagt189.neoplus.adsl.tpnet.pl

76
jak byś miał zarabiać tylko 2 tys zł to lepiej nie otwierać biznesu tylko iść do pracy he.

aragonis 09.12.2007 *.aagt189.neoplus.adsl.tpnet.pl

76
Czyli najpierw chcąc podjąć współpracę z Multiko będę miał logo QS i dopiero po dobrych wynikach sprzedażowych mogę przekształcił swoją jednostkę w Multiko? Nic interesującego, konkurencja ma podobną ofertę a takich rzeczy, wymagań nie stawia.

leon24 05.03.2008 *.xdsl-8875.wroclaw.dialog.net.pl

94
Witam Obiektywny. Własnie przesłałem zgłosznie do Multiki. Czy aktualnie współpraca przebiega tak pozytywnie jak to przedstawiłeś ?

isik 05.03.2008 *.dfs120.neoplus.adsl.tpnet.pl

1
Czy to jest dobry biznes to nie wiem.Multika ma tylko ładny wygląd.Nie opłaca się podpisywać umowę na wyłączność bo się nie zarobi nic.Nie mają zbyt wielu banków,a podpisywanie umów z nowymi bankami trwa miesiącami.Lepiej być nie wyłącznym i mieć kilkanaście banków w swojej ofercie.Nic ciekawego ze współpracy z Multiką nie wynika.

Pracownik 02.12.2013 *.nat50.net.e-net24.pl

1

Przez kilka lat pracowałem w Markecie Kredytowym Multika z siedzibą przy ul. dworcowej na stanowisku ulotkarza. Po tych kilku latach odszedłem gdyż nie podobało mi się iż musiałem umieszczać plakaty tej firmy na słupach a następnie w przypadku ukarania mandatem przez Straż Miejską płacić nałożone kary ze środków własnych. Gdy zacząłem pracować na dotychczasowym stanowisku dla innej firmy,która oferowała dużo lepsze wynagrodzenie, w akcie zemsty szeregiem różnego rodzaju intryg,moi wcześniejsi pracodawcy usiłowali doprowadzić do tego aby obecny pracodawca mnie zwolnił. Gdy im się to nie udało, zgłosili na policję uwłaczający mi zarzut, że niby zniszczyłem im samochód, że osobom trzecim wypowiadam szantaże i groźby karalne pod ich adresem i że spacerując po mieście z ulotkami ich śledzę. Wzięli dwie osoby też ulotkarzy aby byli ich świadkami i zeznawali na moją niekorzyść. Po jakimś czasie jedna z tych osób przerwała zmowę milczenia i odwołała swoje wcześniejsze zeznania i złożyła nowe, w których stwierdziła iż wcześniejsze zeznania musiała złożyć pod groźbą utraty pracy. W efekcie straciła ją a w mojej sprawie cisza. Zrobiono z niej w Żywcu pośmiewisko falą pomówień i nieprawdziwych plotek. Niestety my dwoje nie jesteśmy jedynymi poszkodowanymi przez tą firmę. Dwie inne osoby, małżeństwo które również pracowało przy roznoszeniu ulotek tej firmy zostało przyjętych na bardzo dziwnych warunkach tzn. pracowały dwie osoby a płacone miała tylko jedna. Długo niepopracowali. Odeszli na znak proterstu zakładając jednocześnie sprawę w sądzie pracy. Poinformowali też Państwową Inspekcję Pracy o trwającym od lat procederze zatrudniania ulotkarzy przez właścicieli multiki na czarno. Przegrali sprawę na skutek rozlicznych znajomości Państwa z multiki z różnego rodzaju osobami które podpowiedziały im jak z tej sprawy wyjść obronną ręką. Skarga do PIP też niewiele dała gdyż inspekcja pracy nie stwierdziła nieprawidłowości w firmie. W ramach zemsty poszkodowane małżeństo omal nie utraciło praw rodzicielskich nad swoją córką, ponieważ byli pradodawcy usiłowali dowieść iż pracując niedostatecznie opiekuiją się dzieckiem. Nie wiem ile innych osób zostało poszkodowanych przez tą firmę. Zemsta na mnie ze strony tej firmy spowodowała u mnie załamanie nerwowe które dwa razy prawie zakończyło się próbą samobójczą. Gdyby nie pomoc bliskich mi osób nie wiem czy jeszcze żyłbym po tych wszystkich przeżyciach. Reasumując przestrzegam zarówno klientów którzy mają zamiar skorzystać z usług tej firmy, jak i osoby które mają zamiar podjąć tam pracę. To nie są dobrzy ludzie. Korzystając z usług multiki lub podemując pracę u nich wszystko zmierza do tego iż w przyszłości osób poszkodowanych przez tą firmę może być więcej. Dlatego już teraz przestrzegam aby uważać na Multikę. Tylko tyle mogę zrobić aby uprzedzić inne osoby. Proszę też aby tą wiedzą dzielić się ze swoimi znajomymi i niech oni również przekazują ją dalej. Im więcej osób będzie wiedzieć o tej historii tym szybciej firma Multika albo zmieni swoje postępowanie o co gorąco apeluję albo będzie musiała zakończyć swoją działalność.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.